Jump to content
BulForum.com

ATI Radeon vs GeForce


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

rasco.. nali govorite za GF4 MX kartite na predishnata stranitsa... MX kartite ne sa za gameri... a tea novi driver sa vuv guza.. ili pone na men samo mi zabiva computer'a seki put kogato pusna niakakva igra, sus starite deto imah si4ko e OK

Link to comment
Share on other sites

rasco.. nali govorite za GF4 MX kartite na predishnata stranitsa... MX kartite ne sa za gameri... a tea novi driver sa vuv guza.. ili pone na men samo mi zabiva computer'a seki put kogato pusna niakakva igra, sus starite deto imah si4ko e OK

Problema e samo v teb, az sym sys 52.16 i nqmam nikakyv problem s igrite, e verno e che sa na nov windows :P Edva lii ma znachenie.

Link to comment
Share on other sites

Kolebaq se kakva videokarta da si vzema ATI Radeon  ili GeForce 4 koe e pravilniq izbor? 4uh 4e na GeForce ne6to im se ebavat TV-outovete?

Ave pich kade se izgubi ve? Napravi tema i izbqga. Strah te e da promylvish li :P Kupi li si video karta veche? Ili temata beshe probna, zemi si S3 video karta :D hahahahaahahaha

Link to comment
Share on other sites

:D Taka kato gledam mai Radeon 6te da bude!

Е т'ва наистина си е МЪДЪР избор :))) Адмирации за теб (изключвам пристрастието си към ATI) но това си е добър избор.Само трябва да решиш и какъв модел да бъде.То ........модела според паричките ;)

Link to comment
Share on other sites

:D Taka kato gledam mai Radeon 6te da bude!

Q ama ti si bil tuka. Bravo emi tova e kakvato karta da si vzemish vse shte i se radvash. Mejdo drugoto kato znaeshe che shte si kupuvash RADEON zashto napravi tema? Ne mi kazvai che vyv foruma sa te razobedili :P :D da si vzemesh RADEON, ta ti oshte ot samoto nachalo si znael kakva shte ti e video kartata :woot

 

Moje da ima neshto vqrno ot tova koeto kazah :confused

Link to comment
Share on other sites

И аз до скоро бях в подобна дилема.. GeForce или Radeon. Най-доброто решение в момента като цена и производителност е Gigabyte Ati Radeon 9600PRO (189$) Каквато ще си вземам и аз до няколко дена. Много добър също е и варианта 9500 но вече адски трудно може да се открие на пазара ;)

Link to comment
Share on other sites

pichove shte si praq gamarska mashina nqkoi shte me posavetva li tochno kakvi chasti dasi zema [prosesor, dano, sound carta, RAM i dr.]

a za video kartite koq shte mi preporachate ???

 

GeForce 4 Ti4200 8X :wacko:

GeForce 4 Ti4200 Ultra :blink:

ili

GeForce FX 5900 / 5600 ;)

 

iskam sichko novo dami varvi kato pushka

da nqma lagovi istorii

is sas perfect-na grafika

Tenks Predvaritelno

Link to comment
Share on other sites

Mi ako e za gamerska mashina i imash dosta kinti vzemi si Athlon 64, dano na Abit, Sound-a Live! nqkakv model, RAM naposledak horata vzeha da si vzemat direktno po 1 GB DDR, no minimuma za nova gamerska mashina e 526 MB(gledai da ne e nqkva ku4e marka), videoto izbirai ot ATI, prosto te sklu4iha dogovori s nai-komersialnite i o4akvani igri kato Doom3 i Duk Nukem... Kato za model gledai 9500, 9600 puk ako imash naistina qko kinti 9700(tozi i 9500 ve4e ne se sreshtat ama znae li 4ovek...).

Sega poglednah, 4e mislish i za FX 5900..hm hvani si kupi radeon 9800 prosto shte se radvash na pove4e ekstri. Ot izbroenite videokarti mai kato cena/ka4estrvo nai-dobro e ti 4200, kato skorost e FX 5950.

