Jump to content
BulForum.com

Сивото ежедневие около нас


Recommended Posts

Myth, явно глупостите които си написал само ти си ги "разбираш". Сравнението с мерцедеса, яхтите и другите работи, показва че доста следиш телевизионните сериали. С изказването си имах в предвид че ако ще се съревновавам с някой за нещо, тои ще е от моя "клас". Няма да тръгна да се сравнявам с някой си борчоляга, и да му броя парите и да си казвам "брей, тоя колко пари има" и тн. Както и няма да се сравнявам с тъпанарите под мен.

Относно цитирането на XpucTyyy е неуместно от твоя страна, защото вадиш думите му от контекста.

 

А с това:

показваш колко си самолюбив, и че си се презадоволил от сегашната ти заплата която е ХХХ пари, което само говори много лошо за теб...

 

Да явно са "глупости" щам ТИ така казваш. Телевизионни сериали не гледам, но някой хора явно освен за думичката за друго не се хващат. Не си ми отговорил на нито един от зададените въпроси, явно не говорим на един и същи език. Интересно ти кой "клас" си. И защо си мислиш, че някой стои под теб и ти стоиш над някой. Относно ХрисТууу дали е неуместно или не ......ХрисТууу сам може да ми отговори, достатъчно интелигентен е.

 

И за това колко съм самолюбив и колко не, хайде не се опитвай да ми правиш анализ, не за друго просто изобщо не ти се отдава. Това за парите пък изобщо няма да го коментирам. Мнението разбира се си е твое, но пък в интерес на истината слабо ме интересува какво мислиш ТИ за мен, без значение е. Да,има значение мнението на някои хора за мен но тези хора са доста по-малко от пръстите на ЕДНАТА ръка.

 

П.П. Интересно на колко ли си години?

А и още нещо пак ще попитам защо изобщо трябва да се сравняваш с някой.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply
А тва за сравняването с другите. Как да не е нуйно ве ? Ми то тва е най важното нещо. Да докажеш. че си по-добър, по -силен, по-умен. Да се поласкаеш с мисълта че превъзхождаш някои,че той е под теб. Това е движещата сила на човечеството...

Mi az pyk ne sym syglasna.. Zashto triabwa da se srawnyawam s nyakoi si tam? Nali za men i za tiq,koito obicham az sym towa,koeto sym? Da dokaja,che sym po-dobra, po-silna i po-umna bih naprawila samo i edinstweno,zaradi sebe si, a ne zaradi horata, az ne jiweq zaradi tqh.. nyamam namerenie cql jiwot da se dokazwam.. she me izwinyawash,ama twa za men sa nyakwi super gluposti da prawya neshto,zaradi drug chowek.

Защо правим много неща заради обществото което ни заобикаля или заради самите себе си?

Istinata e,zashtoto sme prosti :>

Postoyanno gledame da se dokazwame s nadejdata,che nyakoi shte oceni kakwo prawim, samo che w powecheto sluchai ne ni ocenyawat i nie iskame oshte, i oshte, i oshte i taka cql jiwot.

A otnosno towa,che horata predpochitali siwoto ejednewie.. Moje i taka da e, no vinagi ima i izklucheniq. Az naprimer predpochitam promenite, i ne samo goworya kato izcyalo.. Seshtam se kogato zaminah da jiweq nawynka.. Emi beshe kofti,no beshe promyana,za koyato ne sujalyawam, i kogato se pribrah w Bylgariq osyznah,che nyama po-hubawo neshto ot rodinata ni ;>

Да важното е АЗ да се харесвам. Не ме хранят, нито ти, нито всички останали, изкарвам си прехраната сам на базата на моите умения, и ако преценя, че тези умения (или прехраната ми е) недостатъчна ще направя нещо да стана по-добър от това което съм в момента.
показваш колко си самолюбив, и че си се презадоволил от сегашната ти заплата която е ХХХ пари, което само говори много лошо за теб...

Az ne moga da razbera kakwo losho ima,che e samoljubiw? Wajnoto e,che e dowolen ot sebe si-towa,koeto go ima si go e naprawil sam, i za da go naprawi malko ili mnogo e minal prez ralichni etapi ot jiwota si.

@XpucTyyy : Нормално, българина е консервативен, черноглед, и ПОСТОЯННО ОПЛАКВАЩ се. В кръвта ни е заложено по цял ден да се оплакваме от еди си к'во, без да правим нищо по въпроса.

