Jump to content
BulForum.com

Риби...риби...риби


Lestat

Recommended Posts

Пресечката в ляво преди тунела. има цветарски магазин в един двор и магазина е там, няма много риби, продават готови маркови аквариуми дето струват......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply
Хубави Астронотуси. Твои ли са? НА каква възраст са? Колко е голям аквариума?

 

Сега видях малките :D

 

Черния беше мой,но го преотстъпих на един приятел,така че вече и двата са негови :D. На около 2,5-3 години са.Акввариума е към 550 литра.

 

Преди година и половина смених жилището и нямам възможност да гледам риби(поне засега де :laughing: ),но съм имал доста(само 23 аквариума :woot ).

Беше ми фикс идея да вадя поколение от всеки вид който притежавам и макар че не звучи скромно почти при всички успях.

 

Живородки-не ги слагам в сметката(произвеждаха храна за цихлидите и килитата :rolleyes: )

Лабиринтови:

Бети-2 поколения

Трихогастер-3 поколения

Колиза-2 поколения

Цихлиди:

Цихлозома нигрофациатум-2 поколения(другите цихлиди,а по-късно и тези ги върнах в магазините ,че ми попиляха растенията)

Сомчета-коридорас 3 поколения

Анциструс- 5 поколения(което не можах да продам замина при човека с Астронотосите,сега той се чуди кво да ги прави :lol: )

Данио-май само веднъж

Тук идва ред на провала:

Неон-над 20 пъти излюпен хайвер и на 2-та седмица уж закрепените рибета тотално измират,направо кошмар.

А сега е ред на абсолютния успех:Кили рибките

Афиосемьон гарднери-немога да му хвана сметката(хайвера 2 седмици във влажен торф,след това се залива с много мека вода и воала рибки)

Афиосемьон стриатум-2 поколения

Афиосемьон аустрале-2 поколения

Ролофия ролофи-1 поколение

Нотобранхиус гюнтери-1 поколение

Цинолебиас нигрипиниз-1 поколение(на този и горния вид хайвера се засушава в торф от 6 до 9 и нагоре МЕСЕЦА ,но аз го залях с водица на 3-я и пак стана работата ;) )

 

За тези от вас които ще проявят интерес към непопулярните в България, но много красиви и трудни за развъждане (ануални-едногодишни)кили рибки

 

ХОП сайта на Кили Асоциация на България.

Link to comment
Share on other sites

Скоро ще ги има и в Пловдив и то в голямо разнообразие.

Link to comment
Share on other sites

Намерих онзи магазин изрудския с ОООООООгромните аквариуми...имаше един по моя преценка беше поне 3000-3500 литра, вътре имаш мнооо яки Дискуси и имаше дори Скатове (500 кинта парчето), аквариумите им дето ги продават са много готини ама малко скъпо идват... аве просто това магазинче трябва да се види... :D

Link to comment
Share on other sites

Изложба ли ще има?

нов магазин :)

 

Намерих онзи магазин изрудския с ОООООООгромните аквариуми...имаше един по моя преценка беше поне 3000-3500 литра, вътре имаш мнооо яки Дискуси и имаше дори Скатове (500 кинта парчето), аквариумите им дето ги продават са много готини ама малко скъпо идват... аве просто това магазинче трябва да се види... :D

кой онзи срещу фламингото ли питай нещо продавачите и ще ти падне мнението, за да е 3500 литра трябва да е 3.4x1x1 метра.

Link to comment
Share on other sites

Aquila, не този с/у Фламингото, този за който говоря е на бая забутано място ама наистина е изрудски, като тръгнеш по руски за моста на герджика, то4но преди моста има един светофар и там се свива наляво и по уличките там пак в ляво и Voila, магазина е там...

Link to comment
Share on other sites

Знам го ходих веднъж и ми стига толкова. Имаше един двоетажен на малката главна и го затвориха, защото и там бяха некомпетентни продавачите. Ако не могат да ти дадат елементарен съвет, втори път не бих се върнал.

Link to comment
Share on other sites

За кили, всичко което се вади в БГ. Сега го обмисляме но се надявам да стане съвсем скоро.

Link to comment
Share on other sites

Смяташ да събереш всички видове кили ,които могат да се намерят в България,правилно ли съм разбрал?Ако е така ,ще е супер,но от финансова гледна точка е чисто самоубийство!Дам ,дерзай аз май пак ще ги завъждам B) ,кво да прайш:краста!

Link to comment
Share on other sites

Не е чак такова самоубийство, дано само да има търсене.

Link to comment
Share on other sites

Точно за това става въпрос,не се търсят.Хората незнаят за какво става дума!За повечето любители акваристи тези рибки несъществуват.

Цък за да добиете представа за какво говорим.

Link to comment
Share on other sites

Точно за това става въпрос,не се търсят.Хората незнаят за какво става дума!За повечето любители акваристи тези рибки несъществуват.

Цък за да добиете представа за какво говорим.

Така е защото не са се сетили в "страхотните" пловдивски магазини да ги пуснат. Само в един имаше някакви изключително безцветни и скъпи.

Не се търсят защото ги няма, ако ги има ще станат доста популярни, лесно се гледат, красиви са.....

 

цък тук

Link to comment
Share on other sites

Aquila, нали ти говореше за премахването на гадните охлюви, значи взех си видирасли(растения де) и виждам че по тях има от тях и реших преди да ги сложа в аквариума да се оттърва от тях, и значи става ли да си ги сложа в един леген да си покиснат със сол както каза, ако става колко сол да сложа и колко време да си стоят там...и има ли шанс да си прецакам растенията ??? :D

Link to comment
Share on other sites

Не са много скъпи за 10 кинта ще си вземеш чифт(1мъжки с до3 женски).но има и доста дебели от 20-40лева,за начинаещ тези по-евтините са по-добре.

 

Едно пояснение!При кили рибките само мъжката е с ярка окраска,женската или няма такава или е почти незабележима.Почти никой не продава само мъжки риби,това не са хелери и гупи,така че който мисли да си напълни аквариума с тях,да се откаже. ;)

Link to comment
Share on other sites

Aquila, нали ти говореше за премахването на гадните охлюви, значи взех си видирасли(растения де) и виждам че по тях има от тях и реших преди да ги сложа в аквариума да се оттърва от тях, и значи става ли да си ги сложа в един леген да си покиснат със сол както каза, ако става колко сол да сложа и колко време да си стоят там...и има ли шанс да си прецакам растенията ??? :D

Първо ми кажи какви са охлювите.

 

Я да Ви питам за тия рибоци-КИЛИ,какви парички са горе-долу!Иначе верно са суперкрасиви!Много яки :punk

Споко, ще ги има, малко търпение му е майката, за да стане всичко кактотрябва. Цени народни с богат избор :D

Link to comment
Share on other sites

Ууууу много са кофти, не се влияят от солто много. Пробвай с една чаена лъжичка на 10литра. Аз имам бая такива ама не ми ядат растенията. Като станат повече ги чупя и храня рибите с тях, а бетите сами ги вадят от черупките.

Link to comment
Share on other sites

Добра комбинация, ареалите им се пресичат, трябва зебрата да е голяма стадо. И Данио рерио виче е Брахиданио рерио.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...