Jump to content
BulForum.com

Риби...риби...риби


Lestat

Recommended Posts

offtopic:аз мисля, че съм виждал АРА в един магазин, който го махнаха.И струваше 1000лв, но не съм 100% сигурен, че беше АРА, защото само помня, че тогава ми направи голямо впечетление, че го продават, но не помня вече какъв беше.Магазина се намираче на Отец Паиси и се слизаше в едно мазе или нещо такова.

Било е нещо друго, в Пловдив досега не са продавали АРА само в един магазин в София имаше ама го затвориха, АРА струва >1000$, 1000 лева е много малко, горе-долу толкова срува какаду.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Специални благодарности на Aquila.Именно това ме интересуваше!!!Сега да питам друго.Предлагам мулинезии дълги около 6-7см с лунна опашка.Чисто черни и черно-бели(напръскани) по 2лв.Ако има заинтересовани, моля на ПМ, да не се спами темата.

Link to comment
Share on other sites

Ето го моят бивш аквариум.

 

ripki.jpg

 

Казвам бивш защото съм го зарязал на съдбата на произвола, след като ми умряха една по една всички рибки и растения. Преди 4-5 години имах 6-7 вида растения, към 15-тина рибки (бети, златни, неонки, барбуси, чистачи, змиорки и тн.) Скоро ако заделя 150-200лв може да го възродя отново, с техники последна дума, рибки и растения ;]

Иначе poznai преди имаше страхотен аквариум, може би един от най-красивите които съм виждал наживо ;)

Link to comment
Share on other sites

Ето го моят бивш аквариум.

 

ripki.jpg

 

Казвам бивш защото съм го зарязал на съдбата на произвола, след като ми умряха една по една всички рибки и растения. Преди 4-5 години имах 6-7 вида растения, към 15-тина рибки (бети, златни, неонки, барбуси, чистачи, змиорки и тн.) Скоро ако заделя 150-200лв може да го възродя отново, с техники последна дума, рибки и растения ;]

Иначе poznai преди имаше страхотен аквариум, може би един от най-красивите които съм виждал наживо  ;)

Сама още ти кажа, че ако си гледал наведнъж тези риби нищо чудно, че са измряли, може да са с блезки изисквания, но са много лоша каминация. Ако ще гледаш пак риби гледай по възможност да са от един континент. И не е нужно да е хайтек аквариума за да изглежда добре, моя с подръчни средства беше страхотен, а растенията постоянно цъфтяха.

Link to comment
Share on other sites

Сама още ти кажа, че ако си гледал наведнъж тези риби нищо чудно, че са измряли, може да са с блезки изисквания, но са много лоша каминация. Ако ще гледаш пак риби гледай по възможност да са от един континент. И не е нужно да е хайтек аквариума за да изглежда добре, моя с подръчни средства беше страхотен, а растенията постоянно цъфтяха.

Като стана дума за растенията, каква светлина е подходяща???Мощност и вид на светлината.Казаха ми нещо за обикновенна крушка и Литър-Ват???

Link to comment
Share on other sites

Сама още ти кажа, че ако си гледал наведнъж тези риби нищо чудно, че са измряли, може да са с блезки изисквания, но са много лоша каминация. Ако ще гледаш пак риби гледай по възможност да са от един континент. И не е нужно да е хайтек аквариума за да изглежда добре, моя с подръчни средства беше страхотен, а растенията постоянно цъфтяха.

 

Гледал съм ги в периода на тези години, естествено съм ги гледал и по съвместимост.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за растенията, каква светлина е подходяща???Мощност и вид на светлината.Казаха ми нещо за обикновенна крушка и Литър-Ват???

Най-добре е със специална пура за растения. Ако не ти се дават пари, слагаш аквариума перпендикулярно на прозореца и слагаш обекновенн луминисцентна, но трябва да ториш от време на време. Обикновенната крушка за нищо не става само стимулира водораслите и после ще се чудиш как да ги почистиш.

Link to comment
Share on other sites

Пурата е тръба като луминисцентната, но излъчва друг спектър. Струва ов 10-15 лв до 20-30 в зависимост от марката. В зависимост от аквариума, определяте колко тръби да сложите, в магазина ще ви кажат колко точно. Торенето става с препарати които продават в повечето магазини, най-добри са добавките на ТЕТРА.

Link to comment
Share on other sites

Значи, ако усигорявам на растенията дневна светлина и си сложа обикновенна крушка и ги наторявам, ще се размножават и ще растат???

Link to comment
Share on other sites

Ами да, въпреки, че ще имаш проблеми с водораслите.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за водорасли, някои знае ли къде мога да си намеря ричия, много ме кефи да имам бая на пожърхността, не знам да ли е полезна за аквриума ама преди като гледах повече фишове положината ми повърхност беше в ричия и изглеждаше мноо уникално, а и един друг въпрос, гледам че има хора дето са бая навътре в нещата, кажете някакъв вид по-издръжливи водорасли че моите все докато се мъча да си ги размножа, "изчезваха" :confused и ако може да ми кажете горе долу кви кинти струват (може да ми кажете и от каде :D )

Link to comment
Share on other sites

Бъркаш водорасли с водни растения. По издръжливи са валиснерията и повечето видови криптокорина, но сега по магазините има само по чувствителни видове. Трябва да пообиколиш и да потърсиш тези, които ти препоръчах, а ричия не съм виждал от годни, ако намериш някъде свиркай:).

Link to comment
Share on other sites

Ричията не беше ли мъх, или аз се бъркам???А ако някой иска растения мога да намирам.Само дайте поръчка.Намирам, казвам цената, казвате дали сте съгласни и готово.

Link to comment
Share on other sites

От къде, ако е от пловдив и сам мога? Ричията не е мъх.

Link to comment
Share on other sites

Пава на повърхността, няма корени. Да нямаш развъдник:)

Link to comment
Share on other sites

Имам приятели, зарибени да си развъждат разни растениица.За жалост май успяват с най-издръжливите :D Иначе развъждам риби.

Link to comment
Share on other sites

За растения нищо не мога да ти кажа.Трябва да се видя с ония лешпери и да ги видя.

Риби-молинезии, хелери, гупи, бети(след твоята помощ), трихогастери(само че сега нямам).

Link to comment
Share on other sites

По съвета на Aquila (на които благодаря за което) питам за валиснерия и криптокорина, кви пари ще ми искат както каза "онези лешпери" и ако имат ричия кажи и за нея...

 

P.S. Ако няма такива растения питаи за някви по евтини че в момента нямам никакви и ми гадно без тях...

Link to comment
Share on other sites

Ами за велиснереята бих те посъветвал да опиташ в някой зоомагазин.Почти навсякъде я има.Върви кам 1лев за корен.Аз мога да ти я намеря за 80ст, ама според мен не си заслужава.Освен ако няма да земеш много.За другите ще питам лешперите като ги видя :)

 

Велиснерея

 

Колко литра ти е аквариума???

Link to comment
Share on other sites

Ами не е голям 25-30 л. е ама аз и не гледам големи риби, аз наблягам на любимите ми риби Данио рерио, това са просто уникални малки са по размери ама честно казано до сега не съм гледал по яки риби от тях, но всичко си е до вкус...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...