Link to comment
Share on other sites

pichove shte si praq gamarska mashina nqkoi shte me posavetva li tochno kakvi chasti dasi zema [prosesor, dano, sound carta, RAM i dr.]

a za video kartite koq shte mi preporachate ???

 

GeForce 4 Ti4200 8X    :wacko:           

GeForce 4 Ti4200 Ultra    :blink:

ili

GeForce FX 5900 / 5600    ;)

 

iskam sichko novo dami varvi kato pushka

da nqma lagovi istorii

is sas perfect-na grafika

Tenks Predvaritelno

Perfekten variant za ganer-ska mashina v momenta e kombinaciata Athlon XP (t-bred)+nVidia nForce2+GeForce 5600/5900. Ako pyk izberesh za proizvoditel na dynoto i videoto MSI, triabva da ti kaja, che shte ucelish desiatkata - super kachestvena i prozivoditelna kombinacia na napylno razumna cena ;) V posledno vreme dosta takiva mi minaha prez rycete i sym mnogo razocharovan ot tradicionni "vodeshti" prozivoditeli, kato Azus da rechem. Uspeh v asembliraneto :)

Link to comment
Share on other sites

basten

Znachi vikash che nai xubavata video karta e Ati Radeon 9800 taka li ???

I kakvo iskash da kajesh s tova che ima poveche exstri [Pr.] ???

Kato sena kolko dolara lqga taq video karta ???

Poprinsip znam che nai novata video karta e:

GeForce FX 5900

Interfeis: AGP 8x

Graf. Prosesor: GeForce FX 5800

Pamet: 128MB DDRAM@800MHz

RAMDAC: Dual: 500MHz

Pazd. Sposobnost: 2048x1536@85Hz

Konektori: VGA, TV-Out, Video-In, DV [opsii]

Drugi: CineFX Engine, Intellisample Technology, High-Precision Graphics, nView Mullti-display Technology, Digital Vibrance Control, Unified DriverArchitecture, OpenGL 1.4, Video Mixing Renderer [VMR], DirectX 9.0

Ako moje dai i informasia za ATI Radeon 9800 !

Link to comment
Share on other sites

rasco ne vqrvam, 4e 4oveka shte se urne oshte utre da si q vzeme mashinata, puk i dokolkoto znam ot vodeshtite kompanii ve4e obqviha duna poddurjashti tozi model na AMD. Mojesh da proverish tuk. A za software do kolkoto znam Athlon 64 raboti i s 32 prilojeniq taka 4e kade e problema? A i az prosto mu kazvam kakvo bi bilo budeshtata gamerska mashina prosto kato info(4oveka pita za tova), sega toi ve4e ako reshi shte se pointeresuva pove4e i sam shte si napravi izvodite.

G-Unit nai burzata karta na nVidia ot pokolenieto FX e FX 5950 Ultra eto link za specifikaciite i. Tuk mojesh da pro4etesh neshto i za Radeon 9800 seriqta. Karta ot model 9800 lqga okolo i nad 500$. Tuk za sravneniq na modelite ot seriqta 9800. Po princip kartite na ATI vadqt po realisti4na grafika...prosto pravqt po priqtno za okoto tova, koeto gledash. Ima mn reviews i sravneniq na FX s Radeonite. Iz i-net mojesh da namerish dosta info ako se porazrovish.

Link to comment
Share on other sites

Sega se usetih, 4e gore ne sam dal info za duna za Athlon64, ta eto za rasco malko duna za vuprosniq procesor.

KV8-MAX3 --> na Abit

SK8N, SK8V --> Asus

GA-K8NNXP, GA-K8NNXP-940 --> GigaByte

K8T Neo-FIS2R, K8T Master2 --> MSI

Pove4eto ot dunata sa za Athlon FX, koito se vodi gamerskiq variqnt. Predpolagam tova ne sa vsi4ki duna za vuprosniq procesor, no e kato primer prosto. Taka 4e kato si vzemesh duno i CPU i ram i to pc-to e gotovo. Bluskash za OS WinXp i si gotov raboti kato pushka. Taka pone dokato ne izlezne XP 64 prez 2004.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pichove vie s kakvi mashiniste ???

