Jump to content
BulForum.com

www.last.fm


kopche

Recommended Posts

Аз пък си слушам в сайта Pandora.com .Една добра алтернатива ,препоръчвам ви го .

pandora sucks

 

. ... но има нещо което лично мен малко ме притеснява. прочетох цялата тема тук и гледам никой не е засегнал въпроса, та .... нещо не ми вдъхва доверие точката "privacy" по отношение предлаганата услуга. твърдят, че не "тегли" информация за това какъв е източника на музиката, че plugin-а е open source (как при open source ще се предлага и платен "вариант"? не ги разбирам мноо тея хави, но ще се радвам някой с 2-3 изречения да ме просветли) ... а разработчиците имат претенциите за "social music revolution"

Къде видя платен вариант?! значи до скоро за да ползваш ласт.фм, трябваше да си свалиш plugin за съответния плеър (някои като amarok си го имат вграден даже).. сега обаче (може би са сметнали че твърде много потребители са retards и не могат да си инсталират плъгините) и пуснаха програма last.fm която на практика автоматично се интергрира със плеъра които ползва потребителя.. като включва във себе си и last.fm radio-то което преди също беше отделна програмка (която ми харесваше много повече ама това е отделен въпрос)

 

Платеното единствено е... можеш да си плащаш някакъв месечен членски внос и да си subscriber.. и да имаш достъп до някои допълнителни благинки. Първоначално като се регистрирах си виках.. къв е смисъла да го правя това но сега (като last.fm addict) вече съм на друго мнение по въпроса :)

 

Значи относно privacy-то... самия плъгин изпраща само tag-a към профила. което ще рече ... че няма значение дали таг-а е взет от mp3, flac или от оригинално CD пуснато със свалени тагове от CDDB.

 

Надявам се тази политика ще се запази и за в бъдеще няма да се изхитрят да променят протокола и примерно да може да се submit само с тяхната програма (не и със отделно разработените плъгини) с цел преследване на потребителите които слушат mp3-ки :) Всъщност това едва ли ще стане защото в mp3 няма нищо нелегално на практика. то си е просто формат на компресия.. например аз имам няколко оригинални cd-та които съм си купил просто защото се опитвам подкрепям най-любимите си artists и съм си ги конвертирал на FLAC просто за удобство ... :) Така че спокс.. happy submitting :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

добре де, аз си го сложих, като си пусна нещо, се активира долу в tray-a, обаче не мога да разбера как/къде ми показва подобни изпълнители?! даже не виждам някъде да изписва какво съм слушал ... само ако потърся с търсачката, само тогава ми вади други изпълнители/групи

 

PicZ-0012.png

Link to comment
Share on other sites

а може ли примерно да ми плейва песни само на един изпълнител, а не да върти "подобни"?

Мисля, че не, иначе щеше да е хубаво да има такова нещо.

Обновили са сайта, харесва ми :) Сега поне засега изглежда, че всичките му функции работят. Taste-O-Meter-ът е голяма хитрост, полезно. А, и сега всички юзъри могат да си правят сами дизайна на...не знам как се казва точно, тези чартове, които си слагаме в подписите :)

Link to comment
Share on other sites

а бе, не мога да разбера какъв е смисъла от тея плъгини за плеърите, с които слушам музика след като не се подава инфо към last.fm какво слушам от компа си :blink:

Link to comment
Share on other sites

а бе, не мога да разбера какъв е смисъла от тея плъгини за плеърите, с които слушам музика след като не се подава инфо към last.fm какво слушам от компа си :blink:

 

Е, ние как според тебе изпращаме песните, които слушаме от компа си :)

Нещо при тебе не е както трябва...

Link to comment
Share on other sites

Е, ние как според тебе изпращаме песните, които слушаме от компа си :)

Нещо при тебе не е както трябва...

Виж си таговете и ги оправи.

Link to comment
Share on other sites

Виж си таговете и ги оправи.

 

вярно. мерси. хем разбрах, че взема инфо от tag-овете, а пък не се сетих да видя дали има инфо

 

::edit::

 

само дето при мен не става, дори и в tag-а да има инфо ...

Link to comment
Share on other sites

а бе, не че е проблем ... ама т'ва продължава да не подава инфо от idtag-a когато слушам с winampa. някакви идеи?

