Jump to content
BulForum.com

Mplayer


ZGAN

Recommended Posts

Ave akto si pusna gmplayer i otvorq nqkoi fail mi dava azi greshka :(

Error opening/initalizing the selected video_out (-vo) device.

ako nqkoi moje da po mogne

 

OS: Slackware 9

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zgan :)

Nachi problemcheto e super lesnichko za opravane. Desn buton na mishkata vyrhu Mplayer, sled tva PREFERENCES i tam imash edno i tam imash VIDEO. Ima okolo 4 vyzmojnosti. Obshto vzeto trygva ili s "x11" ili s "xv". Pri men vyrvi poniakoga s ednoto poniakoga s drugoto. Testvai. Niama smisyl da se byrkash v konfiga, zashtoto taka ili inache kato si go napravish ot grafichnoto meniu to si se zapisva v konfig faila :)) Aide instalvai i gledai. A pyk toia det razpravia che Mplayer e skapan iavno go kazva shtoto tolkova mu razbira glavata. Aide uspehche Zgan

Link to comment
Share on other sites

Да ме прощаваш, ама промените които правиш през гр.интерфейс се записват в /etc/mplayer.conf?! Или в конфигурационния файл в директорията на юзера?! Я пак провери....

 

 

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ползвам mplayer за windows, но реших да пиша тук, защото смятам, че linux потребителите са по-запознати с него. Въпросът ми е как да изместя субтитрите извън картината? Мисля, че е нещо с -vf expand, но немога да се оправя.

 

ПС: Единствено с тази чудесия успях да подкарам филми под К6-2 500 и съм доста впечатлен.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам mplayer за windows, но реших да пиша тук, защото смятам, че linux потребителите са по-запознати с него. Въпросът ми е как да изместя субтитрите извън картината? Мисля, че е нещо с -vf expand, но немога да се оправя.

 

ПС: Единствено с тази чудесия успях да подкарам филми под К6-2 500 и съм доста впечатлен.

expand[=w:h:x:y:o]
Expands (not scales) movie resolution to the given  value  and  places  the  unscaled
original at coordinates x, y.  Can be used for placing subtitles/OSD in the resulting
black bands.

         w,h  Expanded width,height (default: original width,height).  Negative  val-
              ues for w and h are treated as offsets to the original size.

              EXAMPLE:
                   expand=0:-50:0:0
                    Adds a 50 pixel border to the bottom of the picture.

         x,y  position of original image on the expanded image (default: center)

         o    OSD/subtitle rendering
                 0: disable (default)
                 1: enable

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам проблем с размера на субтитрите в MPlayer не мога да го променя теглих някакви font-ове но нищо не стана някой ако може да отогови по-изчерпателно на въпроса и обясни ще съм му много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с размера на субтитрите в MPlayer не мога да го променя теглих някакви font-ове но нищо не стана някой ако може да отогови по-изчерпателно на въпроса и обясни ще съм му много благодарен.

 

-subfont-text-scale

-subfont-osd-scale

 

Махаш всички стари шрифтове и използваш само векторни (ttf).

Link to comment
Share on other sites

Ползвам mplayer за windows, но реших да пиша тук, защото смятам, че linux потребителите са по-запознати с него. Въпросът ми е как да изместя субтитрите извън картината? Мисля, че е нещо с -vf expand, но немога да се оправя.

 

ПС: Единствено с тази чудесия успях да подкарам филми под К6-2 500 и съм доста впечатлен.

r sub_pos -1

t sub_pos +1

виж в input.conf

там ги има всички бутони

между другото и на K6-2/300 пак вървят филми без проблем

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте :) Инсталирах си MPlayer на моят Slackware 10.2. Задал съм му да позлва за видео драивер х11,защото на друг не върви, но когато му дам цял екран не променя размера на филма и той си остава дребничък в оригиналния си размер. Вече пробвах да задам опцията zoom=yes в config файла. С нея става - променя ми размера на видеото но така жестоко почва да го накъсва че просто няма смисъл от тази опция и за това пак я махнах. А и като пусна DVD го къса също много, без да съм задал zoom=yes а ако съм я задал става направо ужас :( Преди бях на SuSE 9.3 и такива проблеми нямах :( там вървеше като по вода. Има ли начин да го накарам като го пусна на цял екран да ми променя размера на видеото така че да е нормален за гледане а не миниатюрен и да не го накъсва, изобщо всичко да си върви гладко ?

 

Благодаря предварително.

