Jump to content
BulForum.com

Най-силното първенство?


4efo_88

Кое е най-силното първенство?  

128 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Миналата година все едно не ги "изпраскаха"...

моля моля.......ай стига ми говорете глупости е пичове....

Вижда се кво става последните години.Италианския футбол доминира.Какво са направили Челси е не ми е ясно.Взе ли са една титла в Англия.Когато бият в Европа имате право да говорите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply
Миналата година все едно не ги "изпраскаха"...

направо ги скъсаха, само че бяха надиграни от Барселона и огромния късмет им помогна

Link to comment
Share on other sites

моля моля.......ай стига ми говорете глупости е пичове....

 

Само за протокола...какъв беше изходът от двата мача и кое точно в случая е глупост?

 

направо ги скъсаха, само че бяха надиграни от Барселона и огромния късмет им помогна

 

Това с надиграването е субективно. Според мен Челси си направиха мача, както си искат и заслужено спечелиха. Резултатът е напълно резонен. Ако фенството ви пречи да го прецените това, ваш проблем. Аз в случая поне съм безпристрастен.

Link to comment
Share on other sites

Като тръгнахме да си даваме примери кой кой победил и т.н да ви припомня кой е едиственият отбор които направи требъл-Man Юнаитед.Пак казвам ,харесва ми испанският футбол,но английският е най-зрелищен според мен.А в Италия много малко отбори играят техничен футбол.Кaтеначото все още се практикува,но от по-слабите отбори в Серия А.

Link to comment
Share on other sites

Като тръгнахме да си даваме примери кой кой победил и т.н да ви припомня кой е едиственият отбор които направи требъл-Man Юнаитед.Пак казвам ,харесва ми испанският футбол,но английският е най-зрелищен според мен.А в Италия много малко отбори играят техничен футбол.Кaтеначото все още се практикува,но от по-слабите отбори в Серия А.

Милан са взимали в един сезон ШЛ, първенство и суперкупа на Италия. Това не е ли требъл ?

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам, требъл се казва, когато вземеш 3 купи в един сезон ;)

Защо тези три купи трябва да са точно взетите от Ман Юн ?

Link to comment
Share on other sites

Много ясно :) Има само 1 требъл запомнен дотолкова в историята и той е на Манчестър ^^

 

А иначе много ясно, че може всеки друг да прави требъл ;) не само Манчестър. Тоя пич кво говори и той не знае...

 

Допреди 1-2 години в Англия беше много яко, сега вече в Испания е по-яко...

Всеки разбира различни неща под най-силно първенство. То може и азербайджанското да е най-силно според мойта логика, но все пак мойто разбиране е отборите от първенството да са класни отбори и най-вече равностойни. Това прави мачовете не чак толкова предсказуеми и доста по-интересни. И съответно когато нещата стоят така и се изсипват и повече играчи, повече инвестиции и т.н. в същото това първенство, докато някой като Абрамович не реши че трябва да обере всичко от това станало толкова велико първенство и да не влее милиони в един отбор, правейки доста недостижим за другите :)

 

Кофти е така като се наруши този "баланс", но кво да се прави. Да се надяваме, че след още 1-2 сезона нещата ще се балансират пак. На мен испанския стил на игра не ми допада. С толкова мотане и много техника, харесвам бърз и атакуващ футбол, какъвто показваха Манчестър навремето, Арсенал преди 2 сезона и други отбори от Англия.

Предпазливата тактика и на Мауринио и милионите влети в неговия златен отбор прецакаха цяла Англия :/

Именно затова сега Испания е най-най...за Италия дума не моеж да става, там може да си заспиш докато гледаш някой мач.

Link to comment
Share on other sites

Много ясно :) Има само 1 требъл запомнен дотолкова в историята и той е на Манчестър ^^

 

А иначе много ясно, че може всеки друг да прави требъл ;) не само Манчестър. Тоя пич кво говори и той не знае...

Тоя пич много добре знае какво говори и за разлика от теб не си противоречи.Уж харесваш испанското първенство и то било по-яко от английското и след малко пишеш,че в испания много мотаели топката и това не те кефило и т.н.А този требъл Simbata, за които аз говоря е спечелване на Кеш,Купата на страната и първенството.Tози требъл,който Манчестер направи не е правен от никой друг отбор в Европа.

Link to comment
Share on other sites

Не бъди толкова сигурен... Правен е много пъти... В последните години Галатасарай с УЕФА, Порто с ШЛ, а дори и самият Фърги го е правил преди с Абърдийн. Лафът за Юнайтед е друг - FA Cup е специален турнир, а не просто купата на Англия...затова и техният требъл е специален, но не е нещо нечувано и невиждано...

