Jump to content
BulForum.com

2 sound cards


Recommended Posts

Значи имам 2 звукови карти едната е към дъното realtek а другата sound blaster live, има ли някакъв пиниз в това XP да изкарвам звука през 2-те звукови карти ???

Link to comment
Share on other sites

Midex ще каже по-добре вероятно, но драйвъра е един и се използва само от приоритетното устройство. Поне така мисля.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш звук от 2 карти си купи още една sound blaster(или някаква друга марка) и ще стане.И аз сам със sound blaster и tazi na dynoto не ми работи (работи само в DJ-ските програми).

Link to comment
Share on other sites

могат да се използват. аз лично съм ползвал програма за миксиране. през едната бяха вързани колоните, а през другата имаше слушалки включени.. така че си вървят без проблем. стига сте лъгали момчето. и мойте са на дъното и Creative Live!

Link to comment
Share on other sites

могат да се използват. аз лично съм ползвал програма за миксиране. през едната бяха вързани колоните, а през другата имаше слушалки включени.. така че си вървят без проблем. стига сте лъгали момчето. и мойте са на дъното и Creative Live!

 

Em, obesni kak stava piniz-a de :)

Link to comment
Share on other sites

Em, obesni kak stava piniz-a de :)

Ами със програмно осигуряване ;)

Например ако ползва програмата AtomoxMP3 там има възможност да се конфигурира колко карти ще ти свирят на компа. Просто трябва да са разпознати и двете звукови карти и да им са инсталирани драйверите.Има и още една програмка с която съм се занимавал преди 2-3 години в която можеш да окажеш 4 различни песни да вървят през 4 различни канала.Мисля DJstudio беше.Та в този ДЖстудио имаше възможност да се пуснат до 6 МП3 плеъра едновременно като на всеки от тях задавал през кой канал " L/R " на коя аудио карта да се просвирва песента. :)

Link to comment
Share on other sites

Midex ще каже по-добре вероятно, но драйвъра е един и се използва само от приоритетното устройство. Поне така мисля.

Ами...к'во да каже Midex (освен, че днес направи сефтето с % от Килеринчо :P )...на единия комп имам 2 карти, на другия - 3 - този с 3-те напр. може да свири 3 песни едновременно на 3-те карти....само че с 3 отделни плеъра, всеки с насочен изход към отделна карта. :D Честно казано никога не съм се замислял(защото не ми е трябвало) дали може да стане - с 1 плеър - през 3-те карти....по стандартния начин на Windows не би трябвало да може (дори и с mapper-а) по причина на отделните(различните) драйвери на картите. Ако Creative поддържат многокартов драйвер - тогава няма проблем с 2 карти да се получи. С външно програмно осигуряване също би могло да се заобиколи ограничението. Иначе целият проблем идва от драйвера - като пример мога да дам един малко по-различен случай...многоканална карта(нямам предвид 5.1 ; 7.1 или подобна). В едната от картите ми имам 8 изхода - ако реша да пусна звук през Windows, мога да го пусна само през 1/2 или 3/4 или 5/6 или 7/8 и в най-добрия случай, заедно с една от тези двойки изходи да подам сигнала и през оптическия и/или коаксиалния цифров изход. Проблемът отпада изцяло когато влезна в мултитрак - там мога да си подам без проблем 10 отделни(моно) сигнала (+ още 2 на send) на всеки канал - всеки свирещ нещо различно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...