Jump to content
BulForum.com

3D Mark 06 out


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Абе момчета, гледам то доста време няма активност в тая тема. Нещо не го харесахте тоя бенчмарк.

 

ето моя резултат с новата система.

 

click

 

нищо не е клоквано и грам.

 

Резултата и системата в най-дясната колона. Надявам се да излезне както трябва, защото нещо по-добър начин да дам линк не намерих.

Link to comment
Share on other sites

Абе момчета, гледам то доста време няма активност в тая тема. Нещо не го харесахте тоя бенчмарк.

 

ето моя резултат с новата система.

 

click

 

нищо не е клоквано и грам.

 

Резултата и системата в най-дясната колона. Надявам се да излезне както трябва, защото нещо по-добър начин да дам линк не намерих.

Грях правиш та не клокваш с тия компоненти... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

На предната страница моя резултат е 12524 със 3850 256мб - явно е стар бенчмарка и затова вади близки резултати.

Предполагам на Вантаге ще се види разликата.

Link to comment
Share on other sites

На предната страница моя резултат е 12524 със 3850 256мб - явно е стар бенчмарка и затова вади близки резултати.

Предполагам на Вантаге ще се види разликата.

 

Как толкова точки с 3850 бе приятел. Моята е 3870 и имам 10000.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, и аз очаквах повече точки. Все пак, всичко ми е на default. Не ми се влиза пак във филма с overclock, пък и сегашната ми система цялата е със стандартни вентилатори и не знам доколко може да поеме. Все пак, довечера може да пробвам с това безумие Ati Overdrive колко мога да кача, стига да имам 2 часа да върти...

 

EDIT: Ха, сега като гледам нагоре... много малко точки съм направил. Това е абсурдно да съм толкова близо до 8800 например...

Ето малко резултати на 3dMark Vantage... Не е моята, естествено, нея довечера ще я видя как ще се справи...

Link to comment
Share on other sites

Ами със Xeon е Overdrive който сигурно вади повече точки от видеото :)

 

Тайната е и във максималното изцеждане на картата (вмод с потенциометър) - все пак трябва да вървят нещата на макс, пък ако изгори здраве да е :laughing:

 

AssassiN - новите карти не греят особено, моята с оригиналното еднослотово охлаждане пое вмода и сега грее само 10градуса повече.

Редактирал съм профила на вентилатора в биоса да се засилва от по-ниска температура и това е.

За софтуерен клок едва ли ще има нужда, пък и твоята нали е по-малко nm.

 

w00x - какви температури ти държи 3870, че на моята оргигиналния профил включва перката на 100% при 95 градуса и без клок спокойно си вдигаше 70-75 :blink:

Link to comment
Share on other sites

w00x - какви температури ти държи 3870, че на моята оргигиналния профил включва перката на 100% при 95 градуса и без клок спокойно си вдигаше 70-75 :blink:

 

Страшно много. Моята е Silent на Sapphire. 110 градуса съм я хващал лятото при по-тежки игри. И сега много ме дразни, че в началото всяка игра върви добре и след 10 минути игра започва едно дразнещо засичане през около 10 секунди. Вървиш си примерно, спират кадрите за по-малко от секунда и си продължаваш. Много дразнещо. Мисля да и сложа един 12см вентилатор отгоре на радиатора да духа, да видя какво ще стане.

 

Приемам и други предложения.

 

Пастата мислех да сменям, но ми казаха, че не е хубаво, защото било по-различно отколкото с процесора.

Link to comment
Share on other sites

Може и някаква високотемпературна да е - все пак процесора не вдига 100гр. Аз сложиш арктик силвър 5 и след година не се беше спекла - значи няма проблем.

Най-добре сложи 12ка, че един с пасивна х1900 беше постнал снимки как от високата температура по цялата карта се бяха нацъвкали кондензаторите.

Тук се вижда как живота им се скъсява многократно с покачване на температурата.

 

Моята не вдига над 85-88, но в някой игри замръзва картината и след 5 секунди се ресетва драйвъра. Уж тествах клока много пъти и си е стабилен (никога не е имало артефакти), та не мога да си обясня. И това става в DX9 игри като Test Drive Unlimited, където не загрява над 70гр, на някоя от последните игри може цял ден да си работи :confused

 

На AssassiN процесора му вади малко точки и това спъва крайния резултат. Препоръчвам клок на 4,5GHz поне ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...