Znachi sq shasi zimam nesam sigoren kak se kazvashe no e sled modela na Athlon nai novia!!!

Neshto biatlon li beshe na 2.5 GHz i 1GB DDR 400 RAM danoto mi e e x 8 i sam se sprql na video carta GeForce4 Ti4200 8X pone za kartata kakto veche kazax sami kaza li che e edna ot nai dobtite i kato sena i kato kachestvo nemoje da se kaje che drugite koito sa poskapi se razlichavat mnoo ot neq kato R9700Pro

Smqtam che sichko shte varvi kato pushka!!!

Vie kak mislite ???

Link to comment
Share on other sites

Parvo za procesora qvno si mislish za Barton...mi specialno pri game prilojeniqta ralzikata mejdu barton i t-bred e 1-2 %, a t-breda ima po-golemi vazmojnostti za clock, v slu4ai, 4e nqkoga reshish da pravish podobno neshto. Puk i ti si znaesh za kakvo shte go polzvash tova pc :) Be razlika mejdu Ti 4200 i radeon 9700 pro ima i to ne mnogo malka, tui kato 9700 e po-burza i ot ti 4800 puk...abe kato cena-ka4estvo si prav, 4e e dobre, puk i shtom si q zaplul tq shte e. 4e nqma da imash griji pone godina-dve i az taka mislq, posle shte napravish upgrade i pak shte si dovolen.

A da i da ti kaja sled athlon ot amd drugo ne sa vadili...nai-noviq im model e athlon 64 FX. Qdrata sa razli4ni - Palomino, T-bred i t.n.

Link to comment
Share on other sites

basten

Sorry che pak shtete zanimavam no iskam date pitam otnosno tezi 2 video carti:

A za Ti 4800 kak e kato sena ???

I koq e po dobra zashtoto sq razbrax che GeForce FX 5900 bie otsqkade Ti 4800

Koq e po dobra ot dvete Ti 4800 ili FX 5900 ???

Ako trqbva shte dam malko poveche mangizi no ako FX 5900 e podobra i kato skorost i kato grafika i poveche ekstri,navravo da e zimam neq !!!

Link to comment
Share on other sites

Ami sega ne znam v plovdiv dali mojesh da si q namerish kato nova ti 4800, no v zavisimost ot modelite si bi sledvalo da struva okolo 180-210$ na chaintech(moje malko da luja, poneje ne mojah da namerq da q prodavat i cenata e malko naizust). Ina4e:

GF4 Ti4200, 128MB DDR AGP8x, TV Out, DVI, ChTech - 105$

GF FX5900, 128MB DDR AGP8x TV In/Out, PixelView - 365$

GF FX5900Ultra, 128MB DDR AGP8x TV In/Out - 467$

ATI RADEON 9800, 128MB DDR, TV Out, Dual, Gbyte - 400$

ATI RADEON 9800Pro, 128MB DDR, TV Out, Dual, Gbyte - 415$

ATI RADEON 9800Pro, 256MB DDR, TV Out, Dual, Gbyte - 541$

perfektni kato cena-ka4estvo s pogled za budeshteto sa:

ATI RADEON 9600, 128MB DDR, TV Out, Dual, Gbyte 115$

ATI RADEON 9600Pro, 128MB DDR, TV Out, Dual, Gbyte 190$

Za tova dali radeon ili GeForce mojesh da poglednesh teza statii na BG sa: tuk i tuk

PS:Cenite, koito sam dal sa bez DDS i na nqkoi mesta sam zakruglql do nai-blizko to4no 4islo. Za specifikaciite na kartite sam ti dal adresi kadeto da poglednesh v predni postove. Za druga informaciq otnosno kartite: http://www.hardwarebg.com/ ili makar ne vinagi da sa pravi http://www.tomshardware.com/ i izobshto i-net ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...