Недей да skip-ваш парчетата до първите 50% :) погледни audioscrobler.log и виж какво е положението във winamp директорията ако си със plugin

Link to comment
Share on other sites

Недей да skip-ваш парчетата до първите 50% :) погледни audioscrobler.log и виж какво е положението във winamp директорията ако си със plugin

 

не е от скипването, щото с windows media player примерно нямам такъв проблем. вади си инфо за траковете, когато ги плейвам с него. иначе в log файла има това:

 

0.000	11/10/2006 19:40:04	Application Information		Audioscrobbler Winamp plugin v2, 0, 30, 0  (Build 634) ml_wa2_scrobbler.dll
0.015	11/10/2006 19:40:04	Application Information		Winamp Version 5.09
0.015	11/10/2006 19:40:04	Application Information		Windows XP (Professional), (Uniprocessor Free) v5.1 Build:2600 Service Pack:2
0.125	11/10/2006 19:40:04	CScrobbler::ScrobSubStatus		ReqID -1: Launched Last.fm client.
0.125	11/10/2006 19:40:04	CScrobbler::StartScrobbling		Startup Complete.
171.515	11/10/2006 19:42:55	CScrobbler::ScrobSubStatus		ReqID 1: OK
171.547	11/10/2006 19:42:55	CScrobbler::ASStop		ReqID 1: Sent Stop

 

разгледах темите във форума на last.fm ... има хора със същия проблем като моя, но никой не може да обасни защо се получава така ... и те не могат "да го накарат" да захапе :(

Link to comment
Share on other sites

Хора защо вече втори ден откакто си получих препоръките не ми дава да си ги чуя.Не ми ги изписва като лист ами само едно има play recomendetions обаче като го пусна казва "not enough content to play this station" и тва е.Help plss

Link to comment
Share on other sites

Хора защо вече втори ден откакто си получих препоръките не ми дава да си ги чуя.Не ми ги изписва като лист ами само едно има play recomendetions обаче като го пусна казва "not enough content to play this station" и тва е.Help plss

Аз препоръките просто си ги свалям отнякъде и ги слушам. Със сайта тва няма да стане много май. Понякога отказва и радиото.

Link to comment
Share on other sites

т'ва или е една от най-бъгавите програми, които съм срещал, или аз нещо не разбирам .... к'во ли не пробвах, за да я накарам да чете idtag-a и не ще.

 

btw с windows media player idtag-a се изпраща към програмата и там в now playing се появява, но информацията не се подава към сървъра на last.fm т.е. в профила ми не се отразява какво съм слушал с wmp.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
това е моят профил ето вижте това е моят профил а за проблема нишо не разбрах не ти работи плугина или нещо друго

 

не ми баца плъгин-а за winamp-a. сложих и по-нова версия на плеъра, все същата хава :(

 

с windows media player нямам проблем. преди не се подаваше инфо към сървъра, но сега вече всичко е наред.

 

.... само дето съм свикнал да си слушам музика с winamp-a :music

 

прегледах почти всички теми от форума в last.fm и така и не открих разрешение на проблема

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.last.fm/user/JaDeFX/

 

не съм влизала скоро, а сега преинсталнахме уиндолса и не съм си сложила плъг ин-ите, като ни пристигне новото дъно, ше сложа сичко и ше има ъпдейт ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи един проблем имам... като пусна някоя песен, независимо с каква дължина е, в програмата излиза 3:45 минути и ако е по-дълга или по-кратка излиза грешка и не се отчита от сайта. Имам я вече една седмица програмата и досега не правеше проблем и изведнъж стана така, незнам защо.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

не знам какво става с тази програма, ама постоянно имам проблеми със свързването към last.fm

 

то даже страницата www.last.fm не може да се отвори ... и това не е 1-2 пъти :blink:

Link to comment
Share on other sites

не знам какво става с тази програма, ама постоянно имам проблеми със свързването към last.fm

 

то даже страницата www.last.fm не може да се отвори ... и това не е 1-2 пъти :blink:

понякога се логвам наново и наново докато не ми омръзне и се ми дава,че е свършила сесията :bgrin:

иначе програмката е просто супер.почнах да слушам доста нови изпълнители

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
понякога се логвам наново и наново докато не ми омръзне и се ми дава,че е свършила сесията :bgrin:

иначе програмката е просто супер.почнах да слушам доста нови изпълнители

 

То и аз от има няма 4-5 месеца съм регистриран, въпреки че го знам от по-отдавна. Обаче за сметка на тва слушам яко! :devil

 

http://www.last.fm/user/Neotekk/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...