Jump to content
BulForum.com

Гавра от НЕК


Recommended Posts

Вижте каква бележка оставиха НЕК във входа на кооперацията, в която работя. Дори инкасатора беше дошъл на крака да го търси човека и разпитваше наред дали знаем кой е.

А преди около година на един мои приятел, който беше дал апартамен под наем НЕК си правеше паса, когато наемателите не плащаха ток няколко месеца и натрупаха сметка от около 700 лв.

Тук

Link to comment
Share on other sites

Ако за по-малко от лев спират ток то тогава незнам :lol: :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако ставаше въпрос за цигани щяха да им дадат медал орден "Стара Планина" за най-малка сметка за тока  :angry1  :punk

To вече за щяло и нещяло го раздават тоя орден така или иначе. :angry:

 

А, според мен не е гавра. Сега, че е идиотщина на фона на мангалите, идиотщина е. Ама по принцип са прави хората. Кой да ги извади тия 69ст.? :confused

Друг е въпроса, че като са толкова принципни, да си вземат кинтите от бай Мангал, пък тогава да търсят сметка и на по-малко задлъжнялите...ама такова сме си го направили. Поздрав за всички негласуващи ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами ако ставняваме това с сметките на циганите, нищо не е, ама по принцип такива са законите и трябва да се плаща.Интересно ми е само,защо не отидат в Шекера да се разправят за 69 ст.Мангалите не че не могат да ги намерят ама напук няма да дадат, щото даже и за тях това е ебавка.Оправията е прекъсване на главния електрозахранващ източниик към Шекера и изселване на малкото абонати, които си плащат оттам, и така вече циганите няма да могат да се катерят и да смучат нелегално.

Link to comment
Share on other sites

......A sega si predstavi 2 000 000 abonata s takiva smetki........

Имате ги. Безплатно от циганската махала.

 

А бе управия скоро няма да настъпи. Остават само надеждите.

Link to comment
Share on other sites

Te сега не са към НЕК а към Електроразпределение Пловдив, обърнете се към шефа инж. доц. Кирчев в ТУ, той шъ ви кажи къф е проблему :)

 

доц Кирчев отдавна го кикнаха (образно казано) от "енергото".

Link to comment
Share on other sites

Хаха, тия 69 стотинки, сигурно са се навъртяли от това, че инкасатора на енергото е звънял на звънеца на човека =)

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно :):) То от другаде няма от къде да дойдат. Или пък е от надписваните сметки на енергото, дето сега го обсъждат :)

Link to comment
Share on other sites

Te сега не са към НЕК а към Електроразпределение Пловдив, обърнете се към шефа инж. доц. Кирчев в ТУ, той шъ ви кажи къф е проблему :)

 

Иначе, че е гафра, гафра е!

 

 

Za sajalenie Dots. Kirchev veche ne im e shef :(

Link to comment
Share on other sites

Аз пък слушах един ден Лекция от доц. Кирчев на тема "20 начина за крадене на ток" :D :lol: Ми така е като се учи и електротехника трябва да се знае и как се краде ток не само как се ремонтира или прави дадено нещо ;)

Link to comment
Share on other sites

преди 5 години за 2.54лв стоях без ток близо 2 седмици - въпреки якия скандал в Енергото - включващите минали два пъти и не намерили бушона, който те свалили и не пуснали тока... пуснах си го сам...

родина, родина

 

този месец имам някъде около 150 киловатчаса дневна написани отгоре...

сега ще ви запозная с нещо интересно - вижте простотията на 'стъпалата' при плащането на енергията:

 

п.дневно-НОВО 823

п.дневно-СТАРО 513

дневно-Разлика 310

дневно-Служебни 0

дневно-КВТЧ първо стъпало 75

дневно-цена първо стъпало .098

дневно-стойност първо стъпало 7.35

дневно-КВТЧ второ стъпало 235

дневно-цена второ стъпало .174

дневно-стойност второ стъпало 40.89

 

какво забелязваме - първите 75 киловатчаса са на половин цена спрямо следващите - сега за какво и кому е нужна тази глупост лично аз не съзнавам - но да видим къде е ебавката

