Jump to content
BulForum.com

защо мъжете имат зърна на гърдите?


Recommended Posts

Винаги съм се чудел.

 

Като отговора "Зада си слагат пиърсинги" вече ми е дошъл на ума.

 

DREAMER дано този път всичко да е ОК ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Охх боже, нямали да престаните с тея простотии. Вземи се стегни малко.

 

Вземи почети малко и ще разбереш. Ако те мързи ще ти обясня на кратко.

Това са закърнели млечни жлези, които не са успели да изчезнат напълно поради кратката еволюция на бозайниците. Конят има по-дълъг еволюционен път от човека, но все още има закърняли пръсти. Да не говоря за тазовата кост на китоподобните или закърнелите крайници при питоните.

Link to comment
Share on other sites

Преди два дена говорех с една приятелка на тази тема и тя ми отговори: "За да могат жените да ги хапат. Те са ерогенна зона."

Link to comment
Share on other sites

Охх боже, нямали да престаните с тея простотии. Вземи се стегни малко.

 

Вземи почети малко и ще разбереш. Ако те мързи ще ти обясня на кратко.

Това са закърнели млечни жлези, които не са успели да изчезнат напълно поради кратката еволюция на бозайниците. Конят има по-дълъг еволюционен път от човека, но все още има закърняли пръсти. Да не говоря за тазовата кост на китоподобните или закърнелите крайници при питоните.

Всъщност както и да ти звучи въпроса ми наистина е сериозен.

Чудя се дали преди сме били еднополови и после малко по малко сме се разделили или пък и мъжете са можели да кърмят това ме вълнува , а не който каквато глупост се сети за зърната да я пише.

 

И благодаря за отговора ,а ако можеш да ми препоръчаш някаква литература по въпроса ще ти бъда още по-благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали преди сме били еднополови и после малко по малко сме се разделили или пък и мъжете са можели да кърмят това ме вълнува.

 

Ако отговориш на този въпрос ще получиш нобелова награда. Невъзможно е да сме били еднополови, по скоро второто.

 

И благодаря за отговора ,а ако можеш да ми препоръчаш някаква литература по въпроса ще ти бъда още по-благодарен.

 

За съжаление на български не се сещам за свястна литература, просто няма кой да чете подобни неща.

 

И наистина, ако има съвестни модератори нека трият постовете с изключително тъпоумни изказвания.

 

ЕДИТ:

Всъщност както и да ти звучи въпроса ми наистина е сериозен.

Не мисля, че този форум е за сериозни въпроси, особенно за такива, които позволяват изтъпления.

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ:

Не мисля, че този форум е за сериозни въпроси, особенно за такива, които позволяват изтъпления.

 

Не мисля точно така защото по-голяма част от въпросите са сериозни просто звучат малко странно, което позволява изтъпленията. Но все пак се получават и сериозни отговори, колкото и да са малко.

Link to comment
Share on other sites

Поредната простотия.Затова и аз ще отговоря с простотия.

Зърната на гърдите на мъжете са, да разбереш кога ти е студено , защото именно тогава ще настръхнат.Служат като индикатор , иначе нямат никаква друга функция. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Поредната простотия.Затова и аз ще отговоря с простотия.

Зърната на гърдите на мъжете са, да разбереш кога ти е студено , защото именно тогава ще настръхнат.Служат като индикатор , иначе нямат никаква друга функция. :angry1

 

AQUILA:Ето за такива неща ти говорех

Link to comment
Share on other sites

Мъжете имат зърна за да може да сме с нещо повече от жените.Те имат зърна,но и ние имаме....обаче ние имаме *** ,а тя нямат хехехехе

Link to comment
Share on other sites

Преди два дена говорех с една приятелка на тази тема и тя ми отговори: "За да могат жените да ги хапат. Те са ерогенна зона."

 

На мен този отговор най-много ми допада

Link to comment
Share on other sites

Според мен това ни е наследство още от червеите, охлювите и др. двуполови! С течение на времето всички характерни черти и за двата пола се запазват още в зародиша, но в следствие на преобладаващия хормон - тестостерони, прогестерони, естрогени и др. полови хормони се формира пола на човека! Т.е. в човешкия организъм се съдържат и мъжки и женски хормони и в зависимост от това кой от двата е натделял(а това се определя от доминантната ДНК - дали е от сперматозоида или от яйцеклетката)в зардоишно състояние(мисля че беше 3-тия месец) се определя пола. И примерно при мъжете се забелязва по-силно окосмяване, мутиране на гласа и др. вторични полови белези в следствие на тестостерона, но и зърна - в следствие на естрогена. Когато нещата се объркат, т.е. количеството на естрогена е равно на количеството на тестостерона се получава болестното състояние Хермафродизъм. Мисля, че всички знаят какво значи.

Ами това е. Така мисля аз!

Link to comment
Share on other sites

Според мен това ни е наследство още от червеите, охлювите и др. двуполови

 

Ти имаш ли някаква представа за еволюцията :confused

Вземи малко прочети, от къде произлизаме и колко общо имаме с двуполовите, че това е направо смешно.

Link to comment
Share on other sites

Искаш литература - учебници по биология за 8-ми, 9-ти и 10-ти клас.

Водят се атавистични белези.

И, да... Не е по темата, но да вмъкна. В началото на бременноста при хората всички се развиват като индивиди от женски пол и в по-късен етап се оформя техния окончателен пол.

Link to comment
Share on other sites

Искаш литература - учебници по биология за 8-ми, 9-ти и 10-ти клас.

