Jump to content
BulForum.com

Къде учкате ?!?


Recommended Posts

ПУ - Право - 1 курс.Доволно е засега,ще видим по нататък.А някой право да има от Пу още?

 

Аз ;) Вече съм горд второкурсник обаче :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Аз лично съм 1во курсник в ПУ със специалност Английска филология. Доволно е за сега, а още по-доволен съм, че сме 30 момчета с/у 50 момичета, което опредлено носи мат'р'ял за бъзици :)

Link to comment
Share on other sites

СУ/ФзФ/Физика

 

Ама сега съм прекъснал и се уча да съм оператор на комп във Фаталистико, Реалистико, Фантастико...

(оператор - човек, който опира пешкира, комп = компир = картоф) Общо взето се уча да фолирам хляб и да нося на бой и викане...

 

Аз лично съм 1во курсник в ПУ със специалност Английска филология. Доволно е за сега, а още по-доволен съм, че сме 30 момчета с/у 50 момичета, което опредлено носи мат'р'ял за бъзици :)
Аз като бях БАФ във ПУ-то бяхме 3/60 момчета vs момичета, така че не се фукай :)
Link to comment
Share on other sites

Ти хубу са сети колега да пишеш че си УХТ биотехнологий ,защото и аз сам сащото само че I курс. ХАХА дамм имене и Панчев и Точката ми го набутаха още от начало 1:3 за университета е за ся :) :)
Аз както и да го смятам и по неорганична са те ударили. :) Радвай се на оставащите ти 2 години от свободния живот, че после...ама айде да не те плаша от сега. Взимай каквото можеш докато е време, че после няма смогване! Не искам да те плаша наистина, но аз от 1-ви и 2-ри курс влача 2 изпита, останалите 9 са от 3-ти и 4-ти. Като от 3-ти 1-ви семестър имам 2, от 2-ри семестър - 1; от 4-ти курс 1-ви семестър 4 и сега ми предстоят още 4. Демек зора идва от 4-ти курс и от по един предмет от 1-ви, 2-ри и 3-ти. Даже мога да ти ги кажа най-интересните - Математика, Топлотехника, Биохимия, Антибиотици, Разделяне и Анализ. Успех!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам няколко въпроси. :) Та понеже тази година ще съм кандидат-студент и ще кандидатствам в ПУ обаче ако не стане работата си мисля за алтернатива Европейският колеж та въпросите са ми към тези които учат там: Какви са таксите ? Преподавателите ? Как се влиза ? И особено понеже прочетох че след 3 години ставаш специалист и има възможност да се продължи в ПУ за "бакалавър" как точно става това? по успех? с конкурсен изпит ?!

 

благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко въпроси. :) Та понеже тази година ще съм кандидат-студент и ще кандидатствам в ПУ обаче ако не стане работата си мисля за алтернатива Европейският колеж та въпросите са ми към тези които учат там: Какви са таксите ? Преподавателите ? Как се влиза ? И особено понеже прочетох че след 3 години ставаш специалист и има възможност да се продължи в ПУ за "бакалавър" как точно става това? по успех? с конкурсен изпит ?!

 

благодаря предварително :)

 

Първо да кажа, че не уча в прословутия Европейски колеж, но имам двама приятели там и в общи линии горе долу знам за к'во иде реч. Та 1-во.. вече щели госпдодата да излизат направо Бакалаври (а не както досега само специалисти, пък за бакалавър да продължаваш в ПУ-то), щот' ЕС ги е натиснал и тях. А таксите се променяли всяка година. Смисъл единия от приятелите ми е 3-ти курс и вече трета година плаща такса на семестър по 480 лева или колкото бяха там, а другия е втора година и плаща по петстотин и не знам си колко. Фактически като се записваш, сключваш договор с тях, че през годините на твоето обучение ще плащаш една и съща такса, като обаче те си запазват правото да актуализират таксата в случай на хиперинфлация и всяк'ви шитс, които могат да обезценят въпросната такса. Що се касае до обучение... ми... как да го кажа по меко.. този дето е 3-ти курс, във втори курс ходи точно два пъти на лекции, а мисля че в трети само веднъж... и все още е там... От това по-обнадеждаващо не знам :) И все пак на теб ти остава възможността да си съвестен и да си учиш нормално... което обаче е трудно да се получи имайки предвид състудентите, които ще имаш, едва ли ще ходите много на лекции :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм 4 курс - в Медицинския Университет - фармация :)

 

А т'ва дето танцува на аватар-а ти ли си ? :P :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

искам да попитам някой знае ли какви са таксите за тази година в Европейският колеж и по конкретно за специалността "Корпоративна икономика" интересува ме редовно и задочно обучение.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
:) Демек къде у4кат студентите из форума ;)

:) Ще е хубафо да давате и инфо и какво учкате ... и какво всъщност представлява специалността ви ... кой знае може на някой да му бъдем в помощ за избора на Уни и специалност :)

СПОМЕНАТО Е И В ЗАГЛАВИЕТО .... И В ПОСТ-А !!!! 4Е СТАВА ВУПРОС КЪДЕ УЧАТ СТУДЕНТИТЕ ОТ ФОРУМА, А НЕ УЧЕНИЦИТЕ !!!! МОЛЯ НЯКОЙ МОДЕРАТОР ДА ИЗТРИЕ ПОСТОВЕТЕ НА НЕДОРАЗБРАЛИТЕ УЧЕНИЦИ (все още се сдържам да не почна да използвам по-груби нарицателни) !!!!

 

аз сега уча в икономически университет - Варна - финанси, задочно. Университета е супер и повечето преподаватели, които са ми преподавали наистина ги бива. А иначе съм завършила иконома в Пловдив :D

 

Имам няколко въпроси. :) Та понеже тази година ще съм кандидат-студент и ще кандидатствам в ПУ обаче ако не стане работата си мисля за алтернатива Европейският колеж та въпросите са ми към тези които учат там: Какви са таксите ? Преподавателите ? Как се влиза ? И особено понеже прочетох че след 3 години ставаш специалист и има възможност да се продължи в ПУ за "бакалавър" как точно става това? по успех? с конкурсен изпит ?!

 

благодаря предварително :)

 

Аз също мислех и за този вариант. Не си спомням вече точно таксите, ама си има доста вярно в слуховете, че там е за хора с пари, които ги мързи да учат. Само искам да те предупредя, че ПУ получи легитимация от ЕС и не е 100 % сигурно, че можеш да продължиш там от европейския - даже познавам лично хора, които не са могли и са държали изпит за прехвърляне. А и учиш с една година повече. Така че помисли сериозно :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз па тая година се присъединих към гилдията на учещите във ВИХВП или УХТ както му е истинското име :)

Специалност Топлотехника, таксата ми е 225 лв на семестър ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък се записах днес в ПУ - Политология. Дано живот и здраве годините които прекарам там да се окажат ползотворни както на мен така и на всички вас! Успех ! :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

нека се изфукам и тук - първи курс - УНСС - София - икономика на туризма

Link to comment
Share on other sites

Медицина - МУ Пловдив :P :P :P

 

писал съм го в 3 теми поне :D ни никога няма да ми омръзне :pirate B) B)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...