Link to comment
Share on other sites

А Порто спечелиха ли купата на страната.Аз помня,че взеха Кеш и първенството за купата не съм сигурен.А Фърги в последният си сезон на чело на Абърдиин ли е направил требъл.

Link to comment
Share on other sites

Да, Порто взеха всичко. А Фърги взе с Абърдийн Scottish FA Cup, КНК и шампионата през 83та. Има още доста такива примери...потърси...

Link to comment
Share on other sites

към требъла на юнайтед всички забравят и междуконтиненталната купа спечелена срещу палмейрас с 1-0 с гол на КИЙНО !

затова купите са 4 а не три

there is only one united!

Link to comment
Share on other sites

Въпросът за най- силното първенство в момента ли е, или по принцип?

Това е официалната класация на първенствата до този момент- UEFA Ranking

 

За мен обаче италианското си остава най- силно и любимо. Ювентус и Милан няма за какво да ги коментираме, а Интер нито по финанси, нито по качество на футболистите отстъпват на отбори като Челси и Реал(М) примерно. Към тези 3 гранда като добавим позакъсалите напоследък Рома, Лацио, Прама, Фиорентина и Сампдория, които са доказани клубове не само на местна сцена стават 8 отбора в мачовете между които има по- особен заряд. Също така напоследък дори и по- посредствените отбори разполагат с много класни футболисти и са способни да изненадат водачите в класирането. Трябва да се споменат и уникалните италиански тифози подкрепящи по всякакъв начин любимите отбори. Англичаните и испанците по никакъв начин до тази атмосфера. Е кой може да не хареса подобно първенство?

Link to comment
Share on other sites

Въпросът за най- силното първенство в момента ли е, или по принцип?

Това е официалната класация на първенствата до този момент- UEFA Ranking

 

За мен обаче италианското си остава най- силно и любимо. Ювентус и Милан няма за какво да ги коментираме, а Интер нито по финанси, нито по качество на футболистите отстъпват на отбори като Челси и Реал(М) примерно. Към тези 3 гранда като добавим позакъсалите напоследък Рома, Лацио, Прама, Фиорентина и Сампдория, които са доказани клубове не само на местна сцена стават 8 отбора в мачовете между които има по- особен заряд. Също така напоследък дори и по- посредствените отбори разполагат с много класни футболисти и са способни да изненадат водачите в класирането. Трябва да се споменат и уникалните италиански тифози подкрепящи по всякакъв начин любимите отбори. Англичаните и испанците по никакъв начин до тази атмосфера. Е кой може да не хареса подобно първенство?

еми аз мога да не го харесам-играе се затворен футбол,с малко голове,защитниците са ритат като коне и макар че съм от милан гласувах за англия...

Link to comment
Share on other sites

а най странното е че любимия ти милан играе най-грозния футбол в италия :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

а най странното е че любимия ти милан играе най-грозния футбол в италия :rolleyes:

А странно може би ще е за теб, ако ти кажа, че най-много голове са отбелязани на мачове, където играе точно Милан. ;)

Link to comment
Share on other sites

а най странното е че любимия ти милан играе най-грозния футбол в италия :rolleyes:

само ша е така :lol:, но простено ти е. Омразата е голяма работа затваря очите на хората

Link to comment
Share on other sites

Ето ви малко статистика за този сезон :

 

Мачове завършили 1:0 или 0:0

Серия А - 23.6%

Премиершип - 31.3%

Примера Дивизион - 26.4%

Бундеслига - 19.6 %

 

Мачове с над 5 вкарани гола

Серия А - 12.9%

Премиершип - 10.9%

Примера Дивизион - 10.7%

Бундеслига - 17.2%

 

Най-разгромна победа :

Интер - Ливорно 5:0 (поздрави за Eazy`E)

Челси - Болтън 5:1

Барселона - Реал Сосиедад 5:0

Вердер Бремен - Волфсбург 6:1

 

Най-чисто играещи тимове (жълти и червени картони) :

Серия А - Милан 17 ж. 0 ч.

Премиершип -Уигън 17 ж. 1 ч.

Примера Дивизион - Барселона 26 ж. 1 ч.

Бундеслига - Борусия Дортмунд 18 ж. 0 ч.

Link to comment
Share on other sites

а най странното е че любимия ти милан играе най-грозния футбол в италия :rolleyes:

Е тоя път прекали! Най-смешни са ми фенове като теб.

