Jump to content
BulForum.com

Риби...риби...риби


Lestat

Recommended Posts

Ами при 7-8 хелера и 2 риби нож (едни такива черни с малко беличко на опашката). Човека тогава ми каза че нямало никакви проблеми да си съжителстват заедно ама не стана нещо. Живяха към месец и се споминаха.
Капацитети навсякъде има, така че на търговци вяра нямай, рибата за тях е само стока.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

В аквариума ми има Охлюви и са решили да си прават поколение. Някой да ми каже как мога да ги изтребя , освен основно почистване на аквариума и да превара всичко? (преди 2 мин убих около 50).

 

едит: Когато видя ще снимам , че преди малко избих всички които видях.

Link to comment
Share on other sites

Охлювите са хермафродити и дори и един да пропуснеш, пак всичко ще пламне. Снимай ги да видим от кой вид са, защото има и полезни. В моя аквариум има стотици и вършат чудесна работа... Иво като види от кой вид са твоите ще ти даде съвет по въпроса. Не бързай да изтребваш

Link to comment
Share on other sites

Ако са Melanoides tuberculata не ги пипай, но ако са Pldnorbis sp. и имаш растения трябва поне да намалиш броят им(и те вършат някаква работа, превръщат се във вредители само при хипер популация). Единия начин да им видиш сметката е със съответия препарат, но така ще убиеш и някои полезни неща. Най-ефективния метод са две рибки Macropodus opercularis и Botia macracanthus. Само да не се изненадаш от средношното крускане и тропане в аквариума.

Link to comment
Share on other sites

Оказаха се от 2 вид. И мисля да ги намаля с варианта рибки. Мерси много, че ми помогнахте :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Кажете хубав/сайт форум на български, където мога да прочета по темата. Че имам едни мисли за аквариум в хола, ама не знам какви има и какво ще ми трябва. Нещо дето да седи по-нависоко. Дали трябва да е някъде по-на светло. Докато имам място, че като почна да го пълня с мебели...

Link to comment
Share on other sites

Аз имам няколко по-скромни въпросчета :P

1-Искам да си купя 2 златни рибки.Може ли да си ги сложа в един аквариум без да му купувам такава помпа за водата ами просто на седмица,седмица и половина да им сменям водата?

2-От къде да си ги купя тези рибки?Прочетох по-нагоре че в някой магазини продавали болни риби?!Не искам да си ги купя и за 2 седмици да умрат :( ... тук до Фламингото има едно магазинче за риби-то как е :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Тия шаранчета нямат нужда от помпа споко, но е хубаво по-начесто да се рециклира водата. Откъдето и да ги купиш все тая, няма от какво да се притесняваш. Иначе основни характеристики - ядат много и серат много.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам няколко по-скромни въпросчета :P

1-Искам да си купя 2 златни рибки.Може ли да си ги сложа в един аквариум без да му купувам такава помпа за водата ами просто на седмица,седмица и половина да им сменям водата?

2-От къде да си ги купя тези рибки?Прочетох по-нагоре че в някой магазини продавали болни риби?!Не искам да си ги купя и за 2 седмици да умрат :( ... тук до Фламингото има едно магазинче за риби-то как е :rolleyes:

Отиваш в магазина срещу синдикалния дом(има две стъпала надолу). Там изборът на златни е най-голям и ще ти обяснят, какво ти трябва.

 

 

Тия шаранчета нямат нужда от помпа споко, но е хубаво по-начесто да се рециклира водата. Откъдето и да ги купиш все тая, няма от какво да се притесняваш. Иначе основни характеристики - ядат много и серат много.
Последното изречение не обезсмисля ли първото :P

 

ПП и са каракуди :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте! Може да ви звучи глупаво, но все пак да питам някой гледал ли е сладководни миди в аквариум? Помня, че в някакъв форум съм срещал мнения по този въпрос, обаче не помня в кой. Всяка информация би ми била полезна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...