Jump to content
BulForum.com

MS Office Help


TQ_

Recommended Posts

Искам да инсталирам MS Office (най - добре XP/2002) и да ползвам българси речник за спелинг 4ек-а. Ако инсталирам БГ версията е ок, ама тогава целия офиц е на български - менюта, хелп ... Искам си нормалния офис с български речник, някой постигнал ли го е. Ако да - ще се задавам на линкове към инсталационните пакети.

Link to comment
Share on other sites

openoffice.org

ima hubav BG rechnik a interface-a e na ENG!

 

No more Microsoft!!! :devil

 

V open office ima vsi4ko koeto ti triabva, bezplaten e i po- dobur..... e ima kakvo da se jelae, no go predpochitam 1000 pati pred izcepkite na microsoft

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

А мен може ли да ме хелпнете ?

Бях си разинсталирал Офиса (XP) и сега като пусна да го инсталвам първо проверява компа и като стигне до частта със CD key (трябва да го напиша) поседява към 4 секунди (даже и нищо да не правя) и ми сменя прозореца с прозорец ,че офис е инсталиран успе6но и готово :wacko:

Растартирах търсих в Add and remove и се тая :blink:

Link to comment
Share on other sites

А мен може ли да ме хелпнете ?

Бях си разинсталирал Офиса (XP) и сега като пусна да го инсталвам първо проверява компа и като стигне до частта със CD key (трябва да го напиша) поседява към 4 секунди (даже и нищо да не правя) и ми сменя прозореца с прозорец ,че офис е инсталиран успе6но и готово  :wacko:

Растартирах търсих в Add and remove и се тая  :blink:

 

Днес си преинсталирах Уиндоуса и пак така прави . Тва или ще е вирус (имам AVG 7) или офиса не е наред.

Link to comment
Share on other sites

ItaEst на мен повече ми допада.

ItaEst е много по-добро от Cyrrila Corect. Препоръчвам я и аз, от известно време нея инсталираме на клиентите.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A някой знае ли от къде се сменя енкодинга в Word 2003. Няколко файла ми ги отваря нормално, но текста, вместо с български букви ми ги изписва като йероглифи. Ето така: Êíèãàòà å ó÷åáíèê ïðåäíàçíà÷åí, çà îáó÷åíèå íà ñòóäåíòèòå îò ñïåöèàëíîñò

Нямам идеи вече. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

M не. На Bulgarian си ми е. Странното е, че не всички букви са такива. От време на време се срещат и изречения, които се четат, но по-голямата част е с тези йероглифи.

Link to comment
Share on other sites

M не. На Bulgarian си ми е. Странното е, че не всички букви са такива. От време на време се срещат и изречения, които се четат, но по-голямата част е с тези йероглифи.

Значи текста, който си пейстнал, като йероглифи, отговаря на 'Книгата е учебник предназначен, за обучение на студентите от специалност', нали..

От Word 2003, селектирай йероглифите, и избери Tools - Fix Broken Text...

избираш Bulgarian, ще ти конвертира шрифта в Arial при операцията, след това можеш да си го смениш.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Някой може ли да ми каже как се правеше дробна черта в Word (число, черта и отдолу друго число, ако някой не се сеща :bgrin: )? Само да ми каже с коя функция, а нататък аз ще се оправя.

Имам едни документи където има дробна черта и си мислих да я копирам и само да променям числата, но всичко (дробната черта и числата) са един обект, който не мога да edit-на. Дали проблема е, че ползвам малко стар Office (97 :unsure: )?

Link to comment
Share on other sites

Математически означения се правят с Equation Editor. Трябва да си го инсталирал с Office-a, защото не е вградена функция.

Link to comment
Share on other sites

Светкавичен отговор. Намерих го в инсталацията. За пореден път ти благодаря за помоща, tedy.

А да питам откъде се създава ново уравнение? И как се прави степен, че не намерих superscript?

Link to comment
Share on other sites

Това не мога да ти кажа непосредствено, едитора си има patterns за всички (предполагам) обозначения. А докато едитваш уравнение, стандартните команди като bold/italic мсля че работеха.

Link to comment
Share on other sites

Светкавичен отговор. Намерих го в инсталацията. За пореден път ти благодаря за помоща, tedy.

А да питам откъде се създава ново уравнение? И как се прави степен, че не намерих superscript?

1. Изведи си бутонче за Equation editor: десен клик на някой туулбар >Customize>Commands>Insert>Equation editor. Така ще ти е под ръка.

 

2. Суперскрипт се прави така: селектираш символа/ите и с клавишна комбинация "Ctrl"+"Shift"+"=". Връщането в нормална позиция става по същия начин, с повторение на действието. Субскрипт е по подобен начин, но комбинацията е "Ctrl"+"=". Можеш и бутонче да си изведеш, ако сметнеш, че ще ти е по-удобно.

ЕДИТ: Точка 2 се отнася за стандартен текст!!! В редактора на уравнение се прави по друг начин.

 

 

EqEd.jpg

 

 

Използвай подходящата иконка.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за помоща. Изкарах си бутон за Equation Editor, така могата да се правят нови уравнения.

Тоя прозорец уж го гледах, как съм пропуснал този бутон :wacko: .

Иначе намерих в google шорткъти: superscript Ctrl + H ; subscript Ctrl + L.

Link to comment
Share on other sites

...Иначе намерих в google шорткъти: superscript Ctrl + H ; subscript Ctrl + L.
Да, бях ги забравил :zzz . Тези комбинации пък важат САМО за редактора на уравнения.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

как се задава в msword колко реда да има на страница и колко символа на ред? :unsure:

открих само това - http://office.microsoft.com/en-us/word/HP0...=CH060843011033

http://answers.yahoo.com/question/index?qi...30015931AA3OnFd

... но при мен няма такъв tab, което ме навежда на мисълта, че май наистина се отнася само за east asian text ... някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте! Някой ще ми обясни ли къде да сложа изтеглените Cyrillic fonts, за да тръгнат на MS Office? Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Някой ще ми обясни ли къде да сложа изтеглените Cyrillic fonts, за да тръгнат на MS Office? Благодаря :)

Инсталираш ги в Windows.

Link to comment
Share on other sites

Ааааа в смисъл в C/Windows ли?! Трябва да ми се обясни като на номад :bgrin:

Шрифтове в Windows се инсталират, а не "копират" някъде си. Примерно както повечето програми трябва да се инсталират, малка част просто им стартираш някакво .exe.

Control Panel - Fonts - там избираш File -> Install Fonts и се избират шрифтовете (примерно .ttf, .otf), които да инсталираш. Поне до Виста така беше, сега в 7-цата с "ужас" виждам, че липсва опция за инсталиране на шрифтове там, но не ми се е налагало да инсталирам още в Win7, ако ми се наложи, ще потърся откъде става, сега ме мързи яко. Ако теб не те мързи, пиши в Google нещо като "Windows 7 install fonts" примерно, и гледаш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...