Jump to content
BulForum.com

Dan Brown - Da Vinci Code


Recommended Posts

Два от филмите вече ги има тук.

 

Cracking.the.Da.Vinci.Code.(2004)

Da.Vinci.Code.Decoded.(2004)

 

Скоро ще се появят и другите два. ;)

 

Unlocking.Da.Vincis.Code.(2004)

The.Real.Da.Vinci.Code.(2005)

 

Ако са тези които даваха по Дискавъри, просто не си струват - нищо интересно :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ако са тези които даваха по Дискавъри, просто не си струват - нищо интересно :wacko:

Не мисля така :huh: Да видим как ще бъде с игралното филмче...с актьори на добро ниво,как ли ще преобразят историйката :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Книжлето го намерих и на български език,ПРИЯТНО ЧЕТЕНЕ :)

Благодаря за което :) Прочетох я на GSM-a си на един дъх, а дали ще можеш да намериш и другите книги на Дан Браун: Метеоритът, Цифрова крепост, Шестото клеймо :read:

Не знам как да те почерпя но ако ми се удаде случай ще го направя... ;)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за което :) Прочетох я на GSM-a си на един дъх, а дали ще можеш да намериш и другите книги на Дан Браун: Метеоритът, Цифрова крепост, Шестото клеймо :read:

Не знам как да те почерпя но ако ми се удаде случай ще го направя... ;)

Ще ги потъся,и ще ти ги пратя на пм :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за което :) Прочетох я на GSM-a си на един дъх, а дали ще можеш да намериш и другите книги на Дан Браун: Метеоритът, Цифрова крепост, Шестото клеймо :read:

Не знам как да те почерпя но ако ми се удаде случай ще го направя... ;)

 

Извинявам се за профанския въпрос, но как точно се прави така че да може да четеш книгата на gsm?

Какъв формат трябва да е файла къде се слага как се пуска(lol) и тн. Зависи ли от самия телефон?

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за профанския въпрос, но как точно се прави така че да може да четеш книгата на gsm?

Какъв формат трябва да е файла къде се слага как се пуска(lol) и тн. Зависи ли от самия телефон?

Трябва да имаш Java на телефона,и съответно после да си свалиш програмка която чете *.txt.Ето линк:

http://www.sony-ericsson.ru/modules/Files/...r%20V1.4.19.rar

Не съм сигурен дали е пълна версия.Просто моя телефон няма Java ,за да проверя :(

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за профанския въпрос, но как точно се прави така че да може да четеш книгата на gsm?

Какъв формат трябва да е файла къде се слага как се пуска(lol) и тн. Зависи ли от самия телефон?

Това е най-доброто: http://www.deep-shadows.com/hax/ReadManiac.htm

Link to comment
Share on other sites

Еми хубава ли е книгата, защото гледам че майка я чете и дали си струва да я чета или е просто губене на време.

книгата е хубава аз я започнах вчера и вече съм я препуловил :) доста са малко книгите, които да ме грабнат, така че да не мога да ги оставя докато не ги прочета :bgrin:

след като сте направили тема за книжката искам да попитам какво е мнението ви за достоверността на информацията в нея. наистина ли съществува орденът на сион, opus dei и т.н. защото като се порових в и-нет срещнах само противоречиви мнения. едни казват, че орденът изобщо не е съществувал и досиетата в него са фалшифицирани, други твърдят, че е създаден през 1956 :wacko: 3-ти че всичко описано в книгата за рицарите темплиери и създаването му през 1099г. е истина. какво е вашето мнение по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

книгата е хубава аз я започнах вчера и вече съм я препуловил :) доста са малко книгите, които да ме грабнат, така че да не мога да ги оставя докато не ги прочета :bgrin:

след като сте направили тема за книжката искам да попитам какво е мнението ви за достоверността на информацията в нея. наистина ли съществува орденът на сион, opus dei и т.н. защото като се порових в и-нет срещнах само противоречиви мнения. едни казват, че орденът изобщо не е съществувал и досиетата в него са фалшифицирани, други твърдят, че е създаден през 1956 :wacko: 3-ти че всичко описано в книгата за рицарите темплиери и създаването му през 1099г. е истина. какво е вашето мнение по въпроса?