Axam, towa e mnogo kofti. Az naprimer se otegchawam kato se kacha na gradski transport i da slusham razgoworite na pensionerite kak nyamali pari, kak lekarstwata im bili po-skypi ot pensiyata, kak tova, kak onowa za towa i spryah da se wozya ;>; otegchawam se i ot mladi hora, koito po cql den se oplakwat kak ne mogat da si nameryat rabota s godini, a w syshtoto wreme te i edna krushka ne mogat da si zawyat.

Moje i takowa da ni e polojenieto w stranata, no w krai na smetka nie sme si go naprawili takowa, nie si izbirame uprawlyawashtite, tryaa da tyrpim. Towa si e nashyat izbor- ne ni hareswa, obache ot druga strana pyk i nishto ne prawim po wyprosa..Wsichko nie sme si go naprawili; Kato byah w Angliya si goworya s edna anglichanka i tya me pita ot kyde sym, kazwam i ot Bulgariya i tya mi wika 'mi az nishto hubawo ne sym chuwala za tam', kato byah w Gurciq me pitaha dali imam banya :> I na drugi mesta ei takiwa neshta me pitat, ot koito az adjeba triaa da se kompleksiram,che jiweya tuka.. Ama ne go prawya, shtoto w momenta w koito se wyrna i widya rodinata mi i naprawo poluchawam orgazym ;>>>>

Kato si goworya s baba mi za ei takiwa neshta i tya wika,che po neinoto wreme,demek prez komunizma 'moje da e imalo pak krajbi i Todor Jivkov da si e pylnil gushata, samo che s taya razlika, che togawa nyamashe gladen narod' i t.n.

Mnogo pesimistichen narod sme, naprawo ujas, na wsichko, koeto se sluchwa gledame winagi loshata strana i zabrawyame chak, che syshtestwuwame ;>

Uprawnicite ni ni lujat, strah te e da izlezesh nawynka samo,zashtoto nyakoi narkoman primerno moe da te ubie za pet lw, samo i samo, za da ide da se nadrusa, moeto pokolenie e nyakuw ujas- piyat,pushat, drusat se, na 15-16 godini sa weche s kurwenska reputaciq (s izwinenie za izraza), i oshte kup ei takiwa neshta, i posle kwo nyaa da se kompleksirash,bratche w kyw swqt jiweish ;>

Samo,che na men chestno kazano ne mi dreme, wse mi e edno koi shte e na wlast i t.n. Dreme mi samo az da sym dobre, moje da zwuchi egoistichno, ama pone si go kazwam ;>

Link to comment
Share on other sites

Да явно са "глупости" щам ТИ така казваш. Телевизионни сериали не гледам, но някой хора явно освен за думичката за друго не се хващат.

 

Много ми е интересно за какво да се "хвана" тогава, след като това е форум ;)

 

Не си ми отговорил на нито един от зададените въпроси, явно не говорим на един и същи език. Интересно ти кой "клас" си. И защо си мислиш, че някой стои под теб и ти стоиш над някой. Относно ХрисТууу дали е неуместно или не ......ХрисТууу сам може да ми отговори, достатъчно интелигентен е.

 

За теб виолетовото не е лилаво. С ХрисТууу сме на едно мнение, така че не виждам причина да не изтъкна някои факти. Ще ти отговори :]

 

П.П. Интересно на колко ли си години?

А и още нещо пак ще попитам защо изобщо трябва да се сравняваш с някой.

 

На 14 години съм 8 клас във Вапцаров. А ти кой клас си? Какво значение има на колко ЛИ съм години? Мдам, много е шаблонно да се сравняваш с някой нали?

Link to comment
Share on other sites

Какво значение има на колко ЛИ съм години?

Ima znachenie, i to mnogo golyamo ;>

No samo za nyakoi neshta :D

Naprimer akul, twa kato go kajesh na nyakoi i toy mi izliza s nyakwi iztyrkani lafowe, che akyla nyamal znachenie za godinite, to kogato si imash ne znam si kwo i t.n. :D Ama, za da go imash toya akul tryaa da si izwadish izwod ot nyakakwi prejiwyani neshta, koito na opredeleni godini nyama kak da prejiweesh :D

Link to comment
Share on other sites

Istinata e,zashtoto sme prosti :>

 

Не мисля.

 

Kato si goworya s baba mi za ei takiwa neshta i tya wika,che po neinoto wreme,demek prez komunizma 'moje da e imalo pak krajbi i Todor Jivkov da si e pylnil gushata, samo che s taya razlika, che togawa nyamashe gladen narod' i t.n.
Ima znachenie, i to mnogo golyamo ;>

No samo za nyakoi neshta

Naprimer akul, twa kato go kajesh na nyakoi i toy mi izliza s nyakwi iztyrkani lafowe, che akyla nyamal znachenie za godinite, to kogato si imash ne znam si kwo i t.n.

