Jump to content
BulForum.com

ATI Radeon vs GeForce


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Противоположно на казаните мнения аз препоръчвам GF4, от повече от година за "Геймъри Шоу" ползваме две GF4Ti4200. Картата се клоква прекрасно, 300MHz на GPU-то и 600MHz на паметта. Производство е на MSI, а TV-out-а е реализиран с чип на Phillips. До скоро даже не ползвахме външен скан конвертор, а вадехме видео от TV-out-а. С една дума ако видиш чип на Phillips TV-out-а е свестен, не маже, разпъва хубаво без TVTool (само с драйвера) и има готини цветове. Като скорост картата е достатъчна за всички нови игри на 1024x768 с 32 битов цвят и всичко на максимум (много често даже пускам и антиалайзинг x2 или x4). Внимавай само с noname-ките, понякога са бая по-бавни (кофти памет с кофти тайминги и т.н.).

Link to comment
Share on other sites

Toq GF4200 veche totalno izpsuka ve, pusni q na 4x AA i 16x Anisotropic Filtering ako mojesh :)) nqma da stane maj :)), osven tova igrite skoro pochvat da izlizat s directX 9 opimizacii a samo novite radeoni i GF FX gi imat - half-life 2, Doom 3 shte sa takiva igri, ako gledash malko napred, pone 6 mesetza, stara karta ne si kupuvaj. Az sega si vzeh edna Radeon 9600 Pro 400/600 clock i ne sum q overclockval oshte no e jelqzna i cena/suotnoshenie e naj dobroto za momenta.

Link to comment
Share on other sites

az sashto bih prepora4al ge force ti 4200 mnooo sam dovolen ot neq vsi4ki igri mi varvqt na max:)kato izklu4ish republic the revolution tq mi tragna bez da zasi4a na high koito e igral igrata zane 4e sled tova imashe oshte 2 stepeni highest i oshte edna tai 4e kartata she se spravi s half life 2 za doom ne znam

Link to comment
Share on other sites

Az sym na mnenie che trqbva da si kupish tova koeto shte te izkefi nai mnogo, i shte mu se radvash. Ne moje da nqmash simpatii kym edna ot dvata proizvoditeli na video karti. Syshto taka mi napravi vpechetlenie che nikade ne si spomenal cena, ako govorim Za GeForce4 az se seshtam za okolo 7 - 8 raznovidnosti na GeForce. Kato kajesh ATI RADEON se seshtam za video kartite sled 9000PRO. Apak i ne moga da razbera zashto pitash, kato mnogo dobre znaesh kakva video karta shte si kupish...vsqka video karta si ima svoite predimstva i nedostatyci. Spored men kakvata i video karta da vzemish ot sredniq klas nezavisomo dali shte e ATI ili nVIDIA razlikata shte e tolkova golqma che nqma da q osetish. Moje bi shte e osetish v benchmarkovete. Spored men trqbva da si kupish tova koeto shte te izkefi maximalno. Zashtoto tazi tema moje da prodylji bezkraino, zashtoto vse shte izlizat po novi i novi video karti, i ti pak shte se chudish koq da vzemish. Zatova ne trqbva da se vliqesh ot mnenieto na horata, ami zemi da prochetesh malko revuta, ima gi dostatychno. Az prava taka: gledam kolko parichki imam v djopcheto i si haresvam tova koeto shte me napravi dovolen i shtasliv che go imam, zashtoto chovek nikoga ne e dovolen, kolkoto i da ima. Moje da vi se stori kato offtopic, obache mnogo se draznq ot takiva temi, zashtoto nqmat niakyv smisyl.

Link to comment
Share on other sites

4ove4e... i dvata GPU proizvoditelia sa mnogo dobri...

vij kolko pari imash, i pretseni sus tezi pari kakvo mojesh da si kupish.. dali e Ati ili Nvidia edva li 4-5 fps po malko ili povi4ko shte sa problem.

ti mu go kaza s 3 izrecheniq :D

Link to comment
Share on other sites

Samo ne se nabutvai s GF FX. Ina4e ako pitash za MX or radeon 9000/9100/9200...po-dobre izbirai ot radeonite. Ako imash pove4ko pari4ki, variqnta na TED e sledvashtiq kato vuzmojnost...sled tova bih izbral pak radeonite, no se samnqvam, 4e to4no sega shte se izrusish za karta ot tozi klas.

Link to comment
Share on other sites

samo za info Half-life 2 vurvi mnogo po dobre na ATI, chetete v anandtech.com ili tomshardware.com , zatova i v budeshtite radeoni half-life 2 shte si idva kato bundle software, kakto sega na men mi doidoha Rainbow Six 3 - Raven Shield Tomb rider itn... taka che ako ima ludi fenove na half life vzimajte radeon. Puk ako iskash hubav tv-out samo da ti kaja da ne vzimash Geforce 4 MX - TV tool ne raboti s neq i mnogo trudno se naglasq... vsichko drugo stava

Link to comment
Share on other sites

samo za info Half-life 2 vurvi mnogo po dobre na ATI, chetete v anandtech.com ili tomshardware.com , zatova i v budeshtite radeoni half-life 2 shte si idva kato bundle software, kakto sega na men mi doidoha Rainbow Six 3 - Raven Shield Tomb rider itn... taka che ako ima ludi fenove na half life vzimajte radeon. Puk ako iskash hubav tv-out samo da ti kaja da ne vzimash Geforce 4 MX - TV tool ne raboti s neq i mnogo trudno se naglasq... vsichko drugo stava

:punk Mnogo si prav i az sym po-dovolen ot ATI-to(7500 64Mb)Dava po dobra proizvoditelnost ot GF MX440 128bit 8x(v momenta sym s takava........UJAS :( )

Link to comment
Share on other sites

Puk ako iskash hubav tv-out samo da ti kaja da ne vzimash Geforce 4 MX - TV tool ne raboti s neq i mnogo trudno se naglasq... vsichko drugo stava

Tova koeto kazvash ne e vqrno TVTool raboti s GF4MX, apak i zavisi kakva marka video karta shte si kupish, ot seriqta na nVIDIA zashtoto ako e na ASUS,MSI, ave po markovite shte si vadi idealna kartina

Link to comment
Share on other sites

ами то вече има 8.31 - тя може и да поддържа твоята GF4 ама ти сигурно си я шътнал като си си взел ATI.

 

btw вчера - 23.10 NVidia пуснаха нова серия драйвери която добавяла поддръжка на DX9 за FX картите, който драйвер увеличавал производителността с 58% за HL2, ама не знам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...