Jump to content
BulForum.com

Development IDE za Linux


djadomraz

Recommended Posts

Да бе как можах да забравя. Ти си неоценен гений. Ами току-що си говорихме с шефа на девелопърите. Той е съгласен да даде заплата по-висока от неговата на този, който му гарантира, че ще генерира код без потенциал да създава блокинг ситуации. Предоставяме височайшата възможност на капо-ди-тути-капи на девелопърите - Дедмороз.

 

Каква е средата за разработка, каква е базата данни и каква е платформата не разбрах? Т.е. освен че ОС-а е линукс???

 

Ако обаче излезе и един дедлок от кода, връщаш всички разходи за релокация и заплати двойно. Това е условието. :D

 

Дадено, отговори ми на предният въпрос и ще си говорим...

 

Дедомразчо, това 2000 транзакции в час са реални финансови транзакции, а не SQL такива (които са на порядъци в повече)

 

искаш да кажеш че една финансова транзакция генерира няколко sql транзакции? да не бъркаш термините транзакция и sql заявка? защото ако е вярно че за 1 финансова транзакция се обработва от няколко sql транзакции то системата ви е проектирана крайно неадекватно...

 

но това са подробности, които за теб нямат значение. $5,000,000 дневно обработени транзакции (около $2 милиарда годишно) явно ти се виждат малко. Това е доста над мечтите на повечето български банки, но явно е piece 'o cake за теб. :D

 

Не се впечатлявам от тези цифри ... и 5 милиарда на час да бяха или всяка транзакция да беше на стойност от 200,000,000 по-интересното е тяхната бройка... А и аз не съм банка и подобни мечти нямам... Не знам кой се опитваш да впечатлиш с тези цифри още повече, че е некоректно да публикуваш такава вътрешна информация а съм сигурен че си подписъл NDA....

Link to comment
Share on other sites

...искаш да кажеш че една финансова транзакция генерира няколко sql транзакции? да не бъркаш термините транзакция и sql заявка? защото ако е вярно че за 1 финансова транзакция се обработва от няколко sql транзакции то системата ви е проектирана крайно неадекватно...

Мухахахахахахахаха, Дедомразе, разсмиваш ме повече от Любо Нейков и Краси Радков взети заедно.

Разбирам, че няма как да имаш понятие от начина на протичане на една финансова транзакция в Северна Америка, но поне можеше да се опиташ да помислиш върху някои елементарни постановки, като автентикация, оторизация, проверки на идентичността, изпълнение на бач задачи към пеймънт процесори и т.н и т.н. Всичко това е само една малка част от нещата, свързани с обработката на една отделна финансова транзакция. Ако всичко това можеш да го направиш с една SQL транзакция, то тогава ти направо надхвърляш представите ми за свръхгениалност. :D

 

Не се впечатлявам от тези цифри ... и 5 милиарда на час да бяха или всяка транзакция да беше на стойност от 200,000,000 по-интересното е тяхната бройка... А и аз не съм банка и подобни мечти нямам... Не знам кой се опитваш да впечатлиш с тези цифри още повече, че е некоректно да публикуваш такава вътрешна информация а съм сигурен че си подписъл NDA....

 

Не се притеснявай за мен. Информацията, която ти поднасям си е съвсем публична, част от информационния пакет за публичното предлагане на акции на фирмата. Можеш да спиш спокойно.

Иначе платформата е J2EE, но доколкото разбрах май не ти е стихията или опа, сбърках, ти си всеобхватен във всички области. :D

Link to comment
Share on other sites

Разбирам, че няма как да имаш понятие от начина на протичане на една финансова транзакция в Северна Америка, но поне можеше да се опиташ да помислиш върху някои елементарни постановки, като автентикация, оторизация, проверки на идентичността, изпълнение на бач задачи към пеймънт процесори и т.н и т.н. Всичко това е само една малка част от нещата, свързани с обработката на една отделна финансова транзакция.

 

Опс... надцених ви ... май помислих че плащанията вие ги обработвате а не че чакате някой друг да го свърши. А точно това съм правил за твое сведение и хич не е толкова сложно колкото го описваш - те процесорите си имат стройни протоколи за връзка и интеграцията е крайно елементарна. Особено с J2EE... А deadlock-a процесорите си го оправят, проблемите ви са във вашата си система и те са свързани с вашата си база данни. Трябва ли да обяснявам че ТАМ точно трябва да има само 1 транзакция и че когато се записват данни правилото е да се записва от-до всичко а не половинчати работи и затова служат транзакциите... MySql и той има от известно време вече...

