Jump to content
BulForum.com

Pomognete v izbora na Video Card


Recommended Posts

Днес взех Галакси 6600ге. За сега съм я пуснал на 560/1160, но може и още.

 

Ако не е тайна откъде я купи и колко?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

ще помоля някой за съвет

значи реших каква машина ще си взема но за сега искам някоя по тънка видео карта а другата година ще мина на по добра

та въпроса ми е коя от двете да си взема

6800 PCI-E

6600GT PCI-E

има ли голяма разлика или

 

Edit:

даже се чуда да давам ли толкова пари

чуда се дали да си взема чиста 6600

тъкмо ще спеста някой друг долар за другата година когато ще си взема наистина нещо добро

Link to comment
Share on other sites

ще помоля някой за съвет

значи реших каква машина ще си взема но за сега искам някоя по тънка видео карта а другата година ще мина на по добра

та въпроса ми е коя от двете да си взема

6800 PCI-E

6600GT PCI-E

има ли голяма разлика или

 

Edit:

даже се чуда да давам ли толкова пари

чуда се дали да си взема чиста 6600

тъкмо ще спеста някой друг долар за другата година когато ще си взема наистина нещо добро

 

Sapphire RADEON X800GTO, 256MB DDR3, PCI-E е много по-добре от 6800 и 6600Гт , струва 216$ - крайна в Ера и беше с 1,6 нс памет :)

 

А и тва беб4е не е лошо пак на тази цена :

Gigabyte GV-RX80256D - ATI RADEON X800 PCI Express, 256MB DDR3, 256bit, HDTV, DVI-I, V-TUNER II, Silent-pipe, retail 24 месеца гаранция

 

Ина4е знам 4е само питаш да си 4ешеш езика :) , но може някой найстина да има нужда от тва инфо , та рекох да драсна :)

Link to comment
Share on other sites

Момчета само да кажа да внимавате в избора си при чистите 6600 защото вече са плъзнали галаксита със 5.0 наносекундни памети работещи на 300/400, информацията е потвърдена от София, вече има двама опарили се и положението е едно и също както за AGP, така и за PCI-X.

Излгежда при нискобюджетние карти от среден клас ще се ноложи твърдо 6600Le.

 

И относно 7800 GTX 512:

 

От VR-Zone са тествали новата NVIDIA 512MB 7800GTX. Нормалните й честоти са 550MHz ядро и 1700MHz памет. С една карта те са постигнали 13 396 точки в 3DMark 05 с клок до 810/2000MHz!

Link to comment
Share on other sites

Днес взех Галакси 6600ге. За сега съм я пуснал на 560/1160, но може и още.

а ще кажеш ли с какво охлаждане си...Вчера си взех Galaxy 6600GT....още не съм си играл с нея да я клоквам... :D

Link to comment
Share on other sites

Момчета само да кажа да внимавате в избора си при чистите 6600 защото вече са плъзнали галаксита със 5.0 наносекундни памети работещи на 300/400, информацията е потвърдена от София, вече има двама опарили се и положението е едно и също както за AGP, така и за PCI-X.

Излгежда при нискобюджетние карти от среден клас ще се ноложи твърдо 6600Le.

 

И относно 7800 GTX 512:

 

От VR-Zone са тествали новата NVIDIA 512MB 7800GTX. Нормалните й честоти са 550MHz ядро и 1700MHz памет. С една карта те са постигнали 13 396 точки в 3DMark 05 с клок до 810/2000MHz!

 

Eми какво 4удно има за Галакситата , то и Гигите - 4истаци 6600 - бяха някъде там и като цена и като 4естоти , мисля 4е тва напълно нормално предвид цената им , асус 6200 е по скъп от тях !

4истото Галакси на дифолт 4естоти прави 4200-4300 на 2003 с 64битов Семпрон 3+ а с лек клок 450/450 ве4е над 5300 , което е напълно достатъ4но за цената от малко над 100$

Link to comment
Share on other sites

Ае някой с 6600 да каже до колко му ходи ядрото. Мойто сега съм го застопорил на 550. Преди беше на 560, но при по-продължителна игра на Quake 4(може би поради прегряване) забиваше на моменти.

Link to comment
Share on other sites

Ае някой с 6600 да каже до колко му ходи ядрото. Мойто сега съм го застопорил на 550. Преди беше на 560, но при по-продължителна игра на Quake 4(може би поради прегряване) забиваше на моменти.

На 560 въри добре...като го дигна на 570 и почват да се появяват арт ефекти...мноооооого артефекти - около 50% от екрана... :wacko:

А твойта ква й е температурата докато цъкаш? При мен стига 65 градуса, ама въри...

