Jump to content
BulForum.com

Nqmam internet vrazka


break

Recommended Posts

Ot dve sedmici nqmah internet a vsi4ko mi be6e nared i modema pokazva6e 4e imam vrazka, kompiutara ne mi pokazva 4e ne e svarzan s modema a LAN kartata izob6to ne sam q baral za6toto v blizkiq mesec ne sam otvarql izob6to kompiutara. Ot evrokoma mi kazaha 4e pri tqh na kompiutara im pokazva 4e vsi4ko e perfektno i 4e problema e v kompiutara mi i 4e za takiva raboti ne mogat da idvat, poradi koeto mislq da se otkazvam ima mnogo po-dobri firmi.

Stignah do format dva pati. ot XP minah na 2003 no pak ni6to i dnes savsem slu4aino mi tragna interneta. A v nastroiki izob6to ne sa, barkal.

Na kakvo se dalji tova nqkoi moje li da mi kaje?

Link to comment
Share on other sites

Ne sa otkrili problem v tqh!!!

 

Добре. Съгласен съм. Но не е и при breakneck, защото не си е пипал нищо по настройките. Имах същия проблем преди 2-3 седмици. Ако можеш да ми кажеш как този DHCP работи без проблем почти 3 месеца(тогава си принсталирах уиндоуса), и в един момент спира, а след 2 дни тръгва пак от самосебе си. Признавам си новак съм в областа на компютрите, но ми се струва нелогично да се оправи сам.

Link to comment
Share on other sites

kazvam prosto 4e s XP sam zapoznat, no za interneta i negovite nastroiki hi4 me nqma.

plius tova razgovarqh po telefona okolo 30 min. s 4ovek ot evrokoma, koito se opitva6e da mi pomogne, no ni6to ne stana, vsi4ko si be6e nared

I za IP adresa proverqvahme ot avtomati4no go promenih i go napisah rachno, DNS sarvara sa6to, s comand prompt-a proverqvahme i t.n. ...

prosto kade li ne

i pak ni6to ne se polu4i

Link to comment
Share on other sites

Добре. Съгласен съм. Но не е и при breakneck, защото не си е пипал нищо по настройките. Имах същия проблем преди 2-3 седмици. Ако можеш да ми кажеш как този DHCP работи без проблем почти 3 месеца(тогава си принсталирах уиндоуса), и в един момент спира, а след 2 дни тръгва пак от самосебе си. Признавам си новак съм в областа на компютрите, но ми се струва нелогично  да се оправи сам.

Ne znam! Az ne obicham Windows :sick , zashtoto stavat tochno takiva raboti!

 

EDIT: breakneck proveri li kabelite? Vij dali imash vryzka s http://192.168.100.1/, koeto vsyshtnost e modema

Link to comment
Share on other sites

Такааа... Темата е почистена от оффтопиците. Следващия офтопик ще отнесе награда. Пишете само ако имате идея която се отнася до проблема описан в първия пост.

Link to comment
Share on other sites

Sled kato na modema ti sveti "cable" znachi imash inernet(ot EK sa pravi che problema ne e vtiah)

A che do komputura ne ti dostiga signal moje da ima mnogo pricini.

Proveri si Lan Kartata (draiverite)

Ako e prez USB gi proveri i tiah

DHCP

Zasega tova se sestam ,no problemut sus sigurnost v sluchaia ne e v Evrokom

Link to comment
Share on other sites

Като си говорихте с човека от евроком поне един пинг пуснахте ли? Tracert? Какво излезе? Дай малко повече информация.

Link to comment
Share on other sites

Аз имах същия проблем. Модема е ОК а нет нема....

Лан картата беше изпляскала. И преди да им звъна на съпорта ми дойде на ум да мушна едно USB и всичко са оправи. Та най-вероятно и при теб ще е така...

Пробвай с USB(инсталирай и драйверите му) и ако пак прави мизерии търси проблема извън ланката.

Link to comment
Share on other sites

Ne sme puskali ping ili Tracert, ne se e setil da mi kaje

zabravih kak se pi6e6e komandata no be6e podobno na "ipcnfg/all"

trqbva6e da izpi6e 5 reda na koito na posledniq mislq 4e IP adresa, no posledniq red lipsva6e

ina4e vsi4ko drugo po nastroikite v "network conektion" si be6e nared

Link to comment
Share on other sites

Командата е ipconfig/all и ти дава настройките на нрежата. След като проблема не е там пусни ping към адреса който ти е Default Gateway за да видиш имаш ли връзка до рутера. Ако имаш -> Tracert към някакъв външен адрес за да видиш къде се губи връзката.

