Jump to content
BulForum.com

Overclock Sapphire Radeon 9550


Recommended Posts

Значи, наскоро си взех една такава видеокарта и днес реших да видя доколко ще качи, тъй като знам, че много зависи от бройката... След известно време ровене във форума на hardwarebg се спрях на програмката Ati Tray Tools. Свалих си версия 1.0.5.880 RC и и зададох да търси максималните честоти. Ядрото си напълни слайдера на честота 374, като ми излезе съобщение, че може и още, ако сменя някакви настройки(поне аз така го разбрах...) Паметта обаче, спря още на 434. Това е лошо, нали? Само да добавя, че артефакти нямаше никакви. Охлаждането си е оригиналното вентилаторче на картата.

 

P.S. Бих сложил и снимка от десктопа, но да схвана как да се регистрирам в www.imagesnack.us се оказа свръх умствения ми потенциал...

 

Очаквам Вашите мнения и препоръки...

Благодаря предварително!

 

Само да добавя... Има едно меню за мониторинг. Исках да видя какви са резултатите за температурата.

Температура 1 - 39

Температура 2 - 61

Температура 3 - 82

 

Само че не ми е ясно коя температура какво измерва...

Предполагам 3 може да е само на процесора, но за другите не знам...

 

 

Edit: Мдаммм така като чета по форумите 434 е просто СУУУУУУПЕР ЗЛЕ за паметта...

Link to comment
Share on other sites

Нямаш представа колко теми има за овърклок точно на тея карти.Потърси.Иначе наистина не си случил на бройка.

Link to comment
Share on other sites

Абе аз много прочетох, но навсякъде паметта се клоква на повече от ядрото. Като увеличих границата на 100% ядрото ми стигна до 435, което е прилично, бих казал. Паметта обаче не може да дигне над 430, при положение че стандартно е на 392! Интересно е, че ако я направя направо на 500 и дам да сканира за артефакти не открива, но като му дам да намери максималната стойност и пак пада до 440 някъде...

 

Дъното е Gigabyte 7VRX... не знам доколко влияе...

Link to comment
Share on other sites

Значи, наскоро си взех една такава видеокарта и днес реших да видя доколко ще качи, тъй като знам, че много зависи от бройката... След известно време ровене във форума на hardwarebg се спрях на програмката Ati Tray Tools. Свалих си версия 1.0.5.880 RC и и зададох да търси максималните честоти. Ядрото си напълни слайдера на честота 374, като ми излезе съобщение, че може и още, ако сменя някакви настройки(поне аз така го разбрах...) Паметта обаче, спря още на 434. Това е лошо, нали? Само да добавя, че артефакти нямаше никакви. Охлаждането си е оригиналното вентилаторче на картата.

 

P.S. Бих сложил и снимка от десктопа, но да схвана как да се регистрирам в www.imagesnack.us се оказа свръх умствения ми потенциал...

 

Очаквам Вашите мнения и препоръки...

Благодаря предварително!

 

Само да добавя... Има едно меню за мониторинг. Исках да видя какви са резултатите за температурата.

Температура 1 - 39

Температура 2 - 61

Температура 3 - 82

 

Само че не ми е ясно коя температура какво измерва...

Предполагам 3 може да е само на процесора, но за другите не знам...

Edit: Мдаммм така като чета по форумите 434 е просто СУУУУУУПЕР ЗЛЕ за паметта...

Напиши каква ти е паметта ?

Има паметти на които 434 им е много(Елексир 5нс)

Ядрото трябва да може да се клокне повече 90% от картите правят 400+ ядро,а по добрите бройки 470-480.

А за мониторинга на температурите 9550 ядротото няма датчик за температура,така че тези стойности са измислени от програмата.

Link to comment
Share on other sites

Moq radeon pravi 465 qdro i 450 pamet... v smisal stabilen si e, ne 4e go polzvam na tezi 4estoti ama taka za testa samo. Ina4e i oshte moje ama ne mi se zanimavashe da testvam dali e stabilen na 475/500...nqmashe vidimi artefakti ama moje v nqkoq igra da izko4i neshto. Ina4e e pasivno ohladen. Driveri ot omegite otgovarqshti na catalyst 6.1...

Link to comment
Share on other sites

Мдаммм, значи погледнах си в кутията и паметите наистина са Elexir... Не знам как се проверявят, в Google нищо не излиза... На паметите пише ND2S12H16CT-5TB, а под него N544022WTB.

Драйвъра си е от сайта на ATI - версия 8.241.0.0 :cry

 

Мисля, че повече просто няма да мога да изцедя от картата, но все пак ако имате идеи, ще се радвам да ги споделите с мен...

 

Само ще помоля, този, който ми каже на колко ns са ми паметите ако може и да ми обясни как го разбира от маркировката точно, за да знам другия път... Мерси!

Link to comment
Share on other sites

При всяка марка е различна маркировката на чиповете.

Конкретно този Елексир е 5нс.

Гледа се индекса накрая.-5TB

Link to comment
Share on other sites

400Мхц и е максималната възможност.

Следователно повече няма да имаш възможност да я клокнеш от това 430.

Единствения шанс е със смяна на БИОСа,но не е 100%ов.

Аз имам един БИОС от GeCube 9550GT мисля със същата памет ходи на 500Мхц.

Ако го искаш ще го потърся.

Link to comment
Share on other sites

Да, точно с тях...

 

С тези драйвъри не се клоква. Оригиналните драйвъри са заключени и си мислиш, че клокваш, но всъщност нищо не правиш. Изтегли си драйвъри от тук и тогава ще кажеш какво може картата :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...