Водят се атавистични белези.

И, да... Не е по темата, но да вмъкна. В началото на бременноста при хората всички  се развиват като индивиди от женски пол и в по-късен етап се оформя техния окончателен пол.

 

Йъп, точно така ;) .

 

ЕДИТ: Може да не произлизаме от двуполови, но сме на път да станем еднополови. Y хромозомът постоянно намаля размерът си и познайте какво ще стане :wir

Link to comment
Share on other sites

а защо жените имат пишки ?

 

Генетична мутация, при всички гръбначни се появява.

Другият вариант, е че си пил много.

Link to comment
Share on other sites

ебхти и темите.зарна.клитори :lol: :lol: дали да не отвря една за космите на дивия :laughing1: от каде са се пръкнали и т.н. :D :D,а отностно женските "пишки" :lol: всичко е в рамките на нормалното,стига само да не лазят мравки по него докато пикаят :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

между другото нямям нищо против подобни теми.даже се разтоварвам като чета простотии :D

Link to comment
Share on other sites

Значи жената е направена от мъжа (завалията) и за да се отличава има по-големи цици ;) а на мястото на пишока има дупка за да може да се съберат в една цяло а като остатък от пишка е останал клитора ... зърната на мъжа са за да предават по-естетичен вид на циците му. Ако разсъждаваме по друг начин: Бог е замислил мъжа но е знаел че сам няма да му е добре е направил така че след време да направи и жената (дет са вика оставил си е материал за после) и от там са останали тия пусти зърна.

Link to comment
Share on other sites

сега за да уточня иронията си - оказва се, че жените имат орган изцяло и само за удоволствие

Link to comment
Share on other sites

Ти имаш ли някаква представа за еволюцията :confused

Вземи малко прочети, от къде произлизаме и колко общо имаме с двуполовите, че това е направо смешно.

Съвсем бегла! Специалността ми в средното беше биология с химия. Сега съм 3-ти курс Биотехнологии. Почти си нямам представа!

От къде произлизаме? От маймуните? Ами те? Ами тея преди тях? Ами тея преди тея дето бяха преди маймуните? Или няма такива филми - бозайници е имало и преди появата на света!?

Виж сега интересувал съм се доста на тази тема и имам доста сериозна представа от генетика! Просто съм я учил 4 години! И мога да ти кажа че имаме не само общо с червеите, но и с колониалните едноклетъчни!!!! Еволюцията на човека започва от зараждането на живота! Организмите стават все по-савършени и пътя на еволюцита се разклонява, но всички животни имат общ корен - прокариоти - бактерии и т.н.

 

И една поправка хромозома е от женски род!

Искам да направя леко уточнение относно пола и неговото генетично предаване:

Определянето на пола при човека е по метода на сингаметното детерминиране - по време на оплождането. Полът зависи отконкретните наследствени заложби, които се садържат в гаметите. Те се обединяват в зигота при сливането на половите клетки. Съотношението м/у индивидите от двата пола е 1:1(разпадане при анализиращо кръстосване на монохибриди) Това е основание да се предположи, че единия пол е хмозиготен, а другия е хетерозиготен по белега пол! Групата гени в половата хромозома т.е. в соматичните клетки на женските индивиди има две хомоложни полови хромозоми - ХХ. При мъжките организми половите хромозоми не образуват хомоложна двойка. Т.е. едната полова хромозома се различава и се бележи с У. Най-лесно може да се даде пример за унаследяване на пола, чрез дрозофилите: При тях детерминирането на пола е сингамно. Диплоидният набор хромозоми (2n) е равен на 8(3 хомоложни двойки автозоми и 2 полови хромозоми). При женските индивиди диплоидният набор е 6 + ХХ, а при мъжките: 6 + ХУ. При гаметогенезата в женските индивиди ще се образувт един вид яйцеклетки: 3+Х, а в мъжките - два вида сперматозоиди: 3+Х и 3+У в равни части. След оплождането на зиготата ще се развие мъжки или женски индивид в зависимост от това, каква полова хромозома има в сперматозоида:

 

P 6+XX X 6+XY

 

Гамети 3 + X (3+x) (3+Y)

 

F1 6+XX 6+XY

 

Нормалния кариотип има 22 двойки автозоми и една двойка полови хромозоми (ХХ или ХУ - определя се изцяло по химичен път)

С казаното до тук искам да кажа, че няма никакво намаляване на У хромозомата: това не е хромозома а част от хромозома бележи се така за да се различава от Х половината си, която е същата като половината женска хромозома. И освен това няма логично обяснение да намалява ХУ хромозомата като алел. Съществува съотношение между ХХ и ХУ, но това е така защото алелът за женски пол е доминантен - това не означава че рецесивния намаляава, а че рецесивния се проявява по-рядко, но това винаги си е било!

Link to comment
Share on other sites

И мога да ти кажа че имаме не само общо с червеите, но и с колониалните едноклетъчни!!!!

 

Вземи си припомни, че само смехории говориш, червеите са родоначалници на съвсем друг еволюционен клон. А за колониалните едноклетъчни... добре че ме осведоми щото незнаех :angry:

Link to comment
Share on other sites

И би ли ми обяснил тогава две неща!?

1. Към кой "еволюционен клон" принадлежи човека?

2. Кой е най-висшия представител принадлежащ на "еволюционния клон" на червея?

И за кой вид червеи говорим, че казваш "родоначалници"? Ами ако говорим за прешленести?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...