Jump to content
BulForum.com

Змии


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Змиите са красиви и опасни(малко или много).Аз лично ги харесвам ,но не мога да живея с мисълта ,че до мен има змия примерно,а колкото до паяците много ме кефят :)

Р.S. горкото кенгурченценце :(

Link to comment
Share on other sites

Браво ... на снимки дори не са толкова хубави :). Като малък исках да стана звереукротител като "оня пич" от Animal Planet ... знаех му името ама ми изкочи от главата ... няма значение.

 

 

едит: Видех че имаше некакви спорове кой не бил мъж като го е страх от паяците ... това са глупости. Всеки си има някакви страхове. Въпреки че моите не се отнасят до животните =). Мое си най-доказания "мъжага" и да те е шубе от некви хлебарки все пак ...

Link to comment
Share on other sites

УГХХХХХХХХХХХ ужас ...... мразя змииии .. .. ... просто не знам за вас ама аз мисля , че са отвратителни ...... и да признавам си шубе ма е от змииии независимо дали са отровни или не ...... няколко пъти съм виждал змиии и просто изтръпвам от ужас .... :sick а тия снимки само като отворих една и ма побиха тръпки :sick :wir :sick

Link to comment
Share on other sites

УГХХХХХХХХХХХ ужас ...... мразя змииии .. .. ... просто не знам за вас ама аз мисля , че са отвратителни ...... и да признавам си шубе ма е от змииии независимо дали са отровни или не ...... няколко пъти съм виждал змиии и просто изтръпвам от ужас ....  :sick  а тия снимки само като отворих една и ма побиха тръпки  :sick  :wir  :sick

аз обичам змии-даже се кича с тях :P

Link to comment
Share on other sites

Жените се кефят на змиите щот са много близки по характер :rolleyes: :music

 

Иначе тва с изяденя човек беше много брутално ... радвам се че по нашите земи няма такива същества ... иначе се кефя като отида лятото на морето и там има изложени в терариуми змии ...кефя се как се ранят ... а и да са пофаля пипал съм неква боа (ей ся мръсното съзнание на всички ще се отприщи ;) )

Link to comment
Share on other sites

.........или с какво! :woot

 

Да така е тези бели мишоци като бисквити ги лапат само съм се чудил ако им закарам един паткан* ко жа го правят ... тогава вече става кой кого :bgrin: :bgrin: :bgrin:

 

*паткан - огромни плъхове могат да достигнат дължина над 50 см и над 5 килограма могат да прегризят ламарина (от тенекия) без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Абе този "паткан" някакво митично животно ли е?

 

Южноамерикански гризач, основна храна(преди европейците да домъкнат азиатските им роднини :angry1 ) на кайманите и повечето видове бои , но несъм сигурен, че се казваше така.

Link to comment
Share on other sites

Парадоксално, днес видях змия в Пловдив. Разхождайки кучето си видях как една змия прекоси улицата разделяща поляната зад 213-ти блок и ЗЗУ-то, даже май една кола мина през нея :( но животното се оказа жизнено и се качи на тротоара откъм ЗЗУ-то, където разхождах кучето си. Хванах песа, да не направи някоя глупост и реших да се доближа да разгледам по от близо змията, да се опитам малко да преборя страха си. Беше дълга около 1-1.50 m. Сиво-кафява, с много малка глава. Когато животното ме забеляза 'побягна' панически... Ето що за същества сме хората, едни от най-страховитите животни бягат ужасени от нас...

Aquila каква змия е била, според теб?

Link to comment
Share on other sites

The`ScorpioN, човече, наистина си късметлия. Въпреки че аз несмятам змиите за "едни от най-страховитите същества". Това, че е избягала от теб, само показва колко предпазлива е ... знае, че мястото й не е тук и знае, че не е тя шефката ... инстинкт за самосъхранение B)

Link to comment
Share on other sites

Men pu ne me e strah ot zmiite(pone taka si mislq).Spored men te ne sa koi znae kakvo-nekvi vle4ugi,no puk za smetka na tova me e strah i gnus ot gasenici i paqci.Vse pak zmiite 6te si ostanat edni ot nai gadnite su6testva.

Link to comment
Share on other sites

Парадоксално, днес видях змия в Пловдив. Разхождайки кучето си видях как една змия прекоси улицата разделяща поляната зад 213-ти блок и ЗЗУ-то, даже май една кола мина през нея :( но животното се оказа жизнено и се качи на тротоара откъм ЗЗУ-то, където разхождах кучето си. Хванах песа, да не направи някоя глупост и реших да се доближа да разгледам по от близо змията, да се опитам малко да преборя страха си. Беше дълга около 1-1.50 m. Сиво-кафява, с много малка глава. Когато животното ме забеляза 'побягна' панически... Ето що за същества сме хората, едни от най-страховитите животни бягат ужасени от нас...

Aquila каква змия е била, според теб?

 

Най-вероятно е бил голям стрелец, поне такива съм виждал около и в града.

 

Ауе какви сте такива късметлии!Аз съм виждал змии на свобода около 3 пъти и единия път беше от кола :angry: Иначе поне според мен е било смок-мишкар, но аз не съм особено компетентен де.

 

Мишкаря е доста рядък и се съмнявам, че е бил той, въпреки, че ще съм много щастлив ако наистина е била ескулапова змия.

Link to comment
Share on other sites

Чесно казано доста змии съм виждал, дето ми викате. Парадоксално, нали? Човека със страх от змии. Миналата или по-миналата година видях усойница и много се уплаших, защото кучето ми не беше вързано и ме беше страх да не намери змията преди аз него. Беше над язовир Доспат. Като разглеждах един от сайтовете на Aquila (от подписа) я разпознах по шарките, а нямаше рога. Беше се свила на кълбо до едно дърво. В края на крайщата се размина безопасно с кучето ми, викнах го и се махнах от там... Доста пъти съм се 'разминавал' със смокове, спомням си как като по-малък един смок (предполагам) близо до казармите в Тракия така ми изкара акъла, че дойдох на себе си когато продължавах да набирам. Виждал съм слепок (по думите на баща ми), змии има много, но не очаквайте да ги намерите, като си седите по градовете, а аз доста шаря балканите :)

 

::РЕД::

Вижте това :)

Link to comment
Share on other sites

Чесно казано доста змии съм виждал, дето ми викате. Парадоксално, нали? Човека със страх от змии. Миналата или по-миналата година видях усойница и много се уплаших, защото кучето ми не беше вързано и ме беше страх да не намери змията преди аз него. Беше над язовир Доспат. Като разглеждах един от сайтовете на Aquila (от подписа) я разпознах по шарките, а нямаше рога. Беше се свила на кълбо до едно дърво. В края на крайщата се размина безопасно с кучето ми, викнах го и се махнах от там... Доста пъти съм се 'разминавал' със смокове, спомням си как като по-малък един смок (предполагам) близо до казармите в Тракия така ми изкара акъла, че дойдох на себе си когато продължавах да набирам. Виждал съм слепок (по думите на баща ми), змии има много, но не очаквайте да ги намерите, като си седите по градовете, а аз доста шаря балканите :)

 

::РЕД::

Вижте това :)

 

 

Сигурен ли си, че е била усойница на дърво :confused може да е биломедянка, тя имитира шарките на отровните змии.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...