Jump to content
BulForum.com

за новаци..


dX

Recommended Posts

mogete li da mi kagete nqkva zala kadeto ima dovolno uredi i ne e skapa a ako se namira i v ki4uka o6te po dobre...

 

 

Ми Даикса или пък Перла, тя не точно в кичука ама пак е близо... В Даикса е 1.50, в Перлата 2 ама Перлата е много по-добра зала (поне за мен)

Дайкса наистина е в Кючука ма тренировката е 2 лева,еднократно, с карта излиза по-евтино, но зависи от картата, за колко тренировки я взимаш.

Link to comment
Share on other sites

Дайкса наистина е в Кючука ма тренировката е 2 лева,еднократно, с карта излиза по-евтино, но зависи от картата, за колко тренировки я взимаш.

 

На мен ми бяха казали че било 1.50 ...

Link to comment
Share on other sites

nqkoi moge li da mi napi6e nqkva dieta 6toto iskam da svalq nqkoe i drugo izli6no kilo

 

Диети има много, ама едва ли ще спазваш някоя стриктно, така че просто намали мазнините до минимум - забрави за пържено и свинско месо и преди тренировка яж въглихидрати с нисък гликемичен индекс, за да може по време на тренировката да се наблегне на разграждането на мазнините...

Link to comment
Share on other sites

За бързи и бавни аз не съм чувал. Но по списанията за боди билдинг и фитнес, както и в готварските книги си пише за прости и сложни въглехидрати, явно по-обобщени. Сега че тук има разни химици дето искат да ни изкарат всички нас едни големи невежи, това е друг въпрос :) Само за гликемичния индекс нищо не каза.

Що се отнася до това как термичната обработка може да промени химичната структура на дадено вещество, хич хабер си нямам, но може да се промени, защото например ядките в сурово състояние са едно, а в печено - друго. За картофите може да не съм прав, но щом го споменавам, чел съм за него нещо, но щом не го твърдя със сигурност, значи просто трябва да се провери, затова и попитах.

 

Поздрави.

:bgrin:

mmmda но термичната обработка е физична реакция ,при коята химичните съединения не променят структурата си.Топлинната обработка е катализатор на химична реакция , а не сама по себе си химична реакция при коята съединенията да си променят структурната формула.Т.е. вари ги, печи ги, картофите си остават сложни въглехидрати!!!

Но много интересна информация си намерил.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Искам да попитам колко пъти в седмицата е най-добре да се тринира?Обикновено казват три,но на мен ми се вижда малко,примерно 5 добре ли е? По един час,сутрин или вечер е по-удачно?На гладно или след ядене? :blink: Това са въпросите ми засега :D

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам колко пъти в седмицата е най-добре да се тринира?Обикновено казват три,но на мен ми се вижда малко,примерно 5 добре ли е? По един час,сутрин или вечер е по-удачно?На гладно или след ядене? :blink: Това са въпросите ми засега :D

Тя женската тренировка си е доста различна. Ако говориш за силови трен няма да има време за възстановяване и да - 5 е много.

За времето - всеки си има мнение, аз предпочитам вечер. Ако е сутрин след това можеш да се нахраниш едно хубаво и да оправиш баланса в тялото и да възстановиш енергията. Ако е вечерно време може да надебелееш с по-обилни хапвания.

След ядене не е много удачно да се тренира, трябва да има почивчица. И все пак трябва да има енергия за тренировката. Трябва да намериш баланс - дали ще ходиш във фитнеса 2 часа след обяда си или ще ядеш вафличка преди тренировката е въпрос на избор. Пак тука лично мнение казвам - най-ми е добре да ям след трениране. Най-добър резултат има.

Link to comment
Share on other sites

"Искам да попитам колко пъти в седмицата е най-добре да се тринира?Обикновено казват три,но на мен ми се вижда малко,примерно 5 добре ли е? По един час,сутрин или вечер е по-удачно?На гладно или след ядене? Това са въпросите ми засега "

Taka mrazq da obqsnqvam ne6a v koito ne sum kompetenten, no tazi ve4er 6te si go pozvolq :D

Ta ima edin princip v kultorizma PROGRESIVNO NATOVARVANE dimek nemoje za purvi put da otide6 na fitnes i da zapo4ne6 s gotova programa vzeta direkno ot Roni Kolman naprimer. O6te po lo6oto e 4e kultorizma za jeni se razli4ava ot tozi za muje poradi red pri4ini. Ta nqma da e lo6o da se posuvetva6 s instruktorka :D No mislq 4e 4puti sa dostatu4ni.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам колко пъти в седмицата е най-добре да се тринира?Обикновено казват три,но на мен ми се вижда малко,примерно 5 добре ли е? По един час,сутрин или вечер е по-удачно?На гладно или след ядене? :blink: Това са въпросите ми засега :D

броя тренировки и вида им силно зависят от това, което искаш да постигнеш, организма ти, свободното ти време, средствата, които отделяш за целта и най-вече желанието ти. универсален отговор на въпроса няма.

