Jump to content
BulForum.com

Windows media player 11


danio

Recommended Posts

Та свалих си новата версия на плеъра, но като искам да го инсталирам пише че иска лицензиран windows.После виждам че тук http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=805292 е обяснено как се инсталира, обаче ми излиза грешка че нямам service pack 2

Link to comment
Share on other sites

Еми инсталираш си сървиз пак 2 :) Ако имаш пака тръгва без проблем... има много готина библиотека, та ако някой се чуди дали си заслужава... :)

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми се рестартира сам компютъра и ми изчезна уиндоуса. :woot А и интерфеиса не е като този Тук , а някакъв гол интерфейс. Тия от майкрософт май си правят шега. Аз поне следвах съветите за инстала. Случвало ли Ви се е това?

Link to comment
Share on other sites

Мен ми изкавра "This copy of Windows is not genuine". Някой да знае някъв патч или нещо за да се избегне проблема :)?

 

ЕДИТ: Оправих се :)

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за генуине... а за самия плеър...?

Тука ъпнах няколко шота...

Това което ма изненада много приятно беше търсачката в библиотеката... направили са я малко в стил винамп, ама по-яко :) търси знак за знак, но групира резултатите в 3 групи - албуми, изпълнители и песни(тва се вижда на шот номер 4). На шот номер 5 пък вече съм цъкнал линка songs и се вижда как ги подрежда, разделени по албуми и сичката информация за албума е вид на линкове... общо взето ме изненада много приятно със сичкито подобрения по библиотеката

Link to comment
Share on other sites

Доволни има ли ? Я всеки да си каже подробно мнението... Пък и за звука не зависили и от кодеците ? И от самия саунд (5.1 канален) нека да не вади як сараунд с добри настройки ?

Link to comment
Share on other sites

Ми аз не съм особено притенциозен от към плеъри. Не направих никаква разлика междо звука, който възпроизвежда Winamp и WMP11. Друг е въпросът, че повече съм свикнал с WMP. Не намерих особени проблеми в 11 и мисля че е добра. Малко претоварва компа, и музиката насича докато играя игри, а това го нямаше при Winamp. Но все пак останах доволен, но това си е лично мое мнение.

Link to comment
Share on other sites

Претоварването на прецосора идва от това че медиа плеъра си прави мониторинг на няколко папки и ги тършува доста често за нови файлове, като така ъпдейтва библиотека веднага след като си свалиш някоя песновка например, ама от опциите може да се спре или да му оставите да търси само в една папка, а не в 6-7 дето са по дефаулт.

Друго което може да го товари са визуализациите в now playing таба... мисля че дори и да не сте на този таб, пак нещо товарат. Ама тва е проблем още от 9-тата серия. За това пък си има меню no visualization :)

Link to comment
Share on other sites

А линкче няма ли ? Айде дайте дето да се дръпне на бързичко, че иначе тия официални сайтове ми трошат нервичките. И още нещо за бъгването на процесора да питам няма ли опция като на Winamp-а да има буфер и като го настроиш да работи на по-голям да спре да товари при наличието и на други задачи ?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря Colin. Oправих се с настройките.

 

А линкче няма ли ? Айде дайте дето да се дръпне на бързичко, че иначе тия официални сайтове ми трошат нервичките.

WMP11

 

Разархивирай ЕХЕ-то. Да, точно - ЕХЕто го разархивирай. С другия бутон на мишката и екстракт.

И после инсталираш едно след друго в следния ред

- umdf.exe

- wmfdist11.exe

- wmp11.exe

Рестартираш компютъра. Би трябвало да е готово.

Ето така трябва да го пуснеш.

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за генуине... а за самия плеър...?

Е това което написах и попитах беше свързано с МП11 и не мисля че е редно да отварям нова тема за това, така че не ми казвай за какво става въпрос...

 

А линкче няма ли ? Айде дайте дето да се дръпне на бързичко, че иначе тия официални сайтове ми трошат нервичките. И още нещо за бъгването на процесора да питам няма ли опция като на Winamp-а да има буфер и като го настроиш да работи на по-голям да спре да товари при наличието и на други задачи ?

Линкове колкото искаш в гугъл :D...

 

Иначе 11-ката има много по-добър дисайн от 10. Това ми направи най-голямо впечетление и май е най-голямата промяна. Другото което чух че е променено е Online Stores, имало много безплатни неща, ама аз като натисна и ми дава "No online stores available for your location"... Не трябва да забравяме, че живеем на балканите :D

Link to comment
Share on other sites

Имам чуството, че онлайн филмите вървят по-добре, почти не насичат. Другото което ме накефи е, че на цял екран бутоните са само отдолу и изчезват много бързо, на 10 много често оставаха на екрана. Лично аз съм много доволен от него. Уинампа наистина го бие по звук.

