Jump to content
BulForum.com

The Elder Scrolls IV: Oblivion


Lil Scrappy

Recommended Posts

Хм, на мен пък ми е по-интересно страничните куестове да минавам :) Даже сега ще се заема с обикаляне и откриване на селца и подземия! Пък с императорския амулет ще се занимавам по-късно.

 

Имам обаче нужда от разясняване по един въпрос - как се правят различните удари с меч? Освен бясно кликане на левия бутон, задържане и комбинация с клавишите за движение, има ли нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply
Хм, на мен пък ми е по-интересно страничните куестове да минавам :) Даже сега ще се заема с обикаляне и откриване на селца и подземия! Пък с императорския амулет ще се занимавам по-късно.

 

 

Те са интересни ама лошото е че мен бързо ми омръзват игрите колкото и да са хубави. Затова имах предвид че трябва да си гледам сценария пък после като я врътна ако няма друго интересно заглавие може да изпълня някой и друг кеуст от допълнителните :)

 

За сериите които питаш как се учат? Като вдигнеш левел ли? Че моя сакат герой си е още първи левел/моя е вината де ;) /. Да си кажа честничко много не ми е ясно как се качва левел. По принцип пише да уча уменията които са характерни за моя клас и че така се качва левел, ама незнам защо колбичката за левела си седи пълна догоре от бая време - демек всеки момент трябва да кача левела ама не го качвам. Та как се дига тоя левел на героя?

Link to comment
Share on other sites

Ako vi kefqt strani4nite questove predlagam vi da vleznete v dark brotherhood guild tova stava kato ubieete nqkoi 4ovek i legnete da si po4inete v nqkoe leglo, 6te vi poseti edin strannen 4ovek i 6te vi obqsni kakvo se pravi natatak. A za da vleznete v thief's guild trqbva da vi vkarat v zatvora po kakvato i da e pri4ina i 6te vi pratqt saob6tetie kakvo da pravite :). Az prevartqx glavnata istoriq ama predi tova izpulnix si4ki questove ot thief's guild i dark brotherhood koito sa izkli4itelno mnogo i spored men bqxa po interesni ot glavnata istoriq sq se zaemam s mage guild i fighter guild puk posle kakvoto doide :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

PiBaTa, за какъв човек става дума? Цивилен в град ли?

 

Между другото кой и за защо ми е изтрил постовете?

Link to comment
Share on other sites

А сега сериозно - още не съм започнал да я играя и имам един изключително важен въпрос - може ли да си трепя наред невинни хорица като във Fable? Например някой ако ми препречи пътя, вместо да лоудвам, да го гътна. :devil

 

Може, но трабва извън гръда или ако е в града да го убиеш с 1 удар докато спи, а като искаш да трепиш хора влезни в "The DarkBrotherhoоd" тва е секта от ассассини(аз съм в нея :P ) след време в сектата може и да станеш вампир като мене :P което те прави супер бърз,силен,тих и т.н. и ставаш все по-силен като не се храниш с хора и ти се променя външният вид, ама има и кофти страна колкото по-силен си ставаш по-уязвим към слънцето и огъня и само като те пекне за секунка слънце и се подпалвaш. :punk

 

за какъв човек става дума? Цивилен в град ли?

 

Няма значение важното е да е човек не зомби или нещо такова и преди това да си чул за гилдията.

 

Да си кажа честничко много не ми е ясно как се качва левел. По принцип пише да уча уменията които са характерни за моя клас и че така се качва левел, ама незнам защо колбичката за левела си седи пълна догоре от бая време - демек всеки момент трябва да кача левела ама не го качвам. Та как се дига тоя левел на героя?

 

Като биеш ти се качват скиловете и като ти се напълни лвл-а лягаш да спиш и на сутринта си следвашият лвл.

 

Имам обаче нужда от разясняване по един въпрос - как се правят различните удари с меч? Освен бясно кликане на левия бутон, задържане и комбинация с клавишите за движение, има ли нещо друго?