Link to comment
Share on other sites

Опс... надцених ви ... май помислих че плащанията вие ги обработвате а не че чакате някой друг да го свърши. А точно това съм правил за твое сведение и хич не е толкова сложно колкото го описваш - те процесорите си имат стройни протоколи за връзка и интеграцията е крайно елементарна. Особено с J2EE... А deadlock-a процесорите си го оправят, проблемите ви са във вашата си система и те са свързани с вашата си база данни. Трябва ли да обяснявам че ТАМ точно трябва да има само 1 транзакция и че когато се записват данни правилото е да се записва от-до всичко а не половинчати работи и затова служат транзакциите... MySql и той има от известно време вече...

 

Мухахахахахахахахаха, не не. Оставям те вече, в противен случай ще получа задавяне. Очевидно случаят при теб е по-тежък, от колкото изглежда. :D

Link to comment
Share on other sites

Та все пак на въпроса за среда за разработка на програми с GUI т.е. програми с графичен интерфейс - нещо за правене на диалогови прозорци с разни полета за писане на текст, бутони, списъци, checkbox-ове и прочее?

Едит: боже мили, объркал съм се - това е "почти" същото старо Vi просто малко по-красиво изглежда това недоразумение от ерата на терминалите.. взимам си думите назад - това се нарежда измежду най-неудобните редактори - <textarea>-та в HTML страниците е светлинни години напред

голям сърдитко си,да знаеш. :tongue

 

http://www.trolltech.com/products/qt/

 

Qtdesigner-

http://www.trolltech.com/products/qt/designer.html

 

изпозлвай google вместо да правиш детински изявления и да се преструваш че много ги разбираш тези работи.Невежеството е майка на безмисленото тъпчене на едно място. :rolleyes:

 

не се ядосвай на текстовите едитори,само защото те мързи да ги използваш/страх те е от терминала/не знаеш какво правиш.А М$ ноутпад-а е под всяка критика,истински нагло е да го сравняваш с Vim безнаказано.

Link to comment
Share on other sites

голям сърдитко си,да знаеш. :tongue

 

Гледай сега - аз зададох конкретен въпрос - кой какво може да ми препоръча като предполагах че от собствен опит ще е, а се натъквам на отговори от хора които хал хабер си нямат от програмиране, а само са чували кое може да се използва...

 

 

 

 

http://www.trolltech.com/products/qt/

 

Qtdesigner-

http://www.trolltech.com/products/qt/designer.html

 

изпозлвай google вместо да правиш детински изявления и да се преструваш че много ги разбираш тези работи.Невежеството е майка на безмисленото тъпчене на едно място. :rolleyes:

 

Ти ползвал ли си ги и от колко време и сравнено с други IDE-та какво ти е мнението?

 

 

 

 

не се ядосвай на текстовите едитори,само защото те мързи да ги използваш/страх те е от терминала/не знаеш какво правиш.А М$ ноутпад-а е под всяка критика,истински нагло е да го сравняваш с Vim безнаказано.

 

Ок, сигурно бъркам за vi - аз имам спомени за едно vi от преди 10тина години, което можеше да се ползва не на монитор ами с принтер и клавиатура към него и това ми заприлича на него, да речем че съм се объркал - ще го прегледам днес или утре отново :)

Link to comment
Share on other sites

ми под линукс можеш да избираш между актуалните gtk и Qt за графичен интерфейс.

Имам една книга за програмиране под линукс,дето е написано как да си направиш прозорците и копчетата с текстов едитор.И кде-то и гтк-то си имат всички нужни widget-и и прочие.

Защо ти е да правиш графичен интерфейс на програма,която все още не си написал? :woot :lol:

 

Направи скриптовете дето ''правят'' квото искаш (не че някой вече не ги е измислил и написал хиляда пъти под линукс,ама айде,ти си натегач)...изтествай ги и тогава им прави бутоните и копчетата.За какво ти е да боядисваш дървената маса,щом все още не си я сковал? ...И какво ми сравняваш уиндоус и линукс?Наистина ми е забавно да ти чета постовете :tongue

 

Пробвал ли си програмата която ти предложих или само дрънкаш?Нищо няма да ти кажа докато не ти видя скриптовете,хаха...