Мистерия.... :allien :woot

Link to comment
Share on other sites

Хм аз съм чел три от книгите му:"Метеоритът"-не много добра, "Шестото клеймо"-доста ме изкефи и "Шифърът на Леонардо"-какво да ви кажа Християнин съм, а пък покойния Папа е анатемоса(за непросветените обяви е за ерес).Абе в началото теорията ми се стори интересна, но след това като разбрах, че Дан Браун е евреин........еми ей това ако не е световна конспирация и манипулиране на читателя!!!А иначе "Шестото Клеймо" ми хареса доста.Въпреки, че беше някакво необременяващо четиво!А междудругото там пише за едно тайно братство на Илюминатите и ся последно четох някъде, че се предполагало, че наистина е съществувало и съществува такова братство!Дори се предполага, че The Bush family били илюминати!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Книжлето го намерих и на български език,ПРИЯТНО ЧЕТЕНЕ :)

Много благодаря за книгата! Много отдавна си я търсех и сега попаднах съвсем случайно на тази тема. Някой да има и другите книги на същия автор ? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Наскоро ми подариха "Цифрова Крепост". Започнах я около 11:30 и я свърших в 5:47 :) Значително по-интересна ми стана от Шифъра, препоръчвам ви я!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Няма да давам мнение за книгата. Тя е просто поредният екзимпляр типична американска опростенческа и печалбарска белетристика.

 

Само ще ви разкажа нещо интересно. Става дума за прословутия "криптекс", който така непробиваемо пази "тайната" векове наред. Моят деветгодишен син, като гледаше филма, ме разпита подробно какво е това, дето се бият и стрелят за него и внимават да не го изпуснат. Обясних му. Той се позамисли и ме попита "А защо не го замразят и не го счупят това, като е замразен, оцетът няма да разяжда нищо?" Изумих се на мисълта на чистия и необременен детски ум! Реших да го поизмъча и му казах "Тогава е нямало хладилници". А той ми каза - "Да изчакат да стане зима и да го оставят на терасата".

 

Това е. Както се казва, без коментар.

Голям шифър, голяма мистерия, голямо нещо !

Link to comment
Share on other sites

The freezing point of vinegar, like the pH and density, depends on how much acetic acid is present.

A typical commercial vinegar with a 5% acetic acid content will have a freezing point of about -2 degrees Celsius (28 F).

 

An interesting use for the freezing point of vinegar comes up in the best selling novel "The Da Vinci Code" written by Dan Brown.

In it, he makes use of an ancient portable vault (a cryptex) to hide secret messages written on papyrus and wrapped around a fragile vial of vinegar.

The cryptex can only be opened up by dialing in the correct password. Any attempt to open it by force results in the vial breaking and the vinegar destroying the papyrus with its precious message.

 

Knowing that the freezing point of vinegar is only -2 degrees C, it would be a simple matter to place the cryptex in a freezer to freeze the vinegar and then to break open the vault without worrying about the vinegar destroying the papyrus and its message.

 

http://www.apple-cider-vinegar-benefits.co...inegar.html#fpv

Link to comment
Share on other sites

Няма да давам мнение за книгата. Тя е просто поредният екзимпляр типична американска опростенческа и печалбарска белетристика.

 

Само ще ви разкажа нещо интересно. Става дума за прословутия "криптекс", който така непробиваемо пази "тайната" векове наред. Моят деветгодишен син, като гледаше филма, ме разпита подробно какво е това, дето се бият и стрелят за него и внимават да не го изпуснат. Обясних му. Той се позамисли и ме попита "А защо не го замразят и не го счупят това, като е замразен, оцетът няма да разяжда нищо?" Изумих се на мисълта на чистия и необременен детски ум! Реших да го поизмъча и му казах "Тогава е нямало хладилници". А той ми каза - "Да изчакат да стане зима и да го оставят на терасата".

 

Това е. Както се казва, без коментар.

Голям шифър, голяма мистерия, голямо нещо !

син ти веднага да почваш да го обучаваш са хакер - явно е природен талант!

след 2-3 години със затоврени очи ще влиза когат си иска в сървърите на наса и ще възпламенява ядрени войни , докът си цъка игрички в другия прозорец :D

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим, че във филмче на Дискавъри, посветено на глупостите в книгата на Браун, топиха папируси в какви ли не концетрации оцет и ти държаха вътре часове - без папирусите да трепнат... е станаха мокри папируси де... но нито текста по тях се изгуби, да не говорим че изобщо не показха признаци на разпадане даже и по крайчетата :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...