 

Като ти се качва ранка на скила за уръжие може да правиш други удари( май първият беше на 60 или 70 точки)

Пример: Когато станеш Master на Blund може да правиш специален удар който ги парализира.

Link to comment
Share on other sites

Да, бях пропуснал момента със спането, затова не съм качвал левел. Открих го преди малко. Просто реших да пробвам да спя за 1час и стана. Качих пет левела наведнъж. Все пак мерси на Keitaro. Между другото ми се вижда много глупаво да легнеш спиш за да си качиш левела. По същата логика/каквато и да е тя защото аз не я намирам/ би трябвало и като изчакваш да качваш ниво ама не става. И въобще защо се качват тия левели? Аз не усетих някаква разлика в героя въпреки че качих 5 нива наведнъж. Точно както си ги убивах преди си ги убивам и сега. Единствено малко ми се качи багажа/заради strength-а/ това беше.

Abide, не са ти трили постове, целия форум е върнат назад /с два дни мисля че беше/ :)

Link to comment
Share on other sites

Да, бях пропуснал момента със спането, затова не съм качвал левел. Открих го преди малко. Просто реших да пробвам да спя за 1час и стана. Качих пет левела наведнъж. Все пак мерси на Keitaro. Между другото ми се вижда много глупаво да легнеш спиш за да си качиш левела. По същата логика/каквато и да е тя защото аз не я намирам/ би трябвало и като изчакваш да качваш ниво ама не става. И въобще защо се качват тия левели? Аз не усетих някаква разлика в героя въпреки че качих 5 нива наведнъж. Точно както си ги убивах преди си ги убивам и сега. Единствено малко ми се качи багажа/заради strength-а/ това беше.

 

Като качваш лвл статовете който ти дава да разпределяш са най-важни за дмг,бързина,кръв,мана,тежест т.н. на героя ти.

Link to comment
Share on other sites

Като качваш лвл статовете който ти дава да разпределяш са най-важни за дмг,бързина,кръв,мана,тежест т.н. на героя ти.

 

Да разбрах, само че не видях особена разлика в героя си като му покачих статовете. Примерно на Диаблото 5 левела са от огромно значение, докато тук не е така май. Може би защото не играя на голяма трудност /не е и на малката ама натам клони :) /

Link to comment
Share on other sites

Да разбрах, само че не видях особена разлика в героя си като му покачих статовете. Примерно на Диаблото 5 левела са от огромно значение, докато тук не е така май. Може би защото не играя на голяма трудност /не е и на малката ама натам клони :) /

За това ще да е :) Пък и тази игра няма нищо общо с диабло :)

Link to comment
Share on other sites

Току що стана един много кофти проблем. Както си играех компа ми се резетна и като се опитах да лоадвам запаметявката не ми дава въобще. Пише, че save-овете били версия 0.00, а играта била версия 0.125 и това можело да причини проблем. Пита дали искам все пак load, аз естествено отговарям да и играта ме изхвърля на декстопа. Преинсталирах играта, но проблема се остана. Някой ако има идеи да казва, че не ми се почва отначало :wacko:

Edit: Проблема е премахнат: играта се беше опитала да прави autosave преди резета. Между другото за 3-път autosave ми бъгва и ме изхвърля. Този път беше развален и quicksave. Предполагам че на конзолната версия има само save и при порта за комп нещо не се е получил quick и auto save както трябва. Някой друг с подобни проблеми? Добре, че имам save, който не е далеч.

Link to comment
Share on other sites

AMD Atlon 1800+ 1.5 Ghz , Radeon 9550 128mb , 768 mb RAM ... Хора има ли смисал да я тегля тая игра 3 дена ? Смисал ше ми трагне ли въобще ?

Според мен да. Би трябвало, но играта си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

не знам дали на някой му е ставало така ама на мен като свърши intro-то или каквото и да е и играта се изключва.преинсталирах я няколко пъти ма пак така си става.ако някой може да ми помогне ще съм мнооого благодарна

Link to comment
Share on other sites

не знам дали на някой му е ставало така ама на мен като свърши intro-то или каквото и да е и играта се изключва.преинсталирах я няколко пъти ма пак така си става.ако някой може да ми помогне ще съм мнооого благодарна

На мен ми се слу4и това на ПОП2.Тогава намерих самото филм4е кое е и го махнах от директорията на играта.Ако искаш пробвай.

