Jump to content
BulForum.com

Trenirali li ste Wing tsun


Malak*bibo

Recommended Posts

Няма кво да се спори просто намерете и драпнете предаването "10 най" което дават по Discovery Channel за 10 най-велики оръжия на всички времена и просто вижте на първо място което бойно изкуство дават!А не тука ми нареждате колко било зле, къф балет било,как било за пред баба и дядо, а ако се изкарате, че разбирате повече от хората които работат в Discovery Channel ви признавам!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Тренирал съм го около годинка, но не бях много редовен заради личните ми ангажименти. Станах втора степен, като вече нищо не знам :D . Като цяло ми действаше добре, колко е ефикасно не мога да кажа, защото не ми се е налагало да го използвам. При повече свободно време бих продължил, но не за да ставам боец, а за да си запълвам времето.

Link to comment
Share on other sites

TAIKATA,аз го познавам твоя съученик ...

За останалите разбирачи от форума,мога да кажа доста неща...няколко години бях към тази система Wing Tsun Leung Ting (да оточна на човечето което така некадърно е пуснало темата...)...Мога да Ви кажа че системата си работо перфектно,тези които сте тренирали и сте имали до някаква си 5-та степен,мислите ли че сте били някои си? НЕ! Много се лъжете...за всяко едно нещо иска време и си зависи от човека,виждал съм много дървета които само са седяли и нищо не са схващали,това не е за малоумници....

Човечетата от другите стилове които само плюят и много си отварят устите мога да им кажа че са толкова зле че няма накъде повече...Вие явно не схващате идеята на Бойните Изкуства...как може да говорите против другите стилове,т'ва е супер тъпо.Имате още много неща да учите...Няма смисъл да пишете по тия форуми някакви пълни безсмислици.В интернет всеки много може да се прави на отворен,но когато се стигне до нещо 90% се насират....

Хората които са били при Багалев - Има ли смисъл да говорите зад гърба му? Гордеете ли се с тези ваши постове? Мислите ли че 2-3-та степен са много добри? Защо не коментирате за черните фанелки? няма да изброявам имена... Замислете се бе хора,слезте малко на земята!

Link to comment
Share on other sites

В България нинджи ???!!! ХаХаХаХаХахА ....

Просто са инструктори...който е бил в тези системи или още е,тези неща са му ясни.

Link to comment
Share on other sites

Ясно ми е за к'во са с черни тениски, ясно ми е и как реагират, когато някой "новобранец" отиде с черна тениска, но слава богу не съм ходил в тия "системи".. мен хамалския бой си ме устройва напълно. А реакцията на инструктурите тип "ощипани госпожички" хич не им ходи на инструкторските места.. ама нейсе. Винг Чун е най-доброто.

Link to comment
Share on other sites

Привет на всички :punk

Страшни мнения сте пуснали. И тия дето разбират, и тия дето не разбират.

Ще се опитам съвсем накратко да ви представя, както Винг Чун, така и какво е положението у нашенско.

Като за начало е добре да се знае, че макар и бойно изкуство с вековна история, Винг Чун е познато на света едва от средата на 60-те години, когато Брус Лий започва своята актьорска кариера в САЩ. Именно той е човекът, който го популяризира!

Самият стил има около 20 разклонения, но най- известните са:

-стилът на Ип Ман(хонг-конг)

-Гю лао винг чун

-Пан Нам винг чун

-Юен Кай Шан винг чун

-Венг чун(виетнамки стил)

-Шаолин винг чун.

Брус Лий и 99% от практикуващите са от Хонг-Конгското направление.

 

Сега, при нас винг чун се развива от 1987 година. Първите групи се занимават с Люн Тинг Винг Тсун. За първите 7-8 години от своето съществуване, практикуващите успяват да спечелят всички републикански първенства по У-Шу( във всяка категория 1,2 и/или 3 място, в зависимост от това по-колко участници може да има от един отбор в една категория). Печелят призовите места и на турнири по Карате, Таекуондо и Тай бокс.

През 1995-96 всички тези практикуващи, биват изхвърлени от организацията на Люн Тинг. Тогава на хоризонта се появява и Станислав Багалев.

"Старите кучета" се разпиляват, повечето започват да се занимават с Джийт Куон До. Други започват да тренират винг чун по метода на сифу Вонг Шун Люн, а повечето просто спират да тренират.

Към момента в България има практикуващи винг чун в следните системи:

- Люн Тинг винг тсун

- Ип Чун(син на Ип Ман) винг чун

- Вонг Шун Люн винг чун

- Руски винг чун(не е много ясно от къде произлиза).

 

Ако на някои от вас им е интересно да се запознаят по-отблизо с това бойно изкуство-моля, питайте и ако мога ще ви отговоря или ще ви помогна.

Link to comment
Share on other sites

Браво!

Мисля че си написал прекалено много информация която не ги засяга честно казано...доста си чел относно Винг Чун... :punk :inqn

Аз лично не смятам да задълбочавам темата толкова много...просто писах,защото видях че има големи разбирачи и ми стана много смешно :D

Link to comment
Share on other sites

"...доста си чел относно Винг Чун..."

 

Да съм чел чак пък толкоз много- неееееееее не съм.

По скоро имам известна практика в това БИ. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Хора тренировките още ли се провеждат в даскалото до пожарната, още ли са по 14лв. и кой ги води в момента, ако ме информирате ще ви бъдя доста благодаред? :)

Link to comment
Share on other sites

Пълен балет си е... Каквото щете ми разправяйте. 30 мин тренировка, после отиват да пушат хахахахаха. Луда работа. Едни блокове, едни работи... Надявам се някой, който тренира от една година да не се мисли за много отворен, че бая бой може да отнесе...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...