Jump to content
BulForum.com

Змии


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Аз не харесвам змии. Имам стресови спомени от съвсем малък като тях. А особено онази по-горната снимка... няма да коментирам.

Не съм господ и нямам право да решавам кое животно да живее и кое не, но бих бил благодарен, ако тези същества стоят далече от мен.

 

Поредна Редакция: Извинявам се, предишните ми мнения бяха прекалено емоционални, но според мен е нормално, след някои от снимките които видях. Змията за мен олицетворение на смъртта (също вярвам, че смъртта не е чак толкова лошо нещо), в западните вярвания - олицетворение на злото и дявола, в източните - на мъдростта. Змията захапала опашката си символизира много неща, едно от които е безкрая. В друидските календари моята зодия (скорпион) е представена като Змия - пазителя на вратите на отвъдното...

Link to comment
Share on other sites

Незнам защо толкова хора мразят змиите като са толкова прекрасни същества.

Ето  няколко разкошни снимки на тези невероятни създания.

 

Невероятни са!Няма спор ама да ги гледаш само на снимка :D

Link to comment
Share on other sites

Редакция: Извинявам се, но кое по-точно им е прекрасното на тези животни? И каква беше целта на всичките тези снимки. За мен това същество съчетава във чертите си визуално всичките аспекти на агресията, злобата и е едно от най-отвратителните творения на природата.

Надявам се, че имаш и някакви научни знания, за да твърдиш такива неща. Омръзнало ми от подобни хора затова няма да споря, а само показвам:

YellowYearling0a170.jpgRedKualaLumpurBlood0a170.jpg

Link to comment
Share on other sites

Несъмнено змиите са много красиви но много опасни животни!!Точно по тази причина нямам симпатия към тях!!Иначе на снимки обожавам да ги гледам :) :love

Link to comment
Share on other sites

исках да кажа, е си извратен :)

Link to comment
Share on other sites

Още една редакция: Говорех за 'прекрасните' снимки на змии похапващи кученца, кенгура, хора... ПРЕКРАСНО!

Добре ще гледам да намеря снимки на китайци хапващи кученца и на авсралийци - кенгура, сигурно това за теб ще е по-премливо.

 

аз пък мнооо си ги харесвам,любими ми са biggrin1.gif

:punk трябва да се запознаем :)

Link to comment
Share on other sites

Поредна Редакция: Извинявам се, предишните ми мнения бяха прекалено емоционални, но според мен е нормално, след някои от снимките които видях. Змията за мен олицетворение на смъртта (също вярвам, че смъртта не е чак толкова лошо нещо), в западните вярвания - олицетворение на злото и дявола, в източните - на мъдростта. Змията захапала опашката си символизира много неща, едно от които е безкрая. В друидските календари моята зодия (скорпион) е представена като Змия - пазителя на вратите на отвъдното...

А да си чувал за Асклепий, и с какво е изобразяван, и на какво е бог?

И стига с тея редакции.

Link to comment
Share on other sites

Бог на медицината в древна гърция, изобразяван със смок мищкар (Elaphe longissima). На повечето аптеки и лекарства не си ли видял изображение на змия увита около чаша. Змията също така е символ на мъдростта, непомня къде. А си нямаш представа изучаването на биологията и отровите но змиите колко полезни могат да бъда и ако човека небеше толкова съсредоточен към изтребването им, а повече хора започнат да ги изследват досега щяха да бъдат открити лекарства за изключително много доста разпространени болести.

Link to comment
Share on other sites

Лекуват раковите болести, това го знам със сигурност. Разлиакта между отрова и лекарство е в дозата. Виж, западния свят, макар и не толкова религиозен, все още е подвластен на представата на падналия ангел, приел образа на змия. Тази представа е прекалено дълбоко вкоренена в нас.

 

А лично моята неприязън към змиите се дължи на страх/стрес, факта, че като съвсем малак ( под 10г. ) тичайки и играейки в последния момент, тичайки по едни стълби видях, как ще стъпя в ценъра на една навила се на кръг змия. Губи ми се доста време като спомени, следващото нещо, което помня беше, че съм прегърнат от майка ми или баба ми и ме успокояват...

Link to comment
Share on other sites

Не само рак, а и болести на сърдечно съдовата система, на нервната система, мускулни атрофии, силни и безопасни болкоуспокояващи.....

И защо така си се наплашил като малък, аз до шести клас бях отгледал повечето от нашенските змии включително три отровни.

Link to comment
Share on other sites

Ами защото ми бяха казали, че когато змията е навита на кълбо - това означава, че е в 'лошо настроение', да не я закачам, че може да ме ухпае. В онзи район (село Храбрино) веднъж пред нас на пътеката премина една змия и баща ми ми каза, че това е пепелянка (пък може и усойница да е била), каза ми, че е отровна, и че отровата й убива.

Та представи си сега, след всичките тези знания, на това село, където за пръв път бях видял отровна змия изведнъж както си тичам, след като си прехвърлям тежестта на другия крак, виждам, че ще стъпя в центъра на една навита на кълбо змия. Освен това не можех да разпознавам отровните от неотровните змии. Сега разбираш ли?

Link to comment
Share on other sites

Ами защото ми бяха казали, че когато змията е навита на кълбо - това означава, че е в 'лошо настроение', да не я закачам, че може да ме ухпае. В онзи район (село Храбрино) веднъж пред нас на пътеката премина една змия и баща ми ми каза, че това е пепелянка (пък може и усойница да е била), каза ми, че е отровна, и че отровата й убива.

Та представи си сега, след всичките тези знания, на това село, където за пръв път бях видял отровна змия изведнъж както си тичам, след като си прехвърлям тежестта на другия крак, виждам, че ще стъпя в центъра на една навита на кълбо змия. Освен това не можех да разпознавам отровните от неотровните змии. Сега разбираш ли?

Е да прав си, а змията стои на кълбо почти винаги когато не е в движение, змията изпада в лошо настроение само ако тръгнеш да я закачаш и не и дадеш възможност за отстъпление, а в този район наистина се среща единствената наистина опасна змия (каменарката), а пепелянката и усойницата не са чак толкова опасни, само за деца.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Аметисов питон (Morelia amethistina)

Ето още няколко цък, цък.

 

А това не е за хора със слаби сърца.

ей,тва беше яко!видяхте ли ся-не се отваряйте мноо мноо на змиите :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...