Link to comment
Share on other sites

Някой откри ли начин да подкара играта с GF Ti ? Аз я подкарах, минах филмчето, интрото, обаче като ме пусна в играта всичко беше в бяло :( :blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Все още не съм я изтеглил, но имам много мерак да я изпробвам. Само да питам играта има ли мултиплейър или нещо подобно?

 

П.С. Тея от PC Mania май обръщат внимание на оценките на GameSpy вместо да слагат техни.

Link to comment
Share on other sites

Играя тази игра от 4 дни, като първите дни бях много очарован, но днес просто се изнервих на максимум.

1. Да попитам нормално ли е според вас на 2,4GHz P4; 2x512 DDR2; Radeon x600 да ми насича непоносимо на 1024xнещо-си, на 800x600 да насича (дразнещо) ? (свалих я до минимума)

2. *бал съм ти куеста дето трябва да освободиш един скелет от един потънал кораб (тясно, pathfinding-а е УНИКАЛЕН - 1 час се въртях из каютите, защото няколко грозни invulnerable духчета ми препречваха пътя) и най-накрая го намерих този скелет и кво - "I should unlock the chains with the key i found" (само да вмъкна че такъв ключ така и не намерих - сумати време изгубих в лутане) *гърр*.

3. Човек да не реши да говори с някой управител на гостилница! Бързам, насочвам и кликам върху него и кво да видя - откраднал съм една безценна (ми да 0gold) вазичка, която е била пред него.

4. Умираш и тва е.

 

Иначе по възможности играта е доста добра, но незнам коя от двете - Fable или тази е по-добра.

 

П.С. Не съм някакъв WoW или pro gaming маняк, но някои много важни неща тук не са изпипани. Просто искали са да направят нещо, но не е станало както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Играя тази игра от 4 дни, като първите дни бях много очарован, но днес просто се изнервих на максимум.

1. Да попитам нормално ли е според вас на 2,4GHz P4; 2x512 DDR2; Radeon x600 да ми насича непоносимо на 1024xнещо-си, на 800x600 да насича (дразнещо) ? (свалих я до минимума)

2. *бал съм ти куеста дето трябва да освободиш един скелет от един потънал кораб (тясно, pathfinding-а е УНИКАЛЕН - 1 час се въртях из каютите, защото няколко грозни invulnerable духчета ми препречваха пътя) и най-накрая го намерих този скелет и кво - "I should unlock the chains with the key i found" (само да вмъкна че такъв ключ така и не намерих - сумати време изгубих в лутане) *гърр*.

3. Човек да не реши да говори с някой управител на гостилница! Бързам, насочвам и кликам върху него и кво да видя - откраднал съм една безценна (ми да 0gold) вазичка, която е била пред него.

4. Умираш и тва е.

 

1. Не е нормално , или не знаеш как да си направиш настройките или Windows-a ти е злееее. Аз я играя на 1024 , повечето неща са ми на meduim и надолу ( справка виж подписа ми ).

2. В последното духче което убиваш , като го преровиш ще намериш ключа :)

3. Изглежда си леко нервен . по-споко я карай !!!

4. Играта не е лоша , заслужава си според мен.

Link to comment
Share on other sites

Играта не е лоша

Играта не е лоша??? Само толкова ли можа да откъснеш от сърцето си :)

Аз лично бих бил по-щедър, ако става дума за игра номер 1 в света в този момент.

Link to comment
Share on other sites

Хора help. Като разархивирам играта на двд и после го маунт-на в Deamon tools ми зарежда 1 двд в което има само 1 inf фаил - 1kb. Ако някои може да хелпне ще съм много благодарен щото вече 2 пъти тегля играта и взе да ми писва :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...