Jump to content
BulForum.com

Mplayer


ZGAN

Recommended Posts

Всичко това е чудесно, но не ми помага и не отговаря на въпроса ми:

Ще помогне ли някой ? :cry

 

lame, липсва много често в кодеците на mplayer, но едва ли е от кодека. След инсталацията направи ли xorgconfig, пробвай с плеъри като xine(gxine), noatun и виж и при тях ли е така.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ами на мен понеже не иска да ми работи мплеър и си превминах изцяло на Ксине мноооооооо е добро!

Мпейъра остана на Виндовса и сега ве4е не слагам кодеци на виндовса ами с мплеъра гледам.

иначе под Супер Сузе не ми се включва Мплеъра въобще само му се поакзва иконката все едно ще се включи.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Всичко това е чудесно, но не ми помага и не отговаря на въпроса ми:

Ще помогне ли някой ? :cry

 

Не си си настрил драйвера на видео картата в /etc/X11/xorg.conf. Понеже не казваш каква ти е видео картата няма как да ти кажем какво да напишеш. Иначе в Slackware най-лесно настройка се прави с xorgsetup

За ati има една врътка, трябва да се допише нещо в конфигурационния файл защото драйвера резервира overlay-а за OpenGL.

 

Когато всичко ти е настроено `xvinfo` трабва да покаже около два екрана с кодове.

 

@Romel

Страшно съм изненадан че gl ти върви по-бързо от xv. При мен е с около 4 пъти по-бавен, главно защото не поддържа хардуерна YUV->RGB и това се прави от софтуера. Опитите ми за използване на хардуерен YUV GL се провалиха с гръм и трясък (само 1 метод даде цвят и то объркан). А аз съм с последните драйвери на NVidia, които по-принцип са най-добрите GL драйвери за линукс (тъжно но истина).

 

За твое сведение xv overlay поддържа контраст, яркост, цветови тон и насищане. Това в допълнение към хардуерното YUV->RGB преобразуване и промяна размера на картината.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

не знам на какво се дължи тогава при мене , само че когато съм на xv при мене издава следното съобщение :

Movie-Aspect is undefined - no prescaling applied.

VO: [xv] 640x352 => 640x352 Planar YV12 [zoom]

Video attribute 'contrast' is not supported by selected vo & vd. 0 0

Video attribute 'brightness' is not supported by selected vo & vd. 0

Video attribute 'brightness' is not supported by selected vo & vd. 0

Video attribute 'hue' is not supported by selected vo & vd. 1.1% 0 0

Video attribute 'hue' is not supported by selected vo & vd. 1.1% 0 0

 

а когато използвам gl i gl2 - нямам никакви проблеми :)

 

м/у другото : А бе я кажете ( пак ) защо не мога да си пусна нормални субтитри с gui ? На мене не ми трябват такива неща ама не мога да накарам жената да се занимава с команден ред...... заначи иначе е супер ама пусна ли gui субтитрите излизат като чертички и тук там някоя цифра... :( сменях сума ти кодирания , разни ти там .ttf и какво ли още не ... не ебава !

темата е "old" малко , ама сега я прегледах пак ....

 

iso14496 посипвам си главата с пепел за бързината обаче.... когато понатоваря малко машината наистина само на xv НЕ ми дава съобщението : а бе много ти е бавна машината ве ! :)

Link to comment
Share on other sites

не знам на какво се дължи тогава при мене , само че когато съм на xv при мене издава следното съобщение :

Movie-Aspect is undefined - no prescaling applied.

VO: [xv] 640x352 => 640x352 Planar YV12 [zoom]

Video attribute 'contrast' is not supported by selected vo & vd. 0 0

Video attribute 'brightness' is not supported by selected vo & vd. 0

Video attribute 'brightness' is not supported by selected vo & vd. 0

Video attribute 'hue' is not supported by selected vo & vd. 1.1% 0 0

Video attribute 'hue' is not supported by selected vo & vd. 1.1% 0 0

Задай параметри pp=eq или pp=eq2 в ~.mplayer/config файла , така ще ти работят горните неща.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравейте,

Едно проблемче имам с MPlayer-a - не ми пуска аудиото на QuickTime (mov) файлове - дава грешка:

Cannot find codec for audio format 0x706C6351

Имам libquicktime, win32 all (и другите де) кодеците, но пак не става. Пробвах да инстална и други плеари като xine, vlc totem, но и те не го пускат звука на QuickTime-а (картина има).

Дали ми липсва някой кодек или какво ?

btw: малко вероятно, но имам малки подозрения в самия файл (mov) който се опитвам да пусна, дали ще е възможно някой да даде линк към читав такъв файл (който при него върви с MPlayer или друг), за да се уверя.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Едно проблемче имам с MPlayer-a - не ми пуска аудиото на QuickTime (mov) файлове - дава грешка:

Cannot find codec for audio format 0x706C6351

Имам libquicktime, win32 all (и другите де) кодеците, но пак не става. Пробвах да инстална и други плеари като xine, vlc totem, но и те не го пускат звука на QuickTime-а (картина има).

Дали ми липсва някой кодек или какво ?

btw: малко вероятно, но имам малки подозрения в самия файл (mov) който се опитвам да пусна, дали ще е възможно някой да даде линк към читав такъв файл (който при него върви с MPlayer или друг), за да се уверя.

 

FourCC: "Qclp"

driver qtaudio

dll QuickTime.qts

 

Първо, libquicktime е напълно безполезна за MPlayer, той не я ползва изобщо. Всички native QT кодеци са в ffmpeg/lavc. Win32 binary кодеците не се казват така (libнещо.си)

 

Не си сложил правилния пакет с win32 (essential или full) на правилното място или нямаш поддръжка за него. Binary кодеците се слагат преди конфигурацията и компилацията на mplayer.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...