 

Така като гледам ти май трябва да видиш на колко си години, щом баба ти ти е разказвала за бай Тошово време...

Ако и двамата (Pechenata и Myth) толкова не ви пука за мнението на хората, и не искате да се сравнявате с никой, защо не тръгнете голи по главната примерно? Много добре знаете за какво говоря, не приемайте предишното изречение буквално, но за мен сте драскачи на хартия, колкото за спора.

Link to comment
Share on other sites

Mi az pyk ne sym syglasna.. Zashto triabwa da se srawnyawam s nyakoi si tam? Nali za men i za tiq,koito obicham az sym towa,koeto sym? Da dokaja,che sym po-dobra, po-silna i po-umna bih naprawila samo i edinstweno,zaradi sebe si, a ne zaradi horata, az ne jiweq zaradi tqh.. nyamam namerenie cql jiwot da se dokazwam.. she me izwinyawash,ama twa za men sa nyakwi super gluposti da prawya neshto,zaradi drug chowek.

 

Istinata e,zashtoto sme prosti :>

Postoyanno gledame da se dokazwame s nadejdata,che nyakoi shte oceni kakwo prawim, samo che w powecheto sluchai ne ni ocenyawat i nie iskame oshte, i oshte, i oshte i taka cql jiwot.

A otnosno towa,che horata predpochitali siwoto ejednewie.. Moje i taka da e, no vinagi ima i izklucheniq. Az naprimer predpochitam promenite, i ne samo goworya kato izcyalo.. Seshtam se kogato zaminah da jiweq nawynka.. Emi beshe kofti,no beshe promyana,za koyato ne sujalyawam, i kogato se pribrah w Bylgariq osyznah,che nyama po-hubawo neshto ot rodinata ni ;>

Az ne moga da razbera kakwo losho ima,che e samoljubiw? Wajnoto e,che e dowolen ot sebe si-towa,koeto go ima si go e naprawil sam, i za da go naprawi malko ili mnogo e minal prez ralichni etapi ot jiwota si.

 

Абсолютно съгласен, съм с теб, ама не се имам за прост, е не претендирам и, че съм много умен :D дори от най-големия "глупак" има какво да научиш, така, че е относително :P. А относно това дали съм доволен или не е друг въпрос но едно нещо има значение да САМ съм си го постигнал (е в някои отношения близките ми винаги са стояли до мен, благодарен съм им). Ако съм доволен добре, ако не съм хм ами сам си нося отговорноста за своите действия и причината ако например не съм доволен си е в мен никой не ми е крив, че ...........не търся вината в сивото ежедневие или разбираш ли щото някой си, еди какво си. И ако ежедневието ни е сиво то вината си е в нас а не в заобикалящото ни общество. Въпрос на възприятия, мислене, психология, поемане на отговорност за собствените ни действия и ......куп други неща.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля.

Така като гледам ти май трябва да видиш на колко си години, щом баба ти ти е разказвала за бай Тошово време...

Ако и двамата (Pechenata и Myth) толкова не ви пука за мнението на хората, и не искате да се сравнявате с никой, защо не тръгнете голи по главната примерно? Много добре знаете за какво говоря, не приемайте предишното изречение буквално, но за мен сте драскачи на хартия, колкото за спора.

Az nikoga ne sym si krila wyw foruma godinite- 15 sa, ako iskash pak da ti kaja?

15 sa! Da, daje naskoro gi naprawih-15.. Sega razbra li? Ili da ti kaja pak :D :D

Da znam za kakwo goworish samo,che yawno ti ne znaesh i ne mojesh da razberesh :D

Na men naprimer naistina ne mi dreme za horskoto mnenie, dreme mi za mnenieto na roditelite mi, zashtoto w kray na smetka towa sa horata, koito me izdurjat, i izobshto towa sa horata, zaradi koyto jiweya, i est. mnenieto na pryatelite, no ne chak tolkowa.. Ostanaloto e samo obkrujenie i izobshto,ama izobshto ne me interesuwa to kakwo shte kaje, dali odobryawa moeto powedenie, dali e syglasno s mnenieto mi i t.n. Ne mi dawa parichki Sulio i Pulio, ne mi pomaga w trudnite momenti, nito mi oprawya problemite, nito nishto.. Horata ne igrayat VAJNA rolya w moya jiwot- tyi, che nyamat prawo da si dawat mnenieto, ili wsyshtnost te imat, no wyprosa e do kolko men me interesuwa..

