Jump to content
BulForum.com

Мрежа ! Конфигуриране !


Recommended Posts

Такаааам ето и първия ми въпрос относно Линукс. Интересува ме да разбера основните понятия и команди, както и самия принцип на конфигуриране на мрежи под Линукс. Говоря най-вече за конфогуриране на рутери. Нямам никакви знания в тази насока, а искам да имам защото ще ми е много необходимо. Предполагам и други потребители ще се заинтересуват от темата.

Link to comment
Share on other sites

a we kvo nastroika nastroivash si mrejata

nastroivash si iptables ipchains ipfw... etc.. :)

otkachash monitora

i enjoy hahaha :) za poveche info google.com

or

man ipfw

ne we istinata e che nemoga da pomogna ama moje da govorim f2f ako iskash da pitash neshto det znam kat hoim na bira eventualno nqakoga

Link to comment
Share on other sites

pregledah posleniq link na johan i naistina ima dosta neshta. ot knigite samo tazi linux-book sum vidql. Tq sushto ne e loshta makar da si mislq 4e tova s installa na mandrake ne mu beshe tam mqstoto.

Link to comment
Share on other sites

Понеже темта е много обширна, по-добре да задавате конкретни въпроси за конкретна ситуация - така ще е по-добре ;)

Иначе не е лоша идеята за едно хубаво хауту на български, ама трябва време за тая работа :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Godfather v momenta ima takiva opiti. Kakto gledam sa naprednali eto ti link da hvurlish edno oko Linux BG  :beerchug

Да, знам го това, мисълта ми беше за по-сложните ситуации и възможностите на 2.4.х ядрото. Защото като гледам тук мераците вървят повече към динамично маршрутизиране и лоад-балансинг историйки (имаше даже такива въпросчета).

Лошото е, че не всичко може да се обясни с две думи накратко, както искат повечето мераклии :wacko:

Затова колкото по-конкретни и ясни въпроси, толкова по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...