най-честия отговор - 3 пъти седмично се дава, защото при такава честота (класическото: понеделник-сряда-петък или по-рядкото: вторник-четвъртък-събота) между тренировките се оставят поне 48 часа за пълно възстановяване. и обикновено се отнася за силови тренировки на т.нар. "начинаещи културисти".

за аеробни натоварвания се приема, че организма се е възстановил почти напълно след 16-24 часа, но пак си зависи от продължителността и вида на натоварването. и от организма. и от желанието.

 

трябва сам/а да си откриеш оптималните за тебе тренировки и честотата им, а това става с опитване. почвай и си нагаждай програмата в движение.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за отговорите :beerchug

 

Може ли да питам нещо - ти ще почваш ли да тренираш вече че видях много твои постове? Щото ако не почнеш скоро ще станеш подвижна енциклопедия без практика. Айде отиди в първата зала, за която се сещаш, направи няколко поредни тренировки, пък после ще разправяш какво е станало/че и на мен ми е интересно/. Яка/в смисъл готина/ мадама си на снимката, бива ли така да те мързи :lol: Айде, защото ако ти се надъхаш и тръгнеш да "дигаш" усещам че много хора ще бъдат повлечени от твоя ентусиазъм/и аз бих дошъл да направим една тренировка заедно някой път с такъв стимул като тебе 200 от лежанка не ми мърдат ;) /. :lol: :laughing: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Може ли да питам нещо - ти ще почваш ли да тренираш вече че видях много твои постове? Щото ако не почнеш скоро ще станеш подвижна енциклопедия без практика. Айде отиди в първата зала, за която се сещаш, направи няколко поредни тренировки, пък после ще разправяш какво е станало/че и на мен ми е интересно/. Яка/в смисъл готина/ мадама си на снимката, бива ли така да те мързи :lol: Айде, защото ако ти се надъхаш и тръгнеш да "дигаш" усещам че много хора ще бъдат повлечени от твоя ентусиазъм/и аз бих дошъл да направим една тренировка заедно някой път с такъв стимул като тебе 200 от лежанка не ми мърдат ;) /. :lol: :laughing: :lol:

Аз почнах вече,иначе се каня от много време,мързела ще ме довърши прав си :angry: Междувременно ми изникват много въпроси,сори ако досаждам :music

Link to comment
Share on other sites

Аз почнах вече,иначе се каня от много време,мързела ще ме довърши прав си :angry: Междувременно ми изникват много въпроси,сори ако досаждам :music

питай, току виж някой ти отговорил, а може дори случайно и без да искат да ти помогнат.

Link to comment
Share on other sites

питай, току виж някой ти отговорил, а може дори случайно и без да искат да ти помогнат.

 

Аууу, колко грубо звучи това :lol: Може да сме аматьори, ама и ний разбираме туй онуй ;) Вече прочетох достатъчно мнения, за да знам, че момичето е в сигурни ръце в този форум, така че да пита, а аз и колегите съфорумници ще дадем най-доброто от себе си, а ти като наш гуру може после да редактираш :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аууу, колко грубо звучи това :lol: Може да сме аматьори, ама и ний разбираме туй онуй ;) Вече прочетох достатъчно мнения, за да знам, че момичето е в сигурни ръце в този форум, така че да пита, а аз и колегите съфорумници ще дадем най-доброто от себе си, а ти като наш гуру може после да редактираш :lol: :lol: :lol:

абе съвсем друго имах предвид, ама иначе мерси за деликатното иронизиране.

перефразирам, за да няма обидени: всеки си знае за себе си кое е най-добре, а другите (включително и аз) могат само общи насоки или свежи идеи да дават.....

Link to comment
Share on other sites

абе съвсем друго имах предвид, ама иначе мерси за деликатното иронизиране.

перефразирам, за да няма обидени: всеки си знае за себе си кое е най-добре, а другите (включително и аз) могат само общи насоки или свежи идеи да дават.....

Mobo, извинявам се ако съм те обидил с поста. Само се шегувах - всички ще помогнем на гърлите естествено с каквото можем :wir