Towa,koeto go prawya si go prawya,zaradi samata sebe si, winagi sym bila na principa,che prawya towa,koeto mi hareswa bez znachenie dali e prawilno ili ne :>

Shtoto w krai na smetka az jiweq edin i jiwot,na 15 godini sym demek toj e pred men, i ako se syobrazyawam s nyakwi si hora tam ne znam kakwo shte widya ot nego. Sega ti razbirash li me za kwo ti goworya?

A po-konkretno za primera ti-da bih trygnala gola po centyra ei taka, ne za da ti dokaja, che moga da go naprawya, a zaradi sebe si, da si naprawya na mene si show

I kato zakljuchenie shte kaja, che sym na razdelno hranene,hodya na fitnes i imam hubawo tyalo, tai che shto da ne go pokaja :D :D

Istinata e,zashtoto sme prosti :>
Не мисля.

Specialno za twa,che horata sa prosti syshtestwa ne mi se gowori sya, she si razwalya hubawoto nastroenie :D

Shte ida da izpusha edna cigara, shte dam edit i shte napisha zashto go kazwam,

aide sys zdrawe ;)

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали някога сте се замисляли, но дори начина, по който водите спор в подобни теми е шаблонен. Вече само като видя заглавието и предусещам какво ще се случи. И не казвам, че това е лошо. Шаблона не винаги е лош. Аз го възприемам като основа, върху която можеш също да се изявиш като творец. Друг е въпроса, че би било най-добре ако самия ти създадеш шаблон, но това е твърде смело, за да си го пожелавам. Самата аз от доста време не гледам ТВ и не чета вестници знаете ли защо? Ами клишетата и шаблоните. И понеже съм в тази сфера...ужасно се изнервям на "културните" предавания и статии. На повечето "разбирачи" ми иде да им набутам мръсни чорапи в устите и да ги накарам по някакъв начин да заговорят на нормален, разбираем език. А ако можеше и да говорят по-малко лъжи... размечтах се. Та, мисълта ми беше, че аз нищо не мога да променя и затова просто го игнорирам. Липсва ми борбеност? Знам :)

Link to comment
Share on other sites

Pechenata, ти си в началото на тинейджърската възраст, за какви проблеми ми говориш за какви пари? Ти си още под крилото на мама и татко. Като станеш на двадесет и косур години, като започнеш да се оправяш сама в живота, тогава ще видим на какво мнение си. Който не се интересува от мнението на другите не влиза и не чете темата, толкова е лесно. С Myth не сте ми орали на нивата, нито съм ви опрял пистолет в гърлото, че да съм ви задължен с нещо :)

Link to comment
Share on other sites

Pechenata, ти си в началото на тинейджърската възраст, за какви проблеми ми говориш за какви пари? Ти си още под крилото на мама и татко. Като станеш на двадесет и косур години, като започнеш да се оправяш сама в живота, тогава ще видим на какво мнение си. Който не се интересува от мнението на другите не влиза и не чете темата, толкова е лесно. С Myth не сте ми орали на нивата, нито съм ви опрял пистолет в гърлото, че да съм ви задължен с нещо  :)

 

Mi da tochno towa, kazah che sym oshte na principa 'mama i tati da sa jivi i zdrawi',ama yawno nyama koi da chete, a prosto si gowori nyakwi neshta..

A inache za kakwi problemi i pr. goworya, nyamam namerenie da te wzimam za koshche za dushewni otpadyci i izobshto da te wzimam za neshto-taka, che nyama da ti otgworoya seriozno na postcheto :D

I kato stana 'na dwadeset i kusur godini' sys sigurnost shte se oprawyam sama w jiwota i pak shte sym na sushtoto mnenie, che jiwota e pesen :>

I mai, kakto niakoi kaza mu e yasno kakwo shte prochete w temata ..

I na men wze da mi stawa skuchno da pisha, zashtoto ne cheta nishto nowo.

