Jump to content
BulForum.com

Проблем при инсталация на Windows


Recommended Posts

Възниква следният досаден проблем при опит за инсталация на операционна с-ма "Win XP"

Малко преди да свърши самата инсталация компютърът блокира и самата инсталация - зацикля. Това става винаги на едно и също място - Точно 10 мин. преди да свърши. (10 min. remaining). Правих всякакви опити за установяване на проблема, но уви. Тествах CD-RW-to и самият диск от който инсталирам на друг компютър - всичко си е ОК. Кой може да е хардуера който ми прави проблема.

Link to comment
Share on other sites

За да се изчистят подобни въпроси, махни и разкачи всичкия хардуер докато инсталираш Windows. Това включва принтери, тунери, звукови карти, оставяш само видеото и харда (и цд-то). Вероятно на този етап когато остават 10 минути, прави проверка на хардуера, все пак освен че си видял че остават 10 минути, какво прави инсталацията в този момент, долу на екрана все пак го пише това. Примерно Installing plug-n-play devices...

Link to comment
Share on other sites

Личи си кой прави често преинсталации, че знае точно кога какво прави инсталацията :D ..

Това в кръга на майтапа.

И все пак пробва ли да разкараш ненужния за инсталацията хардуер?

Пусна ли да се върти Memtest?

Нищо не каза за конфигурацията, чувал съм за подобни проблеми, някои хора ги решават като първо инсталират Windows 98 или 2000 и веднага след това ъпгрейдват до ХР и се радват на щастлив живот.

Link to comment
Share on other sites

Harda delil li si go s druga programa osven windowskata? Ako da i harda e sata ima vazmojnost da ne zapisva vsi4kite failove. Znam, 4e zvu4i absurdno, no taka 5 pati preinstalirah windows na edno hitachi, dokato ne delnah i ne prerazpredelih prostranstvoto s windowskite tools i vsi4ko zaspa. I poneje ne obi4am slu4ainite raboti...sled tova go preinstalirah oshte 3 pati, za da vidq dali ot tam idva problema. Obshto vzeto ot tam si beshe.

Drugo, koeto se seshtam e - kato razka4ash nenujniq hardware, mahni i lan kartata. Prosto ako po nqkakva pri4ina tragne da tarsi IP i posle vrazka s mreja...moje da pravi nqkvi time outs. Malko veroqtno, ama vse pak taka i taka shte razka4ash, nqma da ti otneme mnogo vreme.

Link to comment
Share on other sites

А на каква конфигурация го слагаш този ХП?

На мен на едно ПЦ ми правише абсолютно същото

понеже имаше само 64Мб рам. :bgrin:

Като сложих още 128Мб(твоята 128ца ме спаси) :laughing:

всичко си дойде на место и инсталацията завърши нормално.

Иначе пробвай по-горните съвети и надявам се,че ще сме ти били полезни.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...