Jump to content
BulForum.com

Problem s AMD ATHLON 2500+


FiXeR

Recommended Posts

Hi na vsi4ki,

V momenta sam sas Windows ma Iskam da si ka4a i Linux Slackware 9.0. Pri instalaciqta mi dava nekva greshka otnosno CPU ne6to. taka mi sa poluchava i s Vsi4ki ostanali linuxi kakto i sas Windows NT Server I NT Workstation.

 

Danoto mi e Asrock K7S8X a CPU AMD ATHLON 2500+. Ne6to v tqh li e problema.

Link to comment
Share on other sites

Ще е добре да уточниш каква грешка ти дава ;).

 

Dokolkoto vidqh ne6to svarzano sas CPU to. Pi6e ne6to CPU i sled nego nekvi cifri. Bahti Tapoto. Edna kamara CPU ta sa mi minali prez racete i si4ko si e varvqlo a sas tozi NE. Nerazbiram!!

 

Utre Shte vidq da napisha to4no kakvo mi dava 4e sega mi se nerazpravq.

Link to comment
Share on other sites

Abe, spored men problema ti e ne v CPU-to, ami v dunoto.4uval sum ot priqteli, koito sa s takiva MB i kato sa barnikali v BIOS-a posle im otival na kimo windows-a.Taka, 4e ako si prail opit za clock-vane ili dr ne6ta v BIOS-a mu dai Defaults, ako ima(ne sum mnoo dobre zapoznat s tezi duna) ili mahni batt na dunoto za malko da se vurne kum normalnite nastroiki i probvai otnovo da naprai6 install.

Link to comment
Share on other sites

Abe, spored men problema ti e ne v CPU-to, ami v dunoto.4uval sum ot priqteli, koito sa s takiva MB i kato sa barnikali v BIOS-a posle im otival na kimo windows-a.Taka, 4e ako si prail opit za clock-vane ili dr ne6ta v BIOS-a mu dai Defaults, ako ima(ne sum mnoo dobre zapoznat s tezi duna) ili mahni batt na dunoto za malko da se vurne kum normalnite nastroiki i probvai otnovo da naprai6 install.

 

Ta az go kupih i se probvah da go ka4a i ne6te6e, razbirash li:).

Link to comment
Share on other sites

Не му давай акъл на FiXeR - той 2 години се е занимавал с хардуер, след още 2 ще започне да усеща нещата. :P

FiXeR, не желая в никоя тема да пишеш, за неща свързани с мен! Ако другите нямат против - моля....тяхна работа, но дори и ника не ща да ми цитираш! За тази цел си има PM-ми. Ