Jump to content
BulForum.com

Травми


Stenli

Recommended Posts

Може ли да ми препоръчате някакви мазила за разтежения (дано да се пише така) и за ставите. понеже като играя футбол доста и често се случва да разтегна нещо и после 1-2седмици съм леш :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
Може ли да ми препоръчате някакви мазила за разтежения (дано да се пише така) и за ставите. понеже като играя футбол доста и често се случва да разтегна нещо и после 1-2седмици съм леш :bgrin:

Аз ползвам DEEP RELIEF i REPARIL GEL,и съм доволен,тренирам бодибилдинг вече 5-та година и се налага от време на време да се мажа с такива мазила.

Но наи-добре е да се посъветваш със специалист ортопед-травматолог,той ще ти каже кое е най-добро и подходящо за твоя тип травма или разтежение .

Дано съм ти помогнал поне малко !

Link to comment
Share on other sites

Aз също използвам Fastum gel доста е добър, а и освен това няма лоша миризма и не ти залепват дрехите за него, защото бързо се абсорбира през кожата :)

Link to comment
Share on other sites

От 7 години тренирам футбол и много често ми се е налагало да се съветвам с ортопед-травматолог и да ти кажа като отида ми преписват винаги фастум гел или леотон1000 и в деиствителност ми деистват много добре. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Съжелявам че малко се отклонявам от темата ама искам да попитам някой знае ли каде се продават превръзки за колена... Имам предвид подобни на онези които носят някои рапъри на китките само че на мен ми трябват за коленете щото като тренирам крака мноо ме болят...

Link to comment
Share on other sites

Съжелявам че малко се отклонявам от темата ама искам да попитам някой знае ли каде се продават превръзки за колена... Имам предвид подобни на онези които носят някои рапъри на китките само че на мен ми трябват за коленете щото като тренирам крака мноо ме болят...

ами, аз лично бих ти препоръчал изобщо да не си харчиш парите, ами да си купиш 2 еластични бинта :punk аз си вързвам по някой път китките, ако ще вдигам нещо по тежко, вършат идеална работа, а и са евтинки :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Съжелявам че малко се отклонявам от темата ама искам да попитам някой знае ли каде се продават превръзки за колена... Имам предвид подобни на онези които носят някои рапъри на китките само че на мен ми трябват за коленете щото като тренирам крака мноо ме болят...

ластични/стягащи налакътници, наколенки, накитници и наглезенки продават в повечето аптеки предимно китайски или български. също така можеш да погледнеш в специализираните магазини на Главната - сега се сещам за един до бившия маг. "Урал", където можеш да откриеш точно спортни наколенки (стягащи и предпазващи), които дори са по-красивички:). в "Метро" също съм виждал омекотяващи наколенки и налакътници на "Rucanor".

Link to comment
Share on other sites

Понеже и аз трянирам футбол мога да ти кажа:BenGay или FastumGel

Тези съм пробвал и двете ми помогнаха ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Съжелявам че пак не е много по темата ама да не отварям нова... От извесно време имам следния проблем: като тренирам и ми става мноо гадно на стомаха и получавам киселини, а понякога дори почва да ми се гади... Преди няколко месеца го нямах тоя проблем та да питам някой може ли да ми помогне ;)

Link to comment
Share on other sites

Съжелявам че пак не е много по темата ама да не отварям нова... От извесно време имам следния проблем: като тренирам и ми става мноо гадно на стомаха и получавам киселини, а понякога дори почва да ми се гади... Преди няколко месеца го нямах тоя проблем та да питам някой може ли да ми помогне ;)

 

Не яж много преди тренировка и нека минат поне 1:30, 2:00 часа от последното ти ядене до началото на тренировката. Ако това не помага най-вероятно имаш нужда от почивка :)

Link to comment
Share on other sites

Съжелявам че пак не е много по темата ама да не отварям нова... От извесно време имам следния проблем: като тренирам и ми става мноо гадно на стомаха и получавам киселини, а понякога дори почва да ми се гади... Преди няколко месеца го нямах тоя проблем та да питам някой може ли да ми помогне ;)

А какво ядеш преди тренировка ?

Link to comment
Share on other sites

Съжелявам че пак не е много по темата ама да не отварям нова... От извесно време имам следния проблем: като тренирам и ми става мноо гадно на стомаха и получавам киселини, а понякога дори почва да ми се гади... Преди няколко месеца го нямах тоя проблем та да питам някой може ли да ми помогне ;)

както ти казаха отдалечи храненето от тренировките и махни протеините и всякви други истории, които може би пиеш преди упражненията. Ако не помогне веднага отивай на лекар да видиш кво става, да не си напраил некви гастрити или други гадости....

Link to comment
Share on other sites

Уффффф,аз пък вчера се контузих нещо! Не бях ходил доста време да вдигам! Вчера бях и днес нещо ми се поду дясната ръка малко над лакътя отзад. Не знам, може би съм разтегнал трицепс ли? Нямам идея.Днес се притесних от отока и бях на лекар. Той ми каза, че няма съмнения за счупване, просто да почивам и ми сложиха превръзка за обездвижване. Утре ще ходя и при личната ми лекарка да ме види. Не мога да си свивам ръката и има подуване. Също и муслулна треска,ама тва е нормално мисля. Таман бях решил да тренирам редовно и то......... ама аз съм си виновен. Явно съм прекалил с натоварването нещо!

Link to comment
Share on other sites

sincity най вероятно не си загрял както трябва и затва...

Ами аз ям поне час час и половина преди тренировка и то избягвам киселинни храни, а протеини и такива глупости не пия въобще. Неска бях на лекар и ми каза че имам раздразнен стомах и ми даде едни хапове...

Link to comment
Share on other sites

a men ne6to me bolqt kitkite kato prava biceps s praviq lost a kato go prava s kriviq nqkak si ne me pompi... ne mi xaresva s kriviq i zatva si go prava s praviq ne 4e bolkata e neponosima ama e nepriqtno ta vaprosa mi e var6at li rabota nakitnicite koito prodavat...? pitam za6toto ne sam polzval nikoga takiva raboti usven fitili

Link to comment
Share on other sites

Ами вършат няква работа ама по-добре пробвай да си загряваш добре китките преди тва упражнение...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...