Аз лично да си призная съм много зле по женския въпрос, защото знам, че тренировките при жените са коренно различни. Основното, което знам съм го чувал най-вече от Орлин /рондовския :lol: /. Значи идеята е следната - жените са по-развити от таза надолу като мускулатура и ако искат да тренират правилно/не говоря да стават мъжки горили, а да имат пропорционално тяло/ вниманието им трябва да е обърнато към горната част на тялото/анаеробни упражнения с умерени тежести/. За крака доколкото знам се препоръчват само аеробни упражнения /пътека, колело/, които същевременно допринасят и за стройното така търсено при тях телосложение :love . Незнам дали в този форум е казвана и една истина, която засяга много момичетата. 99процента от хората, които не са тренирали си мислят, че като тренираш 2-3 пъти и започваш да ставаш мутант/ех, де да можеше сега щехме да си почиваме на Карибите с Рони Колман а не да бъхтим из залите :lol: /. Много пъти са ме питали/особено мадами/-добре, това не е ли тежко за мен, да не вземат да ми се стопят ц***те и разни други такива въпроси. Момичета, не се притеснявайте да дигате малко по-тежко-нищо подобно няма да се случи-няма да станете мутантки :). Давам веднага пример да не остана неразбран - виждал съм момичета с 2-3кг дъмбел да правят по половин час една серия за бицепс. Ами ефекта от това е почти нулев. По-добре с 1 дъмбел 6кг 20повторения, отколкото с 2кг 100повторения. Това имам предвид, а не примерно момиче да хване една 15-ка и да вземе да прави по 2-3повторения, щото тогава незнам какъв ще ефекта :tongue Навремето беше много смях с аверите като видехме как един месец преди абитурентския бал Цялото Рондо се пълни с момичета, които за 2-3 седмици искат да направят тяло за бала :lol: :lol: :lol: Ха познайте дали става така или трябва дъъълго постоянство ;) Тогава тренировките за нас ставаха мнооооого тежки. Аз лично съм се затискал с щанга докато съм зяпал където не ми е работа. Друг път пък яко почивка щото трябва да се обяснява на момичетата кое железо/уред ;) / за какво служи /като нагледно се показва/опипва мусула на момата, който участва/.

Link to comment
Share on other sites

рекс,

за разликата между 15х6кг или 50х2кг говориш за интензивност на натоварване. и тя зависи освен това и от честотата на съкращаване на мускула, общия тонус на организма и хиляда други фактора.

 

аз пък не съм склонен да се съглася с тоталното пренебрегване на тренировките за долната част на тялото при жените. това си е културистко мислене. за мен жената трябва да си е заобленка в задника(за което си има съответните упражнения), с издължени бедра (пак си има упражнения за целта), плосък корем (дори и да не е плочник) и да не са й по-широки рамената от мойте. рамената и ръцете да са оформени - да. релефни - супер, но не големи!

това е моето виждане и затова съм против препоръката за чисто силовите тренировки на жените. да не говорим, че хормоналния им баланс е съвсем различен, съответно метаболизма. в повечето случаи когато нетрениращи жени започнат да си играят във фитнеса организма им веднага се заема да изгаря наличните мазнини и то много по-ефективно от на мъжете. и те постигат митичното "отслабване" бързо и лесно с каквото и да е натоварване (силово или аеробно - условно разделени).

повторението обаче на това чудо е немислимо. и ако от първия път са привикнали на силови натоварвания, те естествено (вече убедени в ефективността им) ще продължат със същите, като дори ще ги утежнят, за да постигнат по-бързо и ясно изразено същия ефект на "отслабване". да, ама не! вече ще са превключили режима и ще почне мускулната хипертрофия, съчетана с въстановяване на подкожните мазнини - резултат: общо покачване на теглото от повишената мускулна маса и възвърнатата подкожна мазнина. тази същата мазнина, отпреди началото на тренировките, вече в очите им изглежда като по-голяма, по-лоша, повече. естествено решават, че са сбъркали някъде в изпълнението на програмата и..... утежняват тренировките. сгъстяват ги. хапват повечко, за да се възстановят. и пак трупат маса, защото рядко някой успява да ги спре и да им каже да се преориентират най-сетне към по-леко натоварване и по-аеробни тренировки (твърдя, че всяко упражнение може да се изпълнява И аеробно, освен силово или тонизиращо).

именно за да се избегне този капан с манията и ужаса от увеличеното тегло аз винаги препоръчвам за жените леките натоварвания и никакви силови изпълнения. жените могат да са много по-упорити и вманиачени и ако това е в посока трупане на мускулна маса, именно това ще направят. съмнявам се обаче това да е била първоначалната им цел. затова предпочитам първо да ги питам какво искат, а после съветвам. гореизложеното не е съвет, а мое мнение и мой опит. какво ще избере тука интересуващата се госпожица си е неин избор и решение. не искам да нося отговорност за ничии проблеми. не желая да съм гуру и да редактирам, чието и да е мнение ;), но мога да си давам собственото нали?

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно си прав - незнам, както казах разбирам много слабо от тренировки за момичета и това, което съм чувал го споделих. Само отстоявам позицията си за повторенията - от порядъка на 50/че и нагоре/ са напълно излишни независимо дали става въпрос за момчета или момичета/освен ако не правим аеробика/. И аз съм твърдо ЗА онази част от твоя пост, която засяга дупето и бедрата :love Иначе мойта бившата като я тренирах дръпна ръката много бързо :lol: :laughing: :lol: и аз уплашен от факта престанах да й давам насоки и я оставих да прави каквото й харесва :rolleyes: /да не вземе да ми хвърли някой кютек много се бях наплашил тогава :cry /

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...