Jump to content
BulForum.com

Trenirali li ste Wing tsun


Malak*bibo

Recommended Posts

Ами, разбира се, че съм бил пред Багалев, иначе нямаше да говоря...

Продължавам да твърдя, че те са лигавото направление на WT!

Ама пробвай майстор Миленко; софиянци, които тренират по Вонг; или Коцето и тогава ми ги развявай тия теории, Умньо!

 

Oooo Koceto e pi4. Ako sa trenira WT naprao da sa hodi pri nego. T'wa wa sawetwam maina. Ama trqbwa da ste seriozni i postoqnni ako iskate harabiq da postignete neshto maina. Ot li4en opit goworq maina.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

:)

кофти е когато някой е по-преуспял от другите в рекамата и ваденето на пари от това, с което се занимава, нали :)

и нормалната реакция е да се оплюва..

добре че човека е свикнал на това отношение и не му пука особено.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

имам едно филмче в което се бият в 3 срещи киокушин кай бойци с такива винг цун и буквално ги смазаха

секи път ги намираха с по едно маваши

Link to comment
Share on other sites

Явно тук никой не е виждал истински wing tsun да се бие.... повярвайте ми те могат буквално да ви направят инвалид.

В wing tsun повечето е за блокиране на удара и чупене на крайника с който е направен и удъри на места като слънчевият сплит, адамовата ябълка и други важни органи също така много важно е подготвяне психически за битка, ако ти нямаш контрол над себе си и мислите си вече си загубил.

Link to comment
Share on other sites

оо да тия китайските с хилядите им смъртоносни стилове...

Link to comment
Share on other sites

da we az pak 6toto 6ti podam kraka sas skorosta na ohliuv 4e da go gepi6 i da go 4upi6 pi4 molq te ne me karai da se smeq takiva sme6ni poziciii imat tiq WT 4e prosot ne moga se zdaarja pak kvi ritnici praat mogat samo da mi po4e6at makarite ni6tu pove4e

Link to comment
Share on other sites

С човек като тебе няма смисъл да се спори....

Link to comment
Share on other sites

mmmmda prav si ama prosoti iskam da ti kaja 4e WT moje6 da nabie6 nqkoi gladen ciganin ama sre6tu serioja napadatel po ubavo bqgai 6toto lo6o

Link to comment
Share on other sites

единственото бойно изкуство което признавам е уличен бой :P

 

Глупаво... Всеки по-сериозно компетентен в по-сериозните стилове човек, просто ще те смаже и няма да разбереш как е станало...

 

Явно тук никой не е виждал истински wing tsun да се бие.... повярвайте ми те могат буквално да ви направят инвалид.

В wing tsun повечето е за блокиране на удара и чупене на крайника с който е направен и удъри на места като слънчевият сплит, адамовата ябълка и други важни органи също така много важно е подготвяне психически за битка, ако ти нямаш контрол над себе си и мислите си вече си загубил.

 

Ами то това го има в почти всички изкуства...

 

По личните ми наблюдения истината е в Муай Тай. Няма глупави колани, има много спаринг и много бързо се научаваш да нанасяш, а което е по-важно може би и да ПОНАСЯШ, тежки удАри... А за да ми счупиш крака... както каза колегата, първо трябва да го хванеш... ама не с глава... ;)

Link to comment
Share on other sites

wing tsun=wing chun обаче за да не го съкращават на WC

свалете това филмче http://www.karatedogojuryu.ch/videofight/K...evsWingChun.mpg

 

и вижте кво се случи с китайците.и на всичко отгоре ги пазиха щото все пак бяха китайски гости в тяхното доджо.можеха да ги нокаутират а те някой от мавашитата просто ги плясваха

свалете го съветвам ви

вътре има три спаринга

втория особено разликата в класите е огромна

Link to comment
Share on other sites

zna4i kakto kaza kolegata @AssassiN Муай Тай mu e istinata ?

 

da taka e prav e 4oveka do edna stepen no v bulgariq

Муай Тай nqma seriozno bude6te osobeno s tuka6nite treniori ina4e toq stil me karti a kato vidq nqkoi thailandec v K1 se razcepvam

 

oba4e tva e bulgariq nqma bade6te za tozi sport

Link to comment
Share on other sites

WT е самоотбрана то е създадено да можеш да се защитаваш от един или повече противника като основно им избягваш ударите и правиш бързи контра атаки в слаба места, а не е като Муай Тай или Бокс да обереш няколко юмрука и накрая да бутнеш противника си с 2 удара.

WT moje6 da nabie6 nqkoi gladen ciganin ama sre6tu serioja napadatel po ubavo bqgai 6toto lo6o

До колкото за това :

 

http://wingtsun-bg.com/wt/eksperti/index.html

 

Турски шампион по борба

за Льон Тинг-системата на WingTsun

 

 

 

Роден съм през 1957 г. в Истанбул (Турция).