Ti sigurno ne si bil nikoga na 15 godini? :D

I oshte po-sigurno e,che otkakto syshtestwuwash se oprawyash sam? :D

Nali taka? :woot

Link to comment
Share on other sites

Пак се започна ужасната караница, защо не спрете да се дракате няма ли да разберете, че нито единия ще отстъпи нито другия, така че няма смисъл от това. Всеки си има мнение и си държи на него.Спрете се навреме, за да не затворят темата заради вас.... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Пак се започна ужасната караница, защо не спрете да се дракате няма ли да разберете, че нито единия ще отстъпи нито другия, така че няма смисъл от това. Всеки си има мнение и си държи на него.Спрете се навреме, за да не затворят темата заради вас.... :angry:

Az ne se karam s nikoi, naprotiw w momenta izobshto ne mi e do skandali, choweka reshi,che kato sym na 15 godini, i toi kato e po-golqm znae neshto NEchoweshko :>

Bez loshi chuwstwa, molya :D

Link to comment
Share on other sites

Съседа ти има яхта пък ти нямаш, от кое ще си недоволен от това, че той има, или от това, че ти нямаш? Искаш да имаш "Мерцедес" за това защото това показава класа в обществото (тоест заради впечатлението на другите) и защото баровците карат такъв или защото ТИ го искаш?

изкарвам си прехраната сам на базата на моите умения

П.П. Интересно на колко ли си години?

@Myth,ти в мислите си прекалено утопично настроен.Идеалист човек ми се струваш...нищо,че пушиш :P

Ако съседа ми има Мерцедес,а аз нямам...значи той се е доказал по някакъв начин повече от мен на пистата на живота и резултатите му са били по-добри.Имал е различни хрумвания,осъществил ги е или пък е тръгнал по моя път,но е имал повече късмет,акъл,хитрост,или пък е бил здраво подпомогнат от родителите си(всички имаме различен старт в живота)....няма значение,важното е,че нещо повече от мен е имал.Чинията на другарчето/съседа е много важен фактор.В нея се ражда завистта,а тя е доста голям двигател.Отрицателните качества също могат да достигнат до нещо от градивен характер и често с по-голяма сила от положителните такива(качества)...а и всеки иска това,което няма и никога не се задоволява с това,което има...факт:)

Казваш,че сам се изхранваш...добре,аз също,но нали работодателите ни са ни преценили пред другите желаещи за този пост.Един вид сме се доказали пред конкуренцията.Харесали сме се повече от другите.И дали биха взели теб за това работно място или някой от просяците по центъра?В този аспект мисля се явяваш като повече от тях,но мисля че трябва да сравняваме неща от една и съща величина,а не толкова далечни.Хора сме дааа,и до тук ни бяха приликите.От там нататък следват разликите...

А ще ми се да те питам,защо попита за годините?Какво значение имат те и не е ли това един вид сравнение?Сравнение на годините с опита,който според теб трябва да отговаря на броя Х на годините...и по този начин да прецениш дали думи и реалност имат покритие на базата на твоя критерий за това?Поправи ме ако грешаа...

п.с.И за тез цитати на моя милост...нямам нищо против.Извадени са думите от контекста...да,но не са спомогнали за някакъв грешен коментар от страна на цитиращия...

Link to comment
Share on other sites

Ti sigurno ne si bil nikoga na 15 godini? :D

I oshte po-sigurno e,che otkakto syshtestwuwash se oprawyash sam? :D

Nali taka? :woot

 

Бил съм на 15 години и знам много добре какво е, естествено. А ти какви проблеми имаш, деца ли гледаш, къща ли храниш? На тази възраст проблемите ти ги решават родителите, това е тяхното задължение. Далече си от истинските проблеми, има още доста хляб да изядеш.

 

XpucTyyy ;]

Link to comment
Share on other sites

Бил съм на 15 години и знам много добре какво е, естествено. А ти какви проблеми имаш, деца ли гледаш, къща ли храниш? На тази възраст проблемите ти ги решават родителите, това е тяхното задължение. Далече си от истинските проблеми, има още доста хляб да изядеш.

Chai, sya ti kwo razbirash pod 'istinski' problem?

Nyama 'istinski', 'fylshiv', 'malyk', 'golqm'- ima prosto problemi-hwashtat se i se reshawat..

Na teb towa li sa ti problemite, che gledash deca moje bi, ili che hranish kyshta?

:D

Wyprosa mi e prosto taka, ne me interesuwa jiwotyt ti..

Edna zabelejka.. ostawi mi da si qm pitkata i nedei mi obyasnyawi za problemi, neshtastiq i takiwa neshta, nyaam namerenie da se oplakwam, a oshte po-malko po nyakwi forumi i da si obyasnyawam za jiwota ;>

Inache moga da ti dam primer za problem- Wyrwish i ne znaesh dali nyakoi ot semeistwoto ti nyama da go ubiqt wseki moment, twa dostatychno li e?