 

а текстовите едитори са друго нещо.Там вече нещата са без проблем.Щом искаш да ти се оцветява всяка команда дето напишеш в различен цвят,щом искаш всичко да ти е удобно и шарено,вземи пробвай да разгледаш едиторите под кде-то и гном-а вместо да ми дрънкаш за М$-Ноутпад-а,а! Като гледаш само снимки на тези програми,няма скоро да разбереш колко струват. :)

Link to comment
Share on other sites

Конкретно за QT мисля че вече споменах че заедно с моно-то са първите неща на които съм се спрял от "ровенето с гугъл", само че очаквах коментари от страна на ИСТИНСКИ ПРОГРАМИСТИ а не на недорасли администраторчета които нищо не разбират от програмиране и целият им опит в тази област се базира или на "учехме го в училище" или "имам един приятел който е чувал че така се прави"...

 

 

Защо ти е да правиш графичен интерфейс на програма,която все още не си написал? :woot :lol:

 

Ами като начало защото такива програми за които говоря се състоят ИЗЦЯЛО от графичен интерфейс. Справките са обикновено елементарни и се правят с по-прости или по-сложни sql-и, но нищо друго.

 

 

Направи скриптовете дето ''правят'' квото искаш (не че някой вече не ги е измислил и написал хиляда пъти под линукс,ама айде,ти си натегач)...

 

Май и ти си поредният администратор който се обажда неподготвен... Не всички програми са скриптове (php или други server side scripts които се обработват от web server-а) и още по-малко това което ти разбираш под скрипт (т.е. нещо което ти инсталира фотоапарата - имаше една тема наскоро - сигурно си я видял). Та има и програми които работят и с бази данни и с тях хората си въвеждат данните по културен начин, търсят си стока, правят си справки за изминал период (колко е продадено примерно), кой колко им дължи и на кой колко имат да плащат, кои са им най-големите разходи и т.н. и т.н. Всичко това е изцяло потребителски интерфейс, никакви скриптове няма - това е компилирана програма която работи на въпросният компютър и в общият случай ще е единствената която ще работи на машината и нищо друго. Сега светна ли ти за какво говоря или да обяснявам още по-подробно?

 

 

изтествай ги и тогава им прави бутоните и копчетата.За какво ти е да боядисваш дървената маса,щом все още не си я сковал?

 

Добро сравнение и крайно неуместно за конкретният случай...

 

 

 

 

...И какво ми сравняваш уиндоус и линукс?Наистина ми е забавно да ти чета постовете

 

Да съм единственият дето го прави че да се изненадаш... А и след като човек е работил известно време на "джамовете" нормално е да го сравянява и "линук" (цитирам един друг човек от форума).

Link to comment
Share on other sites

бахти глупостите...

http://www.msgr.ca/msgr-6/turkey%20shoot%20clear.gif

няма повече да се занимавам с теб. ;)

 

bash,tk,tcl,pl(perl),гъ-гъ-гъъъ,py(thon)etc etc etc etc etc etc etc etc etc etc etc etc въобще не стават за правене на скриптове,хаха...

 

само дразниш хората и особено ''администраторчетата''.

За какво дявол го взел не изпробваш проклетите програми? Може би просто нямаш никакъв линукс инсталиран на харда и вместо помощ си търсиш начин да се надуваш,о велики програмисте. :)

Link to comment
Share on other sites

няма повече да се занимавам с теб. ;)

 

Ами недей моля ти се и без това като гледам само 3ма от поне 10тина човека тука дадоха компетентно мнение (т.е. от собствен опит а не да са дочули отнякъде как се прави това)...

 

bash,tk,tcl,pl(perl),гъ-гъ-гъъъ,py(thon)etc etc etc etc etc etc etc etc etc etc etc etc въобще не стават за правене на скриптове,хаха...

 

Ето че хем не разбираш хем не четеш какво съм написал : това са скриптове които нямат нищо общо с правенето на ТАКИВА програми. И има известна разлика между скриптове и компилирана програма... от тук се почва.

Link to comment
Share on other sites

Е добре бе човек, как не остана пост, срещу който който ти да не изпишеш 10х бози като отговор? Бахти отворения гений дето си. Ако имаше и на 1/10 потенциала, който афишираш, щеше отдавна да спреш да се занимаваш със всичките "недорасли администраторЧЕТА" тука (ама ме разби като нарече Godfather "момче") и да оползотвориш времето си по много по-стойнстен начин. Само се дразня като ти чета глупостите.

Link to comment
Share on other sites

Е добре бе човек, как не остана пост, срещу който който ти да не изпишеш 10х бози като отговор? Бахти отворения гений дето си. Ако имаше и на 1/10 потенциала, който афишираш, щеше отдавна да спреш да се занимаваш със всичките "недорасли администраторЧЕТА" тука

 

Добър въпрос наистина защо продължавам да си губя времето, а по-интересният е защо хора, които очевидно не разбират от програмиране си дават мнението за нещо, което определено не им е ясно а и се имат за много компетентни...