От 1972 г. съм състезател по свободна борба, а от 1980 г. живея в Германия.

Аз пртитежавам следните титли:

1974: Шампион на Турция

1976: Армейски шампион

1978: Шампион в Анкара и вицеармейски шампион

В продължение на пет години съм шампион и съм печелил първи места в Германия, Швеция, Белгия.

Все още се занимавам с борба свободен стил.

Преди година и половина за първи път се срещнах с WingTsun. Досега нямах високо мнение за така наречените методи на самозащита.

Когато на улицата атакувах някого, той нямаше никакъв шанс. Но с WingTsun имах сериозни проблеми! Тези бързи, следващи една след друга техники с лакът и коляно са - ако човек ги владее - много опасни.

При борбата наред с техниката човек се нуждае от много голяма сила, а за WingTsun това не може да се твърди.

Аз мога само за препоръчам на всеки, който търси истинска самозащита да се запознае с WingTsun при някой добър учител. И може би поне веднъж да вземе участие.

Аз направих много реалистични сравнения с други спортове и те нямаха никакъв шанс срещу мен.

 

 

Месуф Ченгиз

 

Шампион по Карате за WingTsun-системата

 

 

 

Аз съм по професия лекар. От 1976 г. насам се занимавам с азиатски бойни изкуства. През ноември 1976 г. започнах изучаването на ВадоРю Карате. От 1981 г. до 1984 г. бях активен състезател по Карате. През това време успях да спечеля шест пъти титлата "Шампион на Берлин" и три пъти титлата "Шампион на Германия". Освен това съм бил победител в различни турнирни състезания.

 

Но тези състезателни успехи не можеха никога да ме задоволят. При някои от загубените битки имах чувството, че това се дължи на съдийското решение. Освен това правилата забраняваха прилагането на много ефикасни техники (лакът, коляно). Беше ни повече, ни по-малко едно спортно съревнование.

 

Затова аз не бях сигурен, дали ще мога да издържа един действителен, ожесточен уличен бой. И така аз се огледах и при другите бойни изкуства. В сравнителни битки с Кик боксьори, Таекуондо бойци и боксьори, аз бях респектиран (въпреки необичайните за мен бойни правила!). Тогава вярвах, че разполагам със стабилни, ефикасни техники и една добра кондиция.

 

За първи път обърнах внимание на WingTsun-системата след прочитането на различни статии в Карате будо списания. За мен, като сериозен майстор, беше напълно естествено да поръчам предлаганата литература, за да се запозная с теорията на WingTsun.

 

Формулираните там хипотези от Сифу Керншпехт и грандмайстор Льон Тинг предизвикаха моя жив интерес. Когато след това гледах видеофилма "Автентичен WingTsun" от грандмайстор Льон Тинг, знаех, че трябва да изпробвам този стил.

 

В берлинския WingTsun тренировъчен център - под ръководството на Сифу Петер Вилимек, 6-та учителска степен WingTsun-след петминутна тренировка, аз можах да добия едно дълбоко разбиране: силните и чисти техники, с които постигах успехи и на улицата, не функционират срещу един способен WingTsun боец!

 

Аз не само не можах да улуча, но и бях напълно изненадан от едновременността и бързината на изпълнените техники. Струваше ми се, че се знае предварително как да се посрещнат моите техники, докато аз не получих никаква възможност да отблъсна атаките чрез традиционните методи.

 

Според мен WingTsun е най-добрата система, която познавам и основно се различава от другите бойни изкуства за самозащита.

 

Смайващата логика на WingTsun техниките прави впечатление на всеки опитен боец (от друг стил). Простотата на техниките и тяхното ориентиране към действителната битка (без правила и ограничения) означава чиста функционалност. Не се разчита на красотата, а на въздействието на техниката.

 

Затова много малко начинаещи се въодушевяват, когато видят чист WingTsun. Зрително WingTsun не въздейства така атрактивно, както един висок, силен ритник по главата.

 

Във Вашите очи тя изглажда като "неправилна игра", а не като стил с красиви, чисти и силни техники. Вие още не можете да схванете, че това съвсем не е "неправилна игра", а най-простия, смислен и следователно най-добър отговор на всички възможни атаки с минимум сила и движение.

 

Моят апел към опитните бойци от други стилове е да опитат WingTsun под вещо ръководство.

 

При изучаването на WingTsun моята Карате подготовка ми даде предимства, но ми причини и вреда.

 

Фактори като сила, кондиция, усет за движение и равновесие ми позволиха относително бързо да схвана и изпълня формите (Сиунимтау, Чамкю), докато други начинаещи - без предварителен боен опит - напредваха по-бавно.

