Jump to content
BulForum.com

Miranda Vs. ICQ


Guest Angel_K®

Recommended Posts

Guest Angel_K®

;) Vzeh che dnes (24.12.2002 v 18h) si kachih MIRANDA za da ja probam poneje chetoh statija za neja puk i ICQto jako mi lagva PCto vkushti PI na 166MHz :lol: Hem polzvah ICQ LITE koeto e tolkoz LITE kolkoto Az sum Bil Laden.

Slojih ja i si import contact lista ot ICQ2002b koeto imam na work.

Vajno:

NE MOJE da se import contact list-a na ICQ Lite a samo ot full version na ICQ.

Importnah si i HISTORY-to.

Ta koito iska da proba MIRANDA goreshto ja preporuchvam ima si i lubimata lista ot VISIBLE users :lol:

Demek sichko mi e 6.

Koi e za ICQ da kaje .

Koito e za Miranda sushto da kaje.

Eto i link-a za MIRANDA http://miranda-icq.sourceforge.net/

 

bye

Link to comment
Share on other sites

Ami malko statistika Miranda s vsicki plugin-i (File Send, IP Show, SMS Send, Email Express i mnogo drugi - vsicko koeto ima ICQ mi zaema max 8 Mb RAM, a kato e minimaznata e okolo 100 - 400 k :)

ICQ - minimum kojto sym vizdal e 2 Mb :) max niakade okolo 20 Mb ;)

Opredeleno sym za Miranda osobeno s golemia izbor ot plugin-i, ako neshto ne ti haresva prosto smeniah plugin-a :)...Estestveno ima si i minusi zatvaria se ot vreme na vreme kato zapocna da pisha msg, no tova spored men se dylzi na fakta ce polzvam vinagi poslednata beta na Miranda i mnogo plugin-i za neja, no vsicko tova moze da se prizeve kato se ima predvid kolko e ikonomicna ot kym resursi. Ako polzvate ICQ samo za msg-i to togava Miranda e idealna za vas. Mislia samoc e niama dobyr voice plugin za Miranda, no kato se ima predvid i voice na ICQ kolko e dobyr :) - podbre polzvajte MSN-a za PC-to-PC calls :)

Link to comment
Share on other sites

a dali vsichko se svejda samo do Miranda i Mirabilis ICQ?

Az lichno sum probval Mirabilis ICQ, ICQ Lite, Miranda, Trillian, CenterICQ, LICQ.

Opredeleno sum nai-dovolen ot Mirabilis. Ne moga da razbera zashto tolkova hora kazvat, che zaemal mnogo pamet, ami che v dneshno vreme pametta e tolkova evtina, che e sramota da se iztukva takova neshto kato kusir. Da ne govorim, che vsichki ostanali clienti rabotiat vinagi s edna stupka nazad. Tui kato Mirabilis (ili puk AOL) ne publikuvat protocola po koito raboti ICQ, to vsichko, koeto poluchavate ot drugite clienti e plod na reverse engineering, sniff i drugi podobni tehniki. Interesuval sum se ot protocola i lichno sum pravil analiz na paketite, sushto taka sum chel i dokumentacii (ne ot Mirabilis) na po-stari versii na protocola i vErvaite mi pulna ludnica e. Dosta e trudno po takiva analizi da se napravi client 100% suvmestim s tozi na Mirabilis.

Ot ostanalite varianti, koito sum probval, CenterICQ se durji dosta chitavo.

Trilian sushto e dobur, no ima edin ujasno dosaden problem - pri poluchavane na msg ti pop-up-va djam i ne namerih nachin da ne go pravi. Toi sushto ne se spravi s import ot ICQLite, a za durpane na bazata mi ot server-a, ne si i pomisli.

 

Za vseki, koito iska da testva sam: CenterICQ, LICQ, Trillian

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

 

P.S.: ima i drugi clienti, no tui kato ne sum gi puskal (polzval) ne smeia da kaja nishto za tiah.

Link to comment
Share on other sites

Ami az ot godini polzvam ICQ na Mirablis i dosega ne sym imal absoliutno nikakvi problemi. Ne mi tovari izob6to ma6inata koqto ne e ni6to osobeno. S nqkolko orqzki stava idealno ICQ-to. Stabilno e ne mi lagva izob6to ma6inata. Ako se nastroi pravilno i se orejat nqkoi ne6ta ICQ-to si vyrvi idealno i ne pravi nikakvi problemi :) Ako imam vreme tiq dni 6te postna to4no kakvo i kak da se oreje za da se olekoti :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

значи инсталирах си Miranda, обаче не мога да си намеря database index на icq-то за да си импортирам контактите. търсачката не го открива. някой знае ли къде се намира?

Link to comment
Share on other sites

Na men pyk ICQ-to na kakyvto i PC , na kakvato i OS da go sloja - vse vlachi (bavno predava) i zabiva mnogo chesto.

Mirandata vyrvi mnogo byrzo i ryadko zabiva.

Az polzvam neyna versia-3.2 , koyato ne se instalira !

Hubavo shte e da dadete i malko tips-n-tricks za razni messenger-i , molya

Link to comment
Share on other sites

Хммм, за tips & tricks не знам, но знам един bug - Ctrl+Enter за изпращане не работи, когато текущият клавиатурен драйвер е за български (кирилица). Което практически влючва Miranda-та в blacklist-а ми...

Link to comment
Share on other sites

Trilian sushto e dobur, no ima edin ujasno dosaden problem - pri poluchavane na msg ti pop-up-va djam i ne namerih nachin da ne go pravi. Toi sushto ne se spravi s import ot ICQLite, a za durpane na bazata mi ot server-a, ne si i pomisli.

1) Preferences>Windows>Initial>Hide the windows and notify me by the systray.

2) От версия 2 насам се използва БД на сървъра.

Link to comment
Share on other sites

Малко в страни от монополистите:

ICQ протокола и API-то е публично, т.е.

всеки може да си имплементира ICQ клиент.

 

С други думи, ако сте програмист и искате да си почешете малко крастата, не ви пречи да си напишете ICQ клиент по ваш вкус или този на приятелите Ви.

 

От тук можем да направим извод, че има много писани ICQ клиенти.

Аналогично на IRC.

 

Питайте по-големият ми брат, Google

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...