Jump to content
BulForum.com

за новаци..


dX

Recommended Posts

Значи, ходил съм на фитнес всичко на всичко 3 пъти..

Като се зачетох из темите тук сфанах че било голяма мания :) пък и няма да е лошо да направя малко тяло.

Молбата ми е следната, преди щях да се захващам с фитнес.. но завърших средното, и кандидатстване, щуротии.. и така и си остана работата..

Един приятел (Слави, C_BIG_BOY) ми беше направил една програма с хормони, която така и не осъществих, и не само това ами и я изгубих :(

Ако може някои от по-разбиращите тази материя да напише нещо като туториалче за начинаещи :)

т.е една програма няма да е излишна..

Между другото, има ли други новаци (като мен), които се интересуват от тези неща и евентуално да ходим заедно на тренировки :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ами като за начало,бих ти препоръчал да правиш всички мускулни групи в един ден,за да ти свикне организма на натоварването по (1-2 упражнения,3x10).В (понеделник,сряда,петък да речем)

http://bb-team.org/ ето ти линк към този сайт има много информация.

Също така храненето е много важно,трябва да се наблегне повечко на белтъците или иначе казано:извара,яйца,риба,месо,мляко и така нататък.От въглежидратите бих добавил картофи(варени),ориз,овесени ядки и прочеи,може и някой плод(напр.Банани,грозде)залагай на сложни въглехидрати!Ограничавай се от сладките работи.В сайта има таблица с храните коя по колко грама белтъчини/въглехидрати/мазнини както и калориите.Пий по повечко вода,4-5 литра аз лично по толкова пия,след 6-7 литра вече почват да се тварат бъбреци и сърце.1 път бех прекалил с водата и почна да ми става лошо(главоболие,май кръвното нещо..)

Още нещо за храненето,яж по-повечко пъти или иначе казано,яж по-често по по-малко,защото грешката на повечето хора е да гладуват цял ден и накрая кат се приберат да се напукат здраво.А и съня и много важен по 9-10 часа добре,е всеки допълнителен час сън е добре дошъл

Ако имаш въпроси може да питаш

Та в коя зала викаш,че ходиш?

айде успех :)

 

ЕДИТ:за яйцата,ако ядеш примерно 4 яйца наведнъж,изяждай 1 жълтък(жълтъците са туксични за черния дроб),Според мен за хранителни добавки е рано,не се хвърляй на тях

Link to comment
Share on other sites

Ами като за начало,бих ти препоръчал да правиш всички мускулни групи в един ден,за да ти свикне организма на натоварването по (1-2 упражнения,3x10).В (понеделник,сряда,петък да речем)

http://bb-team.org/ ето ти линк към този сайт има много информация.

Също така храненето е много важно,трябва да се наблегне повечко на белтъците или иначе казано:извара,яйца,риба,месо,мляко и така нататък.От въглежидратите бих добавил картофи(варени),ориз,овесени ядки и прочеи,може и някой плод(напр.Банани,грозде)залагай на сложни въглехидрати!Ограничавай се от сладките работи.В сайта има таблица с храните коя по колко грама белтъчини/въглехидрати/мазнини както и калориите.Пий по повечко вода,4-5 литра аз лично по толкова пия,след 6-7 литра вече почват да се тварат бъбреци и сърце.1 път бех прекалил с водата и почна да ми става лошо(главоболие,май кръвното нещо..)

Още нещо за храненето,яж по-повечко пъти или иначе казано,яж по-често по по-малко,защото грешката на повечето хора е да гладуват цял ден и накрая кат се приберат да се напукат здраво.А и съня и много важен по 9-10 часа добре,е всеки допълнителен час сън е добре дошъл

Ако имаш въпроси може да питаш

Та в коя зала викаш,че ходиш?