:D

Sya spiram da pisha, shtoto e bezsmisleno da padam tolkoz nisko :>

Link to comment
Share on other sites

Pechenata, ти си в началото на тинейджърската възраст, за какви проблеми ми говориш за какви пари? Ти си още под крилото на мама и татко. Като станеш на двадесет и косур години, като започнеш да се оправяш сама в живота, тогава ще видим на какво мнение си. Който не се интересува от мнението на другите не влиза и не чете темата, толкова е лесно. С Myth не сте ми орали на нивата, нито съм ви опрял пистолет в гърлото, че да съм ви задължен с нещо  :)

 

Просто мисля, че вече е излишно да продължавам разговора си с теб но.......Тъй като намесваш и мен в този си пост, ще ти отговоря ако тя е на тийн възраст, аз съм не на двадесет и косур а на тридесет косур карам 33 ако трябва да сме точни Е И?

Интересно, че мненията ни с Pechenata се припокриват в голяма степен, аз ли расъждавам като 15 годишен или тя малко е надхвърлила възраста си? За какви проблеми ли ти говори, ами спомням си, че когато бях на 15 проблемите ми ИЗГЛЕЖДАХА и бяха също толкова големи колкото и сега. Рано или късно всеки започва да се оправя по някакъв начин в живота, дали сам или под крилото на някой друг това е без значение, негова си работа, ако се чувства добре. Това с нивата нещо не го схващам ама карай, да не си ни задължен и слава богу :-).

Относно това дали сме драскачи, си е твой проблем, ако намеря смисъл в това да тръгна гол по главната ще го направя (правил съм доста откачени неща така, че ..). А относно това за какво да се хванеш ако не за думите ами ще ти кажа, "Мерцедеса" и яхтата, можеш да ги смениш със всичко друго било то материални предмети или нещо нематериално, умения или там каквото си щеш, е надявам се след това обяснение вече няма да ме питаш за какво да се хващаш.

 

П.П. И тъй като не си ми длъжен с нищо може да не ми отговаряш на този пост, няма смисъл, с което предполагам ще се съгласиш.

Link to comment
Share on other sites

Няма да отговарям. На толкова изписани глупости по-добре да не се отговаря. Считам спора за прикючен. Черното бяло няма да стане..

Link to comment
Share on other sites

Abe kompleksari kolkoto iska6.Towa sa hora bez identi4nost.Te se staraqt da se pridurjat kum 4ujd obraz, a ne da sa sebe si.To4no towa sa kompleksarite.I towa rajda sivoto i monotonnoto.Prawi6 se na lubim pevec naprimer, no ne samo na teb ti e lubim.Taka i drugi se pridurjat kum toq obraz, 6toto go hareswat.Eto ti ednakwi hora.Eto go i sivoto.A malko sa horata, koito ne se pridurjat kum nqkoi obraz, a izgrajdat svoi obraz.Trudno e, no samo po tozi na4in moje da se razcepi sivoto.Kakto e napisal Xristyyyyyy - (koeto mnogo mi hareswa) "mudrecite izmislqt svoi misli, a glupacite gi razprostranqwat." Predpolagam nqkoi 6te kajat i 4e gre6a, no mnogo ima za pisane po taq tema,"sivoto i monotonnoto ob6testvo", no s nqkolko dumi spored men e towa ;)

Link to comment
Share on other sites

Лесно е да сложиш етикета "комплексар" на кой ли не. Но не си ли се замислял, че въпросния човек може да е многократно по-умен от теб, но средата, в която е израстнал да го мачка и да му пречи да полети. И не мислите ли, че същия този човек утре може да е много по-напред от теб с материала, когато се освободи и полети? Комплекси има всеки. И лепвайки табелката "комплексар" на гърба на някой човек, обърнал ли си се да погледнеш, дали на твоя гръб вече не седи такава, лепната ти от някой, който е по-напред с материала от теб ?! И защо трябва да се сравняваме с тези, по-ниско от нас и да се радваме, че те са комплексари, а ние не?!

Всеки минава през пубертета, а тогава комплексите са най-много. Замислял ли си се, какво ще се получи, когато вместо да подиграеш един човек се опиташ да му помогнеш? Колкото и странно да се стори на някои хора, които ме познават от IRC обратно на изключително заядливото ми поведение с доста хора се старая да правя именно това. Виждам много хора, на които лесно мога да сложа етикета "комплексар", но аз не гледам само опаковката, черупката, маската на един човек. Гледам и какво има отдолу. И под комплексираната черупка на много хора има красиви, мили, интелигентни и прекрасни хора. И знаеш ли каква награда е да им помогнеш от гъсеница да се превърнат в пепруди? За тези хора ти си истински приятел и биха направили много за теб. А самия ти не знаеш кога живота ще ти подложи крак и как някой от именно тези "комплексари", "издрънканяци" няма да е единствения, който няма да избяга от теб, единствения, който ще ти подаде ръка за да те измъкне от калната канавка...