 

ПП: При компилирането единствената опция която съм задал е: --enable-gui

Link to comment
Share on other sites

Здравейте :) Инсталирах си MPlayer на моят Slackware 10.2. Задал съм му да позлва за видео драивер х11,защото на друг не върви, но когато му дам цял екран не променя размера на филма и той си остава дребничък в оригиналния си размер. Вече пробвах да задам опцията zoom=yes в config файла. С нея става - променя ми размера на видеото но така жестоко почва да го накъсва че просто няма смисъл от тази опция и за това пак я махнах. А и като пусна DVD го къса също много, без да съм задал zoom=yes а ако съм я задал става направо ужас :( Преди бях на SuSE 9.3 и такива проблеми нямах :( там вървеше като по вода. Има ли начин да го накарам като го пусна на цял екран да ми променя размера на видеото така че да е нормален за гледане а не миниатюрен и да не го накъсва, изобщо всичко да си върви гладко ?

 

Благодаря предварително.

 

ПП: При компилирането единствената опция която съм задал е: --enable-gui

 

пробвай с mplayer -fs file.avi

Link to comment
Share on other sites

пробвай с mplayer -fs file.avi

 

Eto kakvo mi dade:

 

MPlayer interrupted by signal 6 in module: vo_check_events
- MPlayer crashed. This shouldn't happen.
  It can be a bug in the MPlayer code _or_ in your drivers _or_ in your
  gcc version. If you think it's MPlayer's fault, please read
  DOCS/HTML/en/bugreports.html and follow the instructions there. We can't and
  won't help unless you provide this information when reporting a possible bug.

 

Kakvo da pravq ot tuk natatyk ?

Link to comment
Share on other sites

хм а защо всички казвате че xv е най- доброто? аз например мисля, че gl ili gl2 e по добър....поне защото например може да се регулира яркост и контраст и т.н..... а относно размера - пробва ли с aspect ratio....

например: mplayer -vo gl2 -aspect 4:3 Kung.Fu.Hustle.DVDRip.RETAiL.TLF.avi

е много подходящо за телевизор....

Link to comment
Share on other sites

хм а защо всички казвате че xv е най- доброто? аз например мисля, че gl ili gl2 e по добър....поне защото например може да се регулира яркост и контраст и т.н..... а относно размера - пробва ли с aspect ratio....

например: mplayer -vo gl2 -aspect 4:3 Kung.Fu.Hustle.DVDRip.RETAiL.TLF.avi

е много подходящо за телевизор....

 

Адски много ми къса така, даже и звука го накъсва :( :( :( ... Какво да правя ? Под SuSe-то така гладко вървеше а тук ... под Slackware е гати ужасът :( В коя настройка бъркам ... или изобщо къде бъркам ? И какво да правя ? :wacko: :(

Link to comment
Share on other sites

а бе да ти кажа, може би повредата не е в твоя "телевизор" ;) и при мене имаше един момент, в които имах проблеми с него ама това беше когато бях с "оригиналните" драивери за видеокартата които не поддържаха 3D ускорение и бях с 2.4 кернел.... ( макар че не гарантирам че е от това) ... я се поогледаи в тази насока

Успех

а s каква карта си м/у другото ( ati nvidia) ?

Link to comment
Share on other sites

а бе да ти кажа, може би повредата не е в твоя "телевизор" ;) и при мене имаше един момент, в които имах проблеми с него ама това беше когато бях с "оригиналните" драивери за видеокартата които не поддържаха 3D ускорение и бях с 2.4 кернел.... ( макар че не гарантирам че е от това) ... я се поогледаи в тази насока

Успех

а s каква карта си м/у другото ( ati nvidia) ?

 

ATI 3D Rage Pro 32 ili 64 MB Аз също съм с "оригиналните" драивери и съм с 2.4 кернел и аз имам някакви съмнения че може да е от това, но с какви други драивери да пробвам ? :huh:

Link to comment
Share on other sites

еми виж сега, в интерес на истината моята не беше толкова древна.....беше asus 9550ge/td.... но както вече предполагам знаеш ati твърде много лижат дъ-то на MS$ , та колкото си ги бива под вин толкова са и дърво под лин....наи - лесния вариант за начало мисля е да си сложиш някои от новите драивери на ати....хм....маи се изказвам неподготвен, драйверите подържат мисля по новите карти.... иначе казано при мен куците драивери на ати скопяваха производителноста на добрата 9550 ама за твоя случай малко ми е трудно да се произнеса..... а кернела винаги ( мисля че е добре да се смени...все пак 2.4 вече е потъващ кораб.....) само не знам дали това ще доведе до ро висока производителност при по слаби машини......

Link to comment
Share on other sites

Всичко това е чудесно, но не ми помага и не отговаря на въпроса ми:

с какви други драивери да пробвам ? :huh:
Ще помогне ли някой ? :cry
Link to comment
Share on other sites

Аз съм със същия проблем само,че ОС-то този път е FreeBSD 6.0-p3:),a VGA-то ASUS Radeon9550GE.Много ме изнервя тая грешка.Имам и инсталиран кплейър,който е базиран на мплейъра и при него няма проблем при възпроизвеждане на звук и картина,само дето не знам как да си кирилизирам субтитрите :P Сложил сам си драйвери за АТИ,просто не знам кво още иска тоя мплейър :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...