айде успех :)

 

ЕДИТ:за яйцата,ако ядеш примерно 4 яйца наведнъж,изяждай 1 жълтък(жълтъците са туксични за черния дроб),Според мен за хранителни добавки е рано,не се хвърляй на тях

 

xaxaxaxa axxa po-golqma glupost ne bqx 4el....jaltacite povi6avat xolesterola ne uvrejdat 4erniq drop ... makar 4e 4etox v MIF 4e imalo novi izsledvaniq koito pokazvat 4e jaltacite ve4e trqbva da se qdat v beltacite i nqma nikva opasnost ako dove4era ne me premarzi 6te prepi6a statiqta

 

a i toq pi4 e nqkav unikalen bil xodil 2-3 pati ama ve4e napravo na xormonite.... ebati

Link to comment
Share on other sites

Ще рискувам отново някой от разбирачите да ми каже,че нищо не разбирам,но според мен до хормони трябва да се хвърля човек минимум след 1 година тренировки (яки тренировки).Мойто мнение е,че първо трябва да се извлече максимума от организма и тогава ,чрез добавки да се постигне по-голям ефект;)

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам нещо...........много приятели ми казват,че за 2-3 месеца качват към 2 см на бицепс и 5-6 на гръдна обиколка(Да и аз качих наистина),но ми казват,че след тва за 1 година нямат никакъв напредък,което не ми се вярва много много...Вие кво ще ми кажете

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам нещо...........много приятели ми казват,че за 2-3 месеца качват към 2 см на бицепс и 5-6 на гръдна обиколка(Да и аз качих наистина),но ми казват,че след тва за 1 година нямат никакъв напредък,което не ми се вярва много много...Вие кво ще ми кажете

Това се нарича застой,за което говориш....

Link to comment
Share on other sites

Това се нарича застой,за което говориш....

знам ,че се нарича застой...въпросът ми е дали е задължително да изпаднеш в тая дупка ако мога така да се израза?!:)

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам нещо...........много приятели ми казват,че за 2-3 месеца качват към 2 см на бицепс и 5-6 на гръдна обиколка(Да и аз качих наистина),но ми казват,че след тва за 1 година нямат никакъв напредък,което не ми се вярва много много...Вие кво ще ми кажете

 

Първата година се качва най-много мускулна маса и сила по-принцип, защото мускулите в началото не са привикнали на стреса на който фитнеса ги подлага... За това е добре да се сменя сплита и самите упражнения и техните комбинации, защото иначе мускулите привикват и ефекта става почти никакъв... А за стероидите 1 година след започването на фитнес е твърде рано, да изчака поне 2-3-4 години и тогава щом е решил да ползва, щото иначе след това ще съжалява...

Link to comment
Share on other sites

както казах.. беше програма :) не им е казал да се тъпча с хормони..

айде драскай статийката че ми се заяква :D

Link to comment
Share on other sites

Ауе момчета толков ли е вредно кафето ве?От 2 месеца почнах и ода сека седмица по 3-4 пъти,ама ся наскоро чух нещо за кафето.1 чаша на ден нали нема е фатална :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ауе момчета толков ли е вредно кафето ве?От 2 месеца почнах и ода сека седмица по 3-4 пъти,ама ся наскоро чух нещо за кафето.1 чаша на ден нали нема е фатална :huh:

 

То кафето, че е вредно, вредно е, ама не виждам кво вреди на фитнеса :blink: Пий си кафета спокойно тва не е вярно.

Link to comment
Share on other sites

dori moje da se razglejda i polezno 6toto ti zasilva termogenezata dokolkoto znam i gori6 nqkvi maznini ... estestveno + fizi4esko natovarvane oba4e sam 4el drugade 4e ne e polezno kafeto da se pie predi trenirovka za6toto ti raztvarq kravonosnite sadove i lesno moje da se stigne do pukane

Link to comment
Share on other sites

...От въглежидратите бих добавил картофи(варени)...

...залагай на сложни въглехидрати...

Варените картофи аз доколкото съм чел са прости въглехидрати, а печените - сложни. Ако греша и има достоверно инфо по въпроса, може да ми дадеш линк.

10х.

Link to comment
Share on other sites

mogete li da mi kagete nqkva zala kadeto ima dovolno uredi i ne e skapa a ako se namira i v ki4uka o6te po dobre...

 

Ми Даикса или пък Перла, тя не точно в кичука ама пак е близо... В Даикса е 1.50, в Перлата 2 ама Перлата е много по-добра зала (поне за мен)

Link to comment
Share on other sites

Варените картофи аз доколкото съм чел са прости въглехидрати, а печените - сложни. Ако греша и има достоверно инфо по въпроса, може да ми дадеш линк.

10х.