Link to comment
Share on other sites

ASUS EN7800GT/2DHTV/256M PCI-E 445.00 462.00 479.00

ASUS EN7800GTX/2DHTV/256M 529.00 549.00 569.00

http://www.cmm.bg/cgi-bin/most/pricelist.pl

За 512Мб серията ще почакаме:-)))

Освен тези има и МСИ,Гайнуард,ПоВ засега.А 512мб версия за Коледа може и да дойде на цена около 800$(ако не излезне някое свястно Х1800ХТ ПЕ на добра цена :) )

Link to comment
Share on other sites

На 560 въри добре...като го дигна на 570 и почват да се появяват арт ефекти...мноооооого артефекти - около 50% от екрана... :wacko:

А твойта ква й е температурата докато цъкаш? При мен стига 65 градуса, ама въри...

Не знам къде да и гледам температурата. В еверест не излиза. :confused

На допир обаче доста пари.

 

~Edit~

Видях къде е темепературата. Без да я натоварвам е 39 градуса.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

твърдо АТИ аз карам с Херкулес на 32 мб която е с ати чип и няма глрешка вече 3 години,

 

ако смяташ да продаваш стария Radeon 9000 свирни :D веднага го зимам

Link to comment
Share on other sites

ЧАКАМ Я В КОЛЕТ да ми пристигне и дано не е грешка да мина от RADEON на nVIDIA :rolleyes: Пак ново дъно и процесор ей край няма :wacko:

 

е ти па не се ли чустваш малко по-голям гъзар от Мишо Шамарето да си вземеш BFG видео :D да не говорим и за модела. дай боже всеки му карта от тая фирма

Link to comment
Share on other sites

е ти па не се ли чустваш малко по-голям гъзар от Мишо Шамарето да си вземеш BFG видео :D да не говорим и за модела. дай боже всеки му карта от тая фирма
Аз се чувствам не по-голям гъзар от Мишо Шамарето,а доста по голям ама да не се отклоняваме.Та приятелят ми работи в Лос Анджелис и ще ми я прати от там.Кво толкова гъзарско има?То тва BFG доколкото разбрах била калифорнийска фирма :(

 

Heller12a благодаря за инфото,не го знаех тва :(

Link to comment
Share on other sites

...Кво толкова гъзарско има?То тва BFG доколкото разбрах била калифорнийска фирма :(

 

която произвежда видео карти само на нВидиа (в смисъл специализира само в една фамилия карти) и са предпочитаните карти от фалкон, които (и не само) според мен са най-добрите производителите на High End Game Stations :D . ако ся пак ме питаш кво им е толкова специалното вече няма да мога нищо да отговоря :music със здраве да си я ползваш тая 7800 GTX :wub: само не ми казвай и че монах компютърс са малко гаражно магазинче ;) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
която произвежда видео карти само на нВидиа (в смисъл специализира само в една фамилия карти) и са предпочитаните карти от фалкон, които (и не само) според мен са най-добрите производителите на High End Game Stations :D . ако ся пак ме питаш кво им е толкова специалното вече няма да мога нищо да отговоря :music със здраве да си я ползваш тая 7800 GTX :wub: само не ми казвай и че монах компютърс са малко гаражно магазинче ;) :D

Heller12a e за

ТВА ставаше въпрос.Якооооооооооооооооооооооо :punk :punk :punk

Е не останах много очарован от факта,че в указанието пишеше минимум 500W захранване :woot :sick

Link to comment
Share on other sites

Heller12a e за

ТВА ставаше въпрос.Якооооооооооооооооооооооо :punk :punk :punk

Е не останах много очарован от факта,че в указанието пишеше минимум 500W захранване :woot :sick

Тази карта която си показал на снимката каква е? Защо няма СЛИ? Това ми прилича на 6800УЛТРА за АГП?!

Link to comment
Share on other sites

Тази карта която си показал на снимката каква е? Защо няма СЛИ? Това ми прилича на 6800УЛТРА за АГП?!

 

Ето отговор на въпросите ти BFG Geforce 7800 GTX OC 512MB GDDR3/PCI-E/VIVO/Dual-DVI (Retail Box) (ETA 1/03/06) :D

 

Едит:Аз съм сбъркал сори :D

Link to comment
Share on other sites

Тази карта която си показал на снимката каква е? Защо няма СЛИ? Това ми прилича на 6800УЛТРА за АГП?!
Оооо забравих извинявам се ПОЗНА XeForce3.Тва ми пратиха 6800УЛТРА за АГП е точно
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...