 

При тренировката на чувствуването (Чи Сао), поради предварителната ми подготовка от твърдите стилове, аз клонях към по-голяма напрегнатост (противоположно на изискваното отпускане) и ми беше трудно да разчитам само на чувството в ръцете. Струва ми се, че при тази тренировка начинаещите без предварителни знания биха напредвали по-бързо. Това е само мое лично впечатление, което не трябва да бъде представително.

 

В заключение може да се каже, че противоречието между разбирането на WingTsun техниката поради впечатляващата логика и способността тя да се изпълни, често е разочароващо.

 

За да могат да се приложат тези ефикасни принципи действително без обмисляне, се изисква постоянно упражняване.

 

 

 

Д-р Осама Сабри

от 1992 г. 3. техническа степен WingTsun

 

P.S.Хммм много ми е чудно защо на филма който даде EazY-E преди двубоя не видях никаде WT тоест този надпис

wtsing5yq.jpg

тук

bscap1017fp.jpg

Също така това не e WT екипировка и WT stance...

Link to comment
Share on other sites

Тези изказвания малко ми приличат на рекламата на наколенките на доктор Ливайн-бях много добър,запознах се с wing tsun и разбрах,че съм гола вода,но откакто тренирам WT нямам никакви проблеми.За мен лично това е смехотворно и води единствено и само до плюене по другите стилове.Та мисълта ми е-стегнете се малко,гледайте в собствената си паница,уважавайте стиловете,различни от вашия и като се видите на спаринг,ще си проличи кой е по-добър.Със здраве!

Link to comment
Share on other sites

habsoliutno sma saglasen s velvet

 

a iskam da kaja na keitaro 4e tovan a klip4eto e WT samo 4e s drug mantalitet na trenirane to mai se kazva6e na klip4eto WC hah

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с мнението на Malak*bibo прав е, че е разтоварващо (защото и аз съм тренирал даже имам автограф от сифуто), но там никой не може да те научи да се биеш както трябва. Познавам 2 момчета, които бяха 5 или 6 степен, а сега вече трябва да са 8-9 нещо такова. Като ги видите: еми те са 40 кг и дори да знаят разни хватки и ключове и квото и да е съм сигурен че не могат да ме набият даже и с една ръка да се отбранявам.

Link to comment
Share on other sites

hah brao we ti otkri toplata voda ! em nzm ama kato cqlo tova moje bi e samo djangur ili ne6to kato tai-bo ni6to ob6to sas boen stil nito moje6 da se pazi6 nito moje6 da nabie6 nqkoi

 

t.e. KALANETIKA kakto kazva6e Lu4ezar Uzunov(mislq ) koito se mahna sled mnogo godini trud ot na6iq klub i sega e v kioku6in kluba nqma lo6o vajnoto e 4e v pld nai seriozni si ostavat kioku6in i okinawata tva e nqma kvo da se lajem !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ей, мама му стара, в тъмнина ще си умрете - да сравнявате винг чунг с каланетика... Ами да, ако да приключиш биткатаза за не повече 10-14 секунди (14 са много, бога ми) е "каланетика", то вие попови лъжички сте прави - винг чунг наистина е "каланетика", при това най-ефективната...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

хахахаха пич земи се поуспокой че ще ти се смеят !!! просто каза пЪлни глупости и това попови лажички ме израдва по-добре не се надахвай на някой с тоя лаф че ще фафлиш доста време хахаха !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не съм тренирал.Никакво желание да тренирам женско бойно изкуство.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Нещо което намерих в нета. :)

http://video.google.com/videoplay?docid=83...+tsun&hl=en

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ами играх "спаринг" с един дет бил тренирал 2г. и косур.. и мога да ви кажа, че тия заучени положения стават само за пред баба и дядо.. Та от Wing Tsun (учено в БГ, при оня смехотворник Станислав Багалев), можете да придобиете единствено една бързина, която обаче ако нямате усет за боя, не виждам за къв х*й ще ви е.. С общи думи т'ва изкуство в БГ е точно толкова развито, колкото и голфа..

Link to comment
Share on other sites

С общи думи т'ва изкуство в БГ е точно толкова развито, колкото и голфа..

Не е така... голфът е много по-добре развит мога да ти кажа... а за Багалев... той човекът е шоумен просто се е объркал, иначе може и да има смислен Wing Tsun... някъде ТАМММММММ.

Link to comment
Share on other sites

Ейй.., ма много разбирачи много нещо. Че и плюят безогледно... Някой от вас навит ли е за спаринг срещу човек занимаващ се с Винг Чун? Ако да, наемам се да осигуря такъв човек. Кажете ми килограмите си и правилата, по които сте готови да се биете, за да видим какво може да се направи по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...