Защо просто не се опитате да сте добри с хората?

Link to comment
Share on other sites

Лесно е да сложиш етикета "комплексар" на кой ли не. Но не си ли се замислял, че въпросния човек може да е многократно по-умен от теб, но средата, в която е израстнал да го мачка и да му пречи да полети. И не мислите ли, че същия този човек утре може да е много по-напред от теб с материала, когато се освободи и полети? Комплекси има всеки. И лепвайки табелката "комплексар" на гърба на някой човек, обърнал ли си се да погледнеш, дали на твоя гръб вече не седи такава, лепната ти от някой, който е по-напред с материала от теб ?! И защо трябва да се сравняваме с тези, по-ниско от нас и да се радваме, че те са комплексари, а ние не?!

Всеки минава през пубертета, а тогава комплексите са най-много. Замислял ли си се, какво ще се получи, когато вместо да подиграеш един човек се опиташ да му помогнеш? Колкото и странно да се стори на някои хора, които ме познават от IRC обратно на изключително заядливото ми поведение с доста хора се старая да правя именно това. Виждам много хора, на които лесно мога да сложа етикета "комплексар", но аз не гледам само опаковката, черупката, маската на един човек. Гледам и какво има отдолу. И под комплексираната черупка на много хора има красиви, мили, интелигентни и прекрасни хора. И знаеш ли каква награда е да им помогнеш от гъсеница да се превърнат в пепруди? За тези хора ти си истински приятел и биха направили много за теб. А самия ти не знаеш кога живота ще ти подложи крак и как някой от именно тези "комплексари", "издрънканяци" няма да е единствения, който няма да избяга от теб, единствения, който ще ти подаде ръка за да те измъкне от калната канавка...

Защо просто не се опитате да сте добри с хората?

 

Браво за поста, малко са хората с подобно отношение към останалите. Често съм си мислел дали точно хората които както ти се изрази "лепят етикетите" не са истинските комплексари. И дали човека с многото комплекси в действителност не стои доста над нас. А и какво значи комплексар? Досега не познавам човек който да няма комплекси, проблеми, страхове и т.н. Според мен въпроса е да познаваш комплексите си и да ги приемеш като част от себе си, а не да се опитваш да ги скриеш, подтиснеш и да избягаш от тях, последният модел на решаване на тези проблеми според мен води до избиване на същите тези комплекси в доста неприятни форми. Не виждам какво толкова лошо има в това човек да има комплекси. В един от форумите някъде бях видял подписа "Силата е в това да признаваш и показваш слабите си страни". И друго ми е интересно защо тези които лепят етикетите "комплексар" си мислят, че са нещо повече и стоят по-високо от същите тези "комплексари"?

Link to comment
Share on other sites

Наложи ми се да отсъствам вчера и днес от града. Радвам се, че темата е успяла да породи интерес у вас. Мога да кажа много относно доста от постовете, но мисля, че вече други хора са отговорили преди мене и няма смисъл.

 

Лесно е да сложиш етикета "комплексар" на кой ли не. Но не си ли се замислял, че въпросния човек може да е многократно по-умен от теб, но средата, в която е израстнал да го мачка и да му пречи да полети. И не мислите ли, че същия този човек утре може да е много по-напред от теб с материала, когато се освободи и полети? Комплекси има всеки. И лепвайки табелката "комплексар" на гърба на някой човек, обърнал ли си се да погледнеш, дали на твоя гръб вече не седи такава, лепната ти от някой, който е по-напред с материала от теб ?! И защо трябва да се сравняваме с тези, по-ниско от нас и да се радваме, че те са комплексари, а ние не?!

Всеки минава през пубертета, а тогава комплексите са най-много. Замислял ли си се, какво ще се получи, когато вместо да подиграеш един човек се опиташ да му помогнеш? Колкото и странно да се стори на някои хора, които ме познават от IRC обратно на изключително заядливото ми поведение с доста хора се старая да правя именно това. Виждам много хора, на които лесно мога да сложа етикета "комплексар", но аз не гледам само опаковката, черупката, маската на един човек. Гледам и какво има отдолу. И под комплексираната черупка на много хора има красиви, мили, интелигентни и прекрасни хора. И знаеш ли каква награда е да им помогнеш от гъсеница да се превърнат в пепруди? За тези хора ти си истински приятел и биха направили много за теб. А самия ти не знаеш кога живота ще ти подложи крак и как някой от именно тези "комплексари", "издрънканяци" няма да е единствения, който няма да избяга от теб, единствения, който ще ти подаде ръка за да те измъкне от калната канавка...