Link to comment
Share on other sites

Ся някой може ли да ми каже как да махна 11-ката, за да си върна 10. Не че е лош ама сега като гледам клипчета от сайтове и ми ги плейва със опции и скин на МП класик, преди си беше със МП 10 :). Явно щото 11 е още бета и.... Ако може да се оправи това без да се маха 11 пак ще е добре :)

Link to comment
Share on other sites

А според мен всичко си зависи от това какво искаш да слушаш... Сравнение не може да се прави между ФИЛМ (Windows Media Player) и Музика (Winamp)... Както обичам да казвам за всеки влак си има пътници... Туко що го сложих и ще имам възможността да го пробвам :)

Link to comment
Share on other sites

Когато слушаш музика с Winamp или с WMP, ако не си включил еквалайзер или някакъв DSP, звученето е същото. Но еквалайзера на WMP е трепач, много по-добър от този на Winamp, кристален и ясен и изобщо не може да се сравнява. Един приятел известно време ползваше WMP за слушане на музика, но уинамп е къде къде по-удобен и функционален за музика, така че.., освен това на стар комп се вижда колко повече CPU гълта еквалайзера на WMP. аз съм с Winamp 5 в класически вид и ползва доста по-малко ресурси от модерния скин, и в това отношение не е за пренебрегване спрямо WMP.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах го и определено ще гледам филми на него вече, но за музика ще си остана с iTunes.

Link to comment
Share on other sites

:ghost

Е това което написах и попитах беше свързано с МП11 и не мисля че е редно да отварям нова тема за това, така че не ми казвай за какво става въпрос...

Линкове колкото искаш в гугъл :D...

Не, прав си, но аз исках да попитам дали не се е бъгвал компа на други с тоя плеър, щото моя му изчезна уиндоса и то при условие, че само с плеъра се занимавах, няма вируси и други неща. Дали от микрософт нямат нова защита. Трябваше за преинсталирам заради него хамалската цяла нощ. Сега ме е страх пак да го слагам?

Link to comment
Share on other sites

:ghost

Не, прав си, но аз исках да попитам дали не се е бъгвал компа на други с тоя плеър, щото моя му изчезна уиндоса и то при условие, че само с плеъра се занимавах, няма вируси и други неща. Дали от микрософт нямат нова защита. Трябваше за преинсталирам заради него хамалската цяла нощ. Сега ме е страх пак да го слагам?

Единична бройка си :)

Нещо друго е сдало багажа сигурно... ;) и как по-точно изчезва уиндоус?! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Бе Windows си имам аз лично и съм с Windows Media Player 11... Не знам при някой от де такива проблеми, но определено ми хареса как са го накиприли... За лагването на онлайн не мога да преценя понеже всички знаем, че си е до трафик.Обаче лично за мен като наблюдавах ХР процесите и ми се стори, че работи малко по-леко от предшния... За сега нямам проблеми и оплаквания към него и ще си го ползвам с удоволствие...

Link to comment
Share on other sites

Az lichno da vi sa pohvala i az si installirah WMP 11 i kakvo da napraia ... parvo si pusnah da chuia niakoia pesen da razbera kakvo e kachestvoto i .. MALII :) kakvo e tova e . NiaMA stavnenie sas Wamp 5 prosto ne znam kak ne praiat niakoi razlika vav kachestvoto ama 100% sa sas niakvi tonkoloni ot 10 lv i Ac 97 audio vgradeno vav danoto . Ama az sam sas 4.1 na Creative tonkoloni ! i Creative SB Live ! Player 1024 i da vi kaja ne znaete VAOBSHTE kakvo e kachestvo !!! taka che WMP 11 e nai - dobroto koeto go ima shtoto da ne mioslite che Microsoft sas tolkoz pari sha napravat neshto ne kakto triabva ( ne che niama ama sa vsiaka versia ima Ogromen skok vav vsichko i e better ) (vse pak ne moje da e perfectno )? Ami kato kazvate che Winamp e za musika az viNAGI sam predpochital da slusham muzika na WMP 10 i na gore zashtoto im imam doverie i spetzialno za kachestvoto niama stavnenie .. I tva e . I E BETA 1 da ne si mislite che e official :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...