Jump to content
BulForum.com

Къде ми изчезна 1gb ?


Recommended Posts

Пускам си winrar да разархивира един фаел ... давам му cencel и виждам , че от d:\ -то ми липсва 1gb ?!

E добре де ама никакви файлове не са се extract-нали ! Как да си върна 1-ния gb ? :)

 

п.п. win-a ми е в c:\ :)

И преди е ставало така но след рестарт ми показваше разархивираните файлове сега неще :( !

някаква програма с която да check-на диск-а ?

Link to comment
Share on other sites

Пускаш скан диск на с-то, праскаш му двете отметки дава ти,че трябва да рестартираш компа за да ти сканира .. пуцаш ре ... чакаш 15 мин да ти сканира и си гг

Link to comment
Share on other sites

отиваш в темп директорията на winrar и изтриваш всичко що е там...

това в случай, че си му преместил темп-а да е на d:

Link to comment
Share on other sites

Може да изтриеш всичко в тази директория C:\WINDOWS\system32\dllcache .Там се съхраняват файлове от програми които не ти трябват.Аз като го изтрих и ми се освободи над 500мб.

Link to comment
Share on other sites

Може да изтриеш всичко в тази директория C:\WINDOWS\system32\dllcache .Там се съхраняват файлове от програми които не ти трябват.Аз като го изтрих и ми се освободи над 500мб.
Да ама там няма нищо общо с WinRar-a.

 

Ако имаш още място, разархивирай файла и после го изтрий. После отиваш в кошчето и триеш и от там. Вчера и на мен ми се случи нещо подобно и така се получи. И все пак, провери ли си кошчето. ;)

Link to comment
Share on other sites

Може да изтриеш всичко в тази директория C:\WINDOWS\system32\dllcache .Там се съхраняват файлове от програми които не ти трябват.Аз като го изтрих и ми се освободи над 500мб.

4akai sq i az imam 470 mb v tazi papka i kazva6 4e ako gi istirq ni6to nqma da stane li?

Link to comment
Share on other sites

4akai sq i az imam 470 mb v tazi papka i kazva6 4e ako gi istirq ni6to nqma da stane li?

Можеш да ги изтриеш спокойно. Нищо няма да стане на window-са.

Link to comment
Share on other sites

Може да изтриеш всичко в тази директория C:\WINDOWS\system32\dllcache .Там се съхраняват файлове от програми които не ти трябват.Аз като го изтрих и ми се освободи над 500мб.

Май започнахме да се отклоняваме от темата, но и аз ще споделя нещо за тази папка C:\WINDOWS\system32\dllcache .Това е хранилище за системните библиотеки, чието предназначение е в случай на повреждането им , операционната система автоматично да си ги възстанови от там.

Изтриването на тази папка е възможно, но е добре преди това да се направи следното:

По мълчаливо съгласие размера на тази папка е минимум 400 Мв. Затова е необходимо да се настрои максималния размер на допустимия кеш така, че при повторно зареждане на системата, тя да не запълва тази папка автоматично.

Start>run>напишете командата : sfc /cachsaze=x

където х е максимално допустимият размер на системния кеш в диапазона 0 до 400 Мв.

Поставете стойност х=50 /стойности по-малки от 50 водят до неустойчивост на системата/.

Сега след рестартиране може да се влезе в папка C:\WINDOWS\system32\dllcache и да се изтрие цялото й съдържание.

Така триенето на съдържанието на тази папка вече има някакъв смисъл.

Но това не спестява чак толкова място.

Link to comment
Share on other sites

И аз имах подобен проблем но с WinZip. Оправи се като направих Disc Check. Всичко се изчисти.

Link to comment
Share on other sites

И аз имах подобен проблем но с WinZip. Оправи се като направих Disc Check. Всичко се изчисти.

 

Хммм ... Значи пускам си winrar и давам extract !

Виждам , че нещо запецва (а да рестартирам не е хубаво) и затова click на cencel ! Но когато пуснах да видя d:\-то този 1гб го няма ... защо ? (Еми тея фаелове са се extract-нали до там докадето е стигнало разархивирането , но win-a не ми ги е показвал ! След като си проверих на няколко пъти d:\-то най-накрая ги показа ! И си ги изтрих ! Почти същото става при corrupt фаилове ! След като фаела е corrupt-нат го пише , че е 1 или там колко си kb (щото неможе да си намери cluster-ите) ! Но , след disk check от фаел , който е бил 500 mb ми го показва не 1 kb , а 300 или 350 мб аз го изтривам и ОК освобождава ми 300 350 mb място , но къде остават тези 150 mb ? С каква програма може да се изчисти това ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...