тази година в бундеслигата се играе най-добре

Много е субективно да се каже къде се играе най-добре. Лично аз въобще не съм съгласен с теб! В Бундеслигата се играе доста твърд футбол по принцип, особенно от по-слабите отбори, на мен този стил не ми допада. За мен най-атрактивни и силни са първенствата в Англия и Испания, веднага след това слагам Италия. Мисля, че и представянето на клубните отбори на тези страни в Евротурнирите е доказателство на високата класа на шампионатите им!

Link to comment
Share on other sites

Е тоя път прекали! Най-смешни са ми фенове като теб.

 

Да го наречеш фен си е цял комплимент при безграничната му злоба и при факта, че е кон с капаци ;) Още по-интересно, че и неговия "любим" Интер пак играе в Италия (нали там беше грозния футбол?), а така "резултатния" и "красив" футбол в Англия се доказва като такъв с най-голям процент мачове, завършили с 0 или 1 гола.

Link to comment
Share on other sites

еми аз мога да не го харесам-играе се затворен футбол,с малко голове,защитниците са ритат като коне и макар че съм от милан гласувах за англия...

От статистиката се вижда, че всички твои твърдения са грешни ;)

 

В Италия (Серия А) се играе най-отворения футбол, с много голове, а защитниците са най-чисто играещите в Европа.

 

Част от хората тук имат доста остаряли виждания за футболната игра...

Link to comment
Share on other sites

хаха с персоналните нападки ли почнахте.

тва че според мен билан смърди си е мое мнение и не ангажирам никой с него.

колкото и много фенбойчета да има ,заслепени от успехите на отбора,алчни за титли и трофеи,

има толкова и МИСЛЕЩИ хора които виждат кво представлява.

тея статистики не ми ги пробутвайте

veseo ,не очаквах да гледаш толква плоско на нещата

в англия се играе невероятен футбол,стиа ми глей разни статистики и лайвскорове

мач като чарлтън-ман сити от миналата седмица,не може да се изиграе никъде

Link to comment
Share on other sites

Много е субективно да се каже къде се играе най-добре. Лично аз въобще не съм съгласен с теб! В Бундеслигата се играе доста твърд футбол по принцип, особенно от по-слабите отбори, на мен този стил не ми допада. За мен най-атрактивни и силни са първенствата в Англия и Испания, веднага след това слагам Италия. Мисля, че и представянето на клубните отбори на тези страни в Евротурнирите е доказателство на високата класа на шампионатите им!

Не ми се навлиза в излишни спорове, но най-твърдия футбол се играе в Англия. Тази година английските отбори се представят посредствено в евротурнирите и като изключим Челси останалите са определено зле.

Испанкото първенство не го гледам с изключение на някои мачове на Барселона. Останалото там не ми харесва.

 

В Италия първенството е на много високо ниво. Любимият ми отбор играе там и е първенството с най-много грандове. Проблема там е, че мачове от сорта на Тревизо-Сиена или изобщо някои други по-слаби отбори като играят по между си, трудно могат да станат интересни или да се получи нещо кой знае какво в тях. Не съм съгласен обаче, че там се играе защитен футбол. Резултатноста е много по-добра от тази в Англия.

 

Относно Бундеслигата....... Не случайно това е най-посещаваното първенство до момента. Отборите играят открит и бърз футбол и за разлика от Италия, а и Испания, когато играят по-слабите отбори много често се получават хубави мачове. Прав си, че играта е твърда, но не чак в такава степен. Това беше по-характерно за Германия преди няколко години. Мачът между Байерн и Вердер беше най-добрият, който гледах до момента от началото на сезоните в Европа. Немските отбори се представят доста стабилно в евротурнирите. Даже смятам, че Байерн имат много големи шансове в ШЛ, а Хамбургер и Шалке в УЕФА. Може би е ясно кой ще стане шампион на Германия, но за кое първенство не можем да кажем същото? Надявам се Италия, но уви за сега и там не е така.

 

BTW..... Ако резултатноста във Франция не беше толкова ниска, особено в началото на първенството(сега взеха да се оправят лека по лека нещата), щях да твърдя, че това е най-доброто и атрактивно първенство с най-голяма интрига по отношение на класирането за евротурнирите, тъй като за моя радост шампиона там е пределно ясен. Всички отбори от първата половина на таблицата имат напълно реални шансове да завършат на 2-ро място. В никое друго първенство не е така. Радвам се, че в момента Оксер са 2-ри и дано да се задържат така до край, въпреки че ще е много трудно. Лион играе превъзходен футбол и е може би в момента най-добрият отбор в Европа.

 

И нещо друго. Мисля, че всички пропускат холандското първенство, от което за съжаление не можем да гледаме мачове по телевизията, но ми се струва, че и там нещата не са за пренебрегване. ПСВ и Алкмаар се представят чудесно в евротурнирите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...