Jump to content
BulForum.com

Bike Computers


zoo

Коя предпочитате ,когато сте в движение?  

61 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Мойто ВС е възможно най-евтиното и го държа постоянно на тотал.Знам,че има и такива,които ти казват кога ти се е припикало :P ....такa че да ме извинят колегите със сложна апаратура,че не съм включил и други функции

Link to comment
Share on other sites

BTW moito BC e s 8 funkcii:

-Текуща скорост.

-Часовник.

-Текуща дистанция.

-Обща дистанция.

-Време за текущата дистанция.

-Време за общата дистанция.

-Максимална скорост.

-Избор на езика.

Link to comment
Share on other sites

:D по принцип имам и fifa2005 ;NFS U2;CS;MiRc;Isq....да не забравим и Skype

aма рядко карам ВС :D  :D  :D  :D  :D

 

 

ne znam za6to no foruma MTB zapo4va ve4e da mi prili4a na nova versiq na TOI I TQ :lol:! 6to za vupros? na kakvka funksiq mi e kilometraja dokato karam? PI4 ti si gledai kilometraja i mnogo dalje4e nqma da stigne6!

 

Inace na xronometuk i momenta skorost mi sedi!

Link to comment
Share on other sites

e ko ti puka sq 6a si instal PicoPFone da si lafa s poznati  :P  :P

ama BC ...

 

edin syvet ot men:

1. Izliza6 navyn

2. oglejda6 se

3. namira6 nqkoe dyrvo

4. otiva6 do nego

5. po4va6 da si blyska6 glavata v nego

6. pribira6 se u vas

7. po4va6 da pi6e6 smisleni raboti vyv foruma

Link to comment
Share on other sites

ok ai da ne otklonqvame temata ... btw ako trqbva da sme 4eni moito BC ima Hronometar . Kilometraj .Sredna skorost. Termometyr I nz kak se kazva kadet pokazva kolko kalorii za kolko km si izgoril :)

Link to comment
Share on other sites

Аз от моя компютър съм много доволен - VDO Cytec C10+. Измерва всичко по отношение на скорост, дистанция и време, а освен това има и опция да измерва две дистанции едновременно, а може да отчита и в мили.

Link to comment
Share on other sites

Аз от моя компютър съм много доволен - VDO Cytec C10+. Измерва всичко по отношение на скорост, дистанция и време, а освен това има и опция да измерва две дистанции едновременно, а може да отчита и в мили.

 

za VDO-tata kazvat 4e trq da znse menu-to naizust, ina4e trudno 6te se opravi6

ne6to takova mi govoreha...

ima li ne6to takova ili gre6no sym razbral

Link to comment
Share on other sites

PI4 ti si gledai kilometraja i mnogo dalje4e nqma da stigne6!

 

Точно затова го държа на тотал-за да не го гледам изобщо.

А иначе моментната скорост е една "универсала",която се показва по всяко време

Link to comment
Share on other sites

za VDO-tata kazvat 4e trq da znse menu-to naizust, ina4e trudno 6te se opravi6

ne6to takova mi govoreha...

ima li ne6to takova ili gre6no sym razbral

 

цялата сложност идва от това, че 15+ функции се управляват от два бутона. прочиташ менюъла, цъкаш по един път нагледно и готово. тва е всичко. Иначе VDO-то е изрод, препочръчвам го, но то си е и една от по-скъпите възможности собено ако става въпрос за безжичните модели.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, като един профан в областта и единствения гласувал, че няма такава екстра, имам един въпрос. А именно, какво реално ти дава този компютър? Също така какви са им цените? Защото като чета и оставам с впечатлението, че е една ненужна екстра, по-скоро проява на гъзария, снобизъм...

 

Редакция: Благодаря за отговорите. За мен това си остава ненужна гъзария. Пари, които мога да вложа в по-здрави капли примерно :))

Link to comment
Share on other sites

Добре де, като един профан в областта и единствения гласувал, че няма такава екстра, имам един въпрос. А именно, какво реално ти дава този компютър? Също така какви са им цените? Защото като чета и оставам с впечатлението, че е една ненужна екстра, по-скоро проява на гъзария, снобизъм...

дава ти възможност да си контролираш положените усилия за единица време или дължина. можеш да си следиш резултатите и евентуалния напредък по зададени от самия тебе параметри (аналогично във фитнес залата следиш как си увеличаваш тренировъчните тежести, колко обиколки правиш с тичане на стадион, за колко време и т.н.). някои ти дават пък възможност да си мериш пулса в движение и да търсиш своя оптимален ритъм.

а това че повечето хора си ги слагат без да знаят за какво са им си е съвсем отделен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, като един профан в областта и единствения гласувал, че няма такава екстра, имам един въпрос. А именно, какво реално ти дава този компютър? Също така какви са им цените? Защото като чета и оставам с впечатлението, че е една ненужна екстра, по-скоро проява на гъзария, снобизъм...

За мен това е повече от необходима екстра.

1. Веднага мога да видя колко е часа, а не да си бъркам в джоба и да вадя GSM'а

2. Ако пътуваш надалеч и не знаеш дали ще пристигнеш навреме, винаги можеш да си сметнеш с каква средна скорост трябва да се движиш и със скоростомера да си поддържаж тази скорост, а не в един участък да въртиш педалите, като луд, после да се влачиш като охльоФ понеже си се изморил от бързото каране.

... другото на си вече статистики :) .... там за максимална скорост, общи изминати километри и др. подобни.

За цените, моят е SpeedMaster 5000 има Километраж, общи километри, часовник и време брояч за дистанция. Цената му беше 23 лв.

 

едит: mobo ме е изпреварил с обяснението :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де, като един профан в областта и единствения гласувал, че няма такава екстра, имам един въпрос. А именно, какво реално ти дава този компютър? Също така какви са им цените? Защото като чета и оставам с впечатлението, че е една ненужна екстра, по-скоро проява на гъзария, снобизъм...

 

Za edni e gazariq za drugi neobhodimost.

za men opredeleno e neobhodimost. kato se spuskam po nqkoq pyteka mi trqbva za da vidq kva skorost sym dignal i da moga da sravnqvam i estestveno da si podobrqvam rezultatite, drugo: pak kato spuskam, gledam za kolko vreme sym spusnal , ili pyk predi hodih 4esto na grebnata i tam si zasi4ah kolko km sym navyrtql....

na men mi trqbva Bike Computer i za tva sym si go kupil, ne e zadyljenie vseki da ima :punk

Link to comment
Share on other sites

BTW moito BC e s 8 funkcii:

-Текуща скорост.

-Часовник.

-Текуща дистанция.

-Обща дистанция.

-Време за текущата дистанция.

-Време за общата дистанция.

-Максимална скорост.

-Избор на езика.

същите раути има и моя ;)

Link to comment
Share on other sites

Myxa-TePoPuCT

edin syvet ot men:

1. Izliza6 navyn

2. oglejda6 se

3. namira6 nqkoe dyrvo

4. otiva6 do nego

5. po4va6 da si blyska6 glavata v nego

6. pribira6 se u vas

7. po4va6 da pi6e6 smisleni raboti vyv foruma

еи тва ме разби съветите са много яки
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...