Link to comment
Share on other sites

Аз имах същия проблем. Модема е ОК а нет нема....

Лан картата беше изпляскала. И преди да им звъна на съпорта ми дойде на ум да мушна едно USB и всичко са оправи. Та най-вероятно и при теб ще е така...

Пробвай с USB(инсталирай и драйверите му) и ако пак прави мизерии търси проблема извън ланката.

 

LAN kartata mi raboti. Dnes mi tragna interneta

predi tova probvah i prez USB no pak ni6to

sno6ti dadoh LAN kartata na edin koito razbira ot platki da proveri dali ne eizgorqlo ne6to za6toto na nqkolko pati se slu4va6e da q vkliu4vam dokato kompiutara raboti i se polu4ava6e iskra i sled kato q slogih na drugiq den ve4e imah internet. tova mi e vtoriq pat koito mi iz4ezva interneta. parviqt pat mi iz4ezna za tri dena i se opravi naistina ot samosebe si. izob6to i ne sam se zanimaval da se 4udq ot kade oba4e toq pat be6e qko, samo 12 dena

 

P.S. sajalqvam 4e pi6a tolkova mnogo oba4e po-lesno ne moga da go obqsnq

Link to comment
Share on other sites

Hora ne znam za vas ama edin priqtel e kum evrokoma s modem, i na nego po su6tiq na4in mu iz4ezna neta za 2-3 dni. posle kato razgovarqhme se okaza 4e horata ot evrokoma sa spipali nekvi klo6ari koito sa se vurzali nelegalno. i po nqkakav na4in vruzkata se e precakala ot tova vruzvane. ima6e i strani4en efekt na priqtelq mi kabelnata se e vlo6ila. i toi purvo za tova se e obadil.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно ланката ти е много куча марка и след като си я деинстал/инсталнал и си е оправила ресурсите и драйверите и си е тръгнала пак да работи.

---

За този дето от lan >> usb Това без да се обаждаш на съпорта ли го направи :blink:

Link to comment
Share on other sites

P.S. sajalqvam 4e pi6a tolkova mnogo oba4e po-lesno ne moga da go obqsnq

мн говориш и нищо не казваш

на ipconfig/all напиши точно какво ти дава и после ще видим

a ping 192.168.100.1 ?

направо не е за вярване колко хора си сменят ланката или преисталират вин и после се чудят за кво нямат нет :confused

Link to comment
Share on other sites

След като проблема не е там пусни ping към адреса който ти е Default Gateway за да видиш имаш ли връзка до рутера. Ако имаш -> Tracert към някакъв външен адрес за да видиш къде се губи връзката.

pusnah ping i mi izlezna:

ping statistics

Packets: sent = 4, received = 3, lost = 1 <25% loss>,

Approximate round trip times in milli-seconds:

minimum = 17ms, Maximum = 28ms, Average = 20ms

tazi zaguba 25 % zna4i li 4e ima nqkoi drug

 

A na tracert www.abv.bg

vav vtorata kolona imam edna zvezdi4ka (parvata e tazi kadeto pi6e redovete)

na "unknown.interbgc.com" i o6te edna na treta kolona na"rsf4.mobikom.net [212.5.128.4]"

tova zna4i li ne6to

a sega kato imam internet kato napisah "ipconfig/all" mi izleze dosta pove4e informaciq ot minaliq pat , dosta pove4e ot 4 reda

Link to comment
Share on other sites

ping -n 50

праща 50 пакета

тогава може да говорим за статистика и загуби

помни си какво ти е показвал ipconfiga и като нямаш нет ще знаеш какво да гледаш, мойе наистина ланката да си мени irq-то и за тоова

Link to comment
Share on other sites

мн говориш и нищо не казваш

на  ipconfig/all напиши точно какво ти дава и после ще видим

a ping 192.168.100.1 ?

направо не е за вярване колко хора си сменят ланката или преисталират вин и после се чудят за кво нямат нет  :confused

zna4i na ipconfig/all mi dava6e samo parvite 5 reda:

host name, primary Dns Suffix, node type ...:unknown, IP routing enabled i WINS proxy enabled koito sa NO, a sega vijdam 4e ima i DNS suffix search list , koito po-rano lipsva6e (otstrani na nego e napisano evrocom.net), kakto i baq informaciq za Ethernet adapter local area connection, koqto sa6to lipsva6e

a na ping -n mi dava <4% loss>

(sent=50, received=48)

 

P.S. internet nqmah i sled kato si preinstalirah windowsa parviq pat

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...