Jump to content
BulForum.com

Презареждащи се батерии-кои и откъде?


Recommended Posts

Малко дълго, но интересно четиво:

 

Акумулаторните батерии

Допреди няколко години у нас ....

......търговци да приемат обратно използваните акумулаторни батерии и т.н.

:lol: аз правих доклад за NiMH батерии.

Преди имах NiCd, но ги подарих защото те са токсични. Използвам 2300 mAh на GP и съм доста доволен, дадоха ми ги подарък с фотоапарата и зареждачка за тях.

ЕДИТ: Става въпрос за размер АА

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Един въпрос.

 

Защо всички акумулаторни батерии (които аз лично съм виждал) са по 1.2V , а не 1.5 ?

Това ги прави силно непригодни за някои по-особени приложения, примерно някои мишки, и т.н.

 

Винаги съм се чудел.

Вярно че като са заредени, напрежението е към 1.4, но с пада при ползване пак си е доста по-малко от 1.5 волта.

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос.

 

Защо всички акумулаторни батерии (които аз лично съм виждал) са по 1.2V , а не 1.5 ?

Това ги прави силно непригодни за някои по-особени приложения, примерно някои мишки, и т.н.

 

Винаги съм се чудел.

Вярно че като са заредени, напрежението е към 1.4, но с пада при ползване пак си е доста по-малко от 1.5 волта.

най-общо, заради технологията им на производство и избраната реакция между съставните й елеметни.

виж това и после това. Във второто има една доста добра таблица с характеристиките, ще забележиш че точно 1,2 е стойността на напрежението давано от NiMH и Ni-cadmium , а Li ion дава 3,6 V, което е кратно на 1,2. Та от там.

Link to comment
Share on other sites

Да не отварям нова тема ще си задам тук въпроса.Може ли някой да ми препоръча зарядно+ батерии

 

Varta 57063

Зарежда 2 или 4 броя АА или ААА или една 9V батерии. Индикация за зяряд (2 бр. LED диоди). Когато се заредят батериите диодите гаснат. Предпазен капак за батериите.

Изходящи напрежение/ток за 2 бр. батерии:

2,9/305 mA, тип АА

2,9/145 mA, тип ААА

9V/25mA (за една батерия)

Ето как изглежда:

ЦЪК

В комплекта дават 4X2500MAH AA батерии

Преди около 2 години си взех такова от техномаркет.Батериите държат много.И при 2год интензивно ползване(особено в началото) заряда който държат е като когато бяха нови :).

 

Зарядни за батерии има най-различни видове.Аз съм доволен от Varta и Sony.Търси да са с батерии с над 2000MAH :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...