Jump to content
BulForum.com

Koi e nai gotiniq film praven po Стивън Кинг


-J-U-

Кое е най-доброто филмирано произведение на Ст. Кинг?  

150 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Стивън Кинг е един от наи дабрите писатели на тема ужаси ! Нито веднъж не се е случвало да гледам лосх филм по негова книга така че мога да кажа че които не е гледал филми по негови книги много трябва да съжалява ! :ghost

Link to comment
Share on other sites

Мислех си,че се превежда "Зеленият път",но явно се бъркам.А филмите направени по Стиви Кинг,които ми допадат най-много са:"Изкуплението Шоушенк","Гробище за домашни любимци" и "Зеленият път"

Link to comment
Share on other sites

"Изкуплението Шоушенк" е наи-великия филм не само на Кинг а и въобще.Другият як е "Сърца в Атлантида".А "Капан за сънища" е мега тъп.Ама мега!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Всички филми правени по книги на Стивън Кинг са доста солиден провал. Удоволствието от оригиналните книги на този човек е несравнимо по-голямо. Да, верно е, че това е в сила за почти всички филмирани книги, но Кинг е някак си по-различен от масата. Единственият филм засега, който да се доближава поне мъничко до истината, това е "Капан за сънища"

Верно е. Особено бях разочарован от "Сиянието" на Кубрик. Преди да гледам филма бях чел книгата 3 или 4 пъти. И като пуснах филма... :angry1 :angry1 :angry1 Умрях от яд - толкова нескопосано направено, че едвам го изтраях.

Иначе на Кинг как да излезе качествен филм, като не можеш да опишеш мислите на героя, а те правят книгите му. Много ми се иска да изкарат филм по "Дългата разходка", ако вече няма де. Много готина книга, но всичко е представено през погледа на един човек и филма няма да има същия ефект като книгата.

Link to comment
Share on other sites

Изкуплението Шоушенк е просто невероятен...преди няколко седмици си намерих "Особени сезони" , та се запалих отново да го гледам. Култов !

Червената роза също е много добра, бурята на века -също.Страхотна атмосфера.

Не ми хареса само римейка на сейлъмс лот, много е дървен.

Само сиянието не съм гледал от неговите филми, но смятам скоро да го направя.

Link to comment
Share on other sites

Ами гледал съм голяма част от филмите по Стивън Кинг, но за мен най-добри са да кажем:

 

1. Зеленият път

2. Таен прозорец

3. Проклятието

4. Сърца в Атлантида

5. Мъртва зона

6. Ланголиерите

 

... и всички останали общо взето :)

Link to comment
Share on other sites

Аз гласувам с ръцете и краката :) за "Изкуплението Шоушенк" и "Зеленият път"

Преди сумати години бях прочела едно книжле от СТ. Кинг-"Трупът". Искам да попитам дали някой знае да има филм по него и как точно се казва. Сигурна съм, че в клипа към песничката "Stand by me" има кадри от филм, направен по тази книга. Поне така предполагам.

Link to comment
Share on other sites

The Shawshank's Redemption е едно от доста добрите филмчета правено по книги на Стивън Кинг,IT(ТО) също е доста яко

Link to comment
Share on other sites

tova koeto me e grabnalo i e ostanalo v syznanieto mi sa nqkolko filma:

1.Cudjo

2.IT

3.Silver Bullet

4.Sleepwalkers

vypreki che poslednite 2 ne sa koi znae kolko dobre izpylneni sa mi se zapechatali v glavata...a mislq che tova e ot znachenie...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...