 

 

 

 

----------------------

 

Определено явно няма да се получи друг отговор от вида който който очаквах, така че по-добре затворете или изтрийте темата да не се дразни народа във форума...

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си Anjuta? Добре изглежда и доста наподобява windows-ките среди. ГПИ-то се прави с помощта на Glade 2 (GTK). Аз лично смятам да му отделя извстно внимание, тъй като това са ми едва първите впечатления след инсталацията му.

Link to comment
Share on other sites

Добър въпрос наистина защо продължавам да си губя времето, а по-интересният е защо хора, които очевидно не разбират от програмиране си дават мнението за нещо, което определено не им е ясно а и се имат за много компетентни...

----------------------

 

Определено явно няма да се получи друг отговор от вида който който очаквах, така че по-добре затворете или изтрийте темата да не се дразни народа във форума...

 

 

Дядомраз, очавания отговор няма да получиш защото вината си е изцяло твоя. В едно изречение обявяваш хора занимаващи се с програмиране преди още да си бил роден за некомпетентни, след което търсиш помощ и отговор на въпросите си. Ами няма как да стане. Нали си супергениален - намери отговорите сам.

BTW, един Google би трябвало да ти е напълно достатъчен.

Link to comment
Share on other sites

В едно изречение обявяваш хора занимаващи се с програмиране

 

Аааааа нещо си се объркал. Дразнех се когато хора които НЕ СЕ ЗАНИМАВАТ с програмиране се обаждат и препоръчват неща които самите те не са ползвали

 

 

BTW, един Google би трябвало да ти е напълно достатъчен.

 

Случайно прочете ли, че на 5 пъти писах, че искам някой да ми препоръча от СОБСТВЕН опит какво е ползвал? STORM i JDFU го направиха - нещо за което съм им изключително благодарен!

 

А ако прегледаш още 1 път, кой какво е писал ще забележиш, че "заяждането" е с хора които определено не са програмисти, но изказват компетентно мнение - като теб примерно ... или че ми препоръчват за IDE (Integrated Development Environment) текстови редактори като Vi a дори и и да съм се объркал за Vi като текстов редактор (забележката за многомегабайтовите логове беше доста на място, но все пак определено си е текстов редактор а не среда за разработка).

 

А че не си програмист ти сам го спомена... и дори да си бил преди време, точно от твоите отговори не получих никаква смислена информация с конкретна препоръка от сорта "можеш да ползваш A, B и С обаче според мен най-подходящо ще е С защото ......", просто ти държеше да се изтъкнеш колко си наясно с линукса и колко всички дето въобще имат нещо общо с "джамовете" са крайно заблудени и следва да бъдат заплюти публично... най-малко заплюти, ако не и пребити с камъни за назидание на останалите. А както сам разбираш истински христиани, които ако им залепиш шамар ще си обърнат и другата буза да им лепнеш още един, отдавна не съм виждал и като гледам липсват и тука...

Link to comment
Share on other sites

това е човек който танцува върху труповете на всички ''администраторчета" и Джамомразци,след като се е провъзгласил за въобще най-големия експерт във вселената и е признал горките линуксарчета за невежа паплач.

Омръзнало ми е да гледам как хора като теб си избиват комплексите на гърба на добронамерени хора,които се опитват да помогнат с каквото могат.

 

Истински християнин... :bgrin:

 

И постигнахме ли нещо?

Не вярвам че зачиташ мнението на когото и да било.Защо просто не ни кажеш твоето ''високопоставно'' мнение за някоя от предложените програми и не ни докажеш защо изобщо се изтезаваме да ти помагаме.

Според мен една от причините се крие в това че въобще не си си инсталирал линукс ,ама въобще.Само си гледаш картинки наляво на дясно и така да се каже ''опипваш'' почвата (щом не знаеш нищо за текстови или хекс едитори под линукс и сравняваш вим с ноутпад-а,това изобщо не би ми дошло като изненада)...и ни говориш за времето на конзолите и юникс (дано това не е било преди да се родиш,че тогава направо ще се пръсна от яд).

 

не съм виждал някой наоколу да ти плюе по джама,зад който сега стои един свежо готвен пуяк. :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Не прочетох всички отговори ( нешо се оттегчих посредата :) )

но по принцип си ползвам Кylix и J Builder когато мъча нещо кросплатформено

не съм видял лошо и от двете, съвсем културно са написани тези IDE-та :)

( е .. има доста разлики когато се опре до функций на шела на самата OS , но това е неизбежно ) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...