още веднъж виждам в този форум, че се говори за прости и слжни въглехидрати.Говорено е вече по въпроса , че такива няма.Сега че някой за удобство ги наричат така не означава , че изобщо така им е наименованието.Бързи,бавни,сложни,прости....те са поли-,моно-,олиго-захариди.

И въпроса ми към poznai e как термичната обработка може да промени химичната структура на дадено вещество?Мързи ме да търся линк,но съм сигурен , че ако ти се интересуваш и сам може да го намериш в нета.

Картофите са хомополизахариди,сиреч сложни въглехидрати....

Link to comment
Share on other sites

още веднъж виждам в този форум, че се говори за прости и слжни въглехидрати.Говорено е вече по въпроса , че такива няма.Сега че някой за удобство ги наричат така не означава , че изобщо така им е наименованието.Бързи,бавни,сложни,прости....те са поли-,моно-,олиго-захариди.

И въпроса ми към poznai e как термичната обработка може да промени химичната структура на дадено вещество?Мързи ме да търся линк,но съм сигурен , че ако ти се интересуваш и сам може да го намериш в нета.

Картофите са хомополизахариди,сиреч сложни въглехидрати....

За бързи и бавни аз не съм чувал. Но по списанията за боди билдинг и фитнес, както и в готварските книги си пише за прости и сложни въглехидрати, явно по-обобщени. Сега че тук има разни химици дето искат да ни изкарат всички нас едни големи невежи, това е друг въпрос :) Само за гликемичния индекс нищо не каза.

Що се отнася до това как термичната обработка може да промени химичната структура на дадено вещество, хич хабер си нямам, но може да се промени, защото например ядките в сурово състояние са едно, а в печено - друго. За картофите може да не съм прав, но щом го споменавам, чел съм за него нещо, но щом не го твърдя със сигурност, значи просто трябва да се провери, затова и попитах.

 

Поздрави.

:bgrin:

 

едит:

 

Това са стойностите на гликемичния индекс на картофите, приготвени по различен начин:

 

128 Катоф печен

118 Картофено пюре на прах

100 Картофено пюре

80 Картоф пресен сварен

77 Картофен чипс

74 Картофи сладки

 

- демек не съм бил прав, като съм си мислил че печените картофи са по-добре от сварените. Та както виждаш, разлика има. Колкото по-нисък е Glycemic Index, толкова по-добре.

 

Цитирам:

Гликемичният индекс е стойност показваща скоростта, с която определена храна се отразява на отделянето на инсулин. Тъй като контролът на теглото е свързан с осигуряване на стабилни нива на кръвната захар, изборът на храни с по-нисък гликемичен индекс е важно умение. Избирайте храни с нисък гликемичен индекс, когато включвате въглехидрати в менюто си. Имайте предвид, че след топлинна обработка повечето храни имат по-висок гликемичен индекс. Прибавянето на белтъчини, мазнини, фибри, лимонов сок и оцет води до намалянето на гликемичният индекс на храната. Колкото по-малко е количеството на една храна, толкова по-малък е нейният гликемичен товар, така че дори да изберете храна с висок гликемичен индекс, контролирайте количествата.

Link to comment
Share on other sites

Аве общо взето е май-добре да се хапват въглихидрати с висок гликемичен индекс (бързи) поне за хората като мен, чиято цел е да се качи маса

Link to comment
Share on other sites

Аве общо взето е май-добре да се хапват въглихидрати с висок гликемичен индекс (бързи) поне за хората като мен, чиято цел е да се качи маса
Те са добре за след тренировка, когато трябва по-бързо да запълниш енергийните си запаси, за да може после да подхранваш мускулите си с белтъчини. Т.н.-те бързи, ти осигуряват приток на енергия за по-кратък период от време и тренировката ти няма да е качествена ако си ги приел преди нея. Освен това тези въглехидрати ако не ги изразходиш навреме, ще се натрупат като подкожна мазнина, каквато маса според мен ти не целиш да имаш?
Link to comment
Share on other sites

Както казах това е за хора като мен които имат за цел маса и раполагат с малко мазнини, ако преди тренировка приемам ниско-гликемични въглихидрати има голяма възможност да не успеят да осигурят достатъчно "гориво" и тъй като не разполагам с много мазнини, може да започне разграждане на мускула... Наистина има опасност ако не ги изразходиш, да се превърнат в мазнини, но аз в правя тежки тренировки и от моите наблюдения успявам да ги изразходя...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...