примерно този месец на мен очевадно са ми объркали третата цифра и са ми записали 200 киловатчаса повече - това ми е месечния ток - плащам си го 75 по-евтинко и останалите скъпоооо

другия месец засичащия вижда, че е объркал - записва ми 0 киловатчаса за месеца - но аз съм си ги платил на двойната ценааааа - предходния месец и си губя стъпалото за този

надявам се ме разбирате

 

welcomen - родина

Link to comment
Share on other sites

примерно този месец на мен очевадно са ми объркали третата цифра и са ми записали 200 киловатчаса повече

Ами то може и нарочно да са я сбъркали и то заради причината, която казваш - другия месец няма да плащаш, ама този е платено двойно. Според мен се опитват да правят бай Ганьовски номера. Лошото е, че като го умножиш по броя на абонати и познай колко пари ще хванат в повече. Крайно време е някой да ги осъди тия. Ама да не е сам човек, ами да са една група от поне 10-на. Важното е веднъж да стане прецедент и на неговата основа после всички абонати да почнат да ги съдят.

Само дето това се случва в нормална държава, а в нашата ще те осъди енергото, че им губиш времето и ще трябва да им плащаш тройно.

Link to comment
Share on other sites

............

този месец имам някъде около 150 киловатчаса дневна написани отгоре...

сега ще ви запозная с нещо интересно - вижте простотията на 'стъпалата' при плащането на енергията:

 

.............

 

какво забелязваме - първите 75 киловатчаса са на половин цена спрямо следващите - сега за какво и кому е нужна тази глупост лично аз не съзнавам - но да видим къде е ебавката

примерно този месец на мен очевадно са ми объркали третата цифра и са ми записали 200 киловатчаса повече - това ми е месечния ток - плащам си го 75 по-евтинко и останалите скъпоооо

другия месец засичащия вижда, че е объркал - записва ми 0 киловатчаса за месеца - но аз съм си ги платил на двойната ценааааа - предходния месец и си губя стъпалото за този

надявам се ме разбирате

 

welcomen - родина

Lifefeel, подай жалба срещу инкасаторката в енергото и в съда!

E, чак до съд не. Но може да подадеш жалба в енергото. У нас по едно време беше също така. Един месец беше надписала 200 КВ/Ч повече и след една жалба до енергото, дойде и се поправи. После, с цялата си наглост, следващия месец надписа още 120 КВ/Ч и последва още една жалба до енергото. Този път обаче те не отговориха (трябва да отговорят писмено на жалбата до 10 дена май беше) и за това се прати жалба до София. Там където е централното енерго. При което инкасаторката дойде до вратата, за да се разберем. И стана с последно предупреждение за уволнение. Справедливост все пак имаше. Така, че България не ви е виновна. Виновни сте всички вие, че незнаете какво да правите при определени ситуации.
Link to comment
Share on other sites

Life feel, дяволът не е толкова черен.

welcomen - родина

 

Айде ся. Пробвал ли си да идеш в енергото? И при мен бяха направили мизерия. Не ми бяха отчитали 3 месеца ток нощна тарива и изведнъж 100 и косур лева :blink: И отидох там, обясних им, че са сбъркали и те ми намалиха сметката с там...някви пари, заради тези 75 киловат/часа на по-ниска цена. Всичко стана за 5мин. :D

Като изключим висенето на опашка, за да влезнеш при тея мадамки, дето се занимават с проблемите на хората :wacko:

Ся...друг е въпроса, че доста хора са се пречупил (вкл. и аз) и не им се разправя за 2лв. То като идеш и се върнеш пак ги даваш за транспорт, ама важен е принципа...

Link to comment
Share on other sites

Ся...друг е въпроса, че доста хора са се пречупил (вкл. и аз) и не им се разправя за 2лв. То като идеш и се върнеш пак ги даваш за транспорт, ама важен е принципа...

 

Е да, ако нямаш цял ден какво да правиш и ти се занимава с глупости що да не отидеш...

Link to comment
Share on other sites

:laughing:

този месец имам някъде около 150 киловатчаса дневна написани отгоре...

сега ще ви запозная с нещо интересно - вижте простотията на 'стъпалата' при плащането на енергията:

SUper k'vo! Aide posle pak davai po 20 worm na xora ot foruma ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...