Защо просто не се опитате да сте добри с хората?

 

Явно не си прочел поста ми внимателно. В него споменавам, че именно аз винаги се въздържам да давам подобни определения. Аз не мога да бъда съдник на никого. Когато вече ме нападат аз трябва да се защитя. Но изтъквам свои качества, изразявам свои мисли и си изграждам образ за отсрещтната страна. Създавам си някакво впечатление, но не избързвам да казвам кой е комплексар и кой не. ЗА да кажа подобно нещо, макар и за себе си, трябва да съм имал среща face 2 face с този човек, да го познавам от солиден период от време. В случая на базата на 2-3 мои реплики в чата аз бях изкаран такъв. Естествено, че всеки има комплекси. Това м/удругото е една от изтърканите фрази, а които говорех в началото. Ето, сега ми се налага да те цитирам. ВЪпросът е до колко си ги избиваш в/у останалите. Естествено, че всеки има своя съдба, мачкан е от живота и т.н., но каква вина имам аз, ти или някой друг от този форум за това?! Никаква. Защо аз трябва да съм обект на избиването на тези комплекси?! Защо аз трябва да правя някого другиго отдушник на моите?! Ами не виждам причина за това. И не мисли, че аз съм някакъв коравосърдечен тип. Напротив. Опитвал съм се много пъти да помогна, с каквото мога на някого от чатовете. И съм успявал. бъди сигурен. Знам каква е наградата. Но не разчитам на подобни приятелства вече. Защото не е това мястото за създаването им. Няма да измествам темата в тази насока обаче.

Link to comment
Share on other sites

След като прочетох последния ти пост, Shmi, погледнах нагоре за да ти прочета отново началния пост. Е, забелязва се нотка на пренебрежение в изказването ти, но ще ми се наложи да те повторя, казвайки, че и ти май не си прочел внимателно написаното от мен. Не съм конкретизирал твоето отношение към хората. Прочетох доста постове, хора говорещи за "комплексарите" и се обръщам по-скоро към тях.

Знаеш ли, когато някое типче тръгне да се заяжда с мен - това ме кара да се радвам, защото едно от най-големите ми удоволствия е да водя спор, също така да се заяждам. Считам го за гимнастика за ума ми и риториката ми. Не обичам да нападам първи, а да оставя да бъда нападнат и да използвам енергията и средствата на противника срещу самия него. И се старая да преценя човека. Ако видя нещо хубаво в него, нещо, което да ми хареса под черупката на агресията (защото често агресията е защита, прикриване на слабост, страх, чувствителност), тогава първо го затапвам отвсякъде (в 90% от случаите ми се отдава) и след като съм го смачкал и съм го оставил без сила да ме напада - тогава вече сменям плочата и започвам да му говоря човешки, приятелски. Много често, след като до сега е водил словестен двубой с мен и го е загубил, когато изведнъж проявя доброта, той сваля гарда, сваля бариерите, просто защото отношението ми е било тотална изненада и е напълно открит към мен и тогава вече наистина мога да му дам малко съвети, малко идеи как да се бори с проблемите си. Много често шашкам хората, защото директно им казвам какви са им проблемите, а самите те понякога не са осъзнавали какво не е наред. Ако искате ми вярвайте, но интуицията ми не ме лъже, и умея да обработя човек, така, че да разкрия тайните му. Заяждайки се с някой мога да науча доста от тайниВе му, колкото и абсурдно да звучи. И когато му ги кажа директно той тотално сваля бариерите. На немалко хора съм им дал полезни напътствия, защото съм научил доста, наистина доста за скромните си 23 години. Но не обичам да се превръщам в кошче за душевни отпадъци и за това често, след като дам някоя-друга идея продължавам със заядливия тон и оставям индивида да се развива и да се чуди на живота...

35: Често се оливам по форумите

___________________________________________

Използвам мъжки род, но говоря по принцип.

Link to comment
Share on other sites

The`ScorpioN, реших така, защото доколкото видях това беше първият ти пост и говореше пряко "ти това, ти онова ... " Както и да е, не това е най-важното в случая :о)

Като цяло ми харесва характера ти :о)) Мога да кажа, че в голяма степен и аз действам по същия начин. Оставям другите, тези които ме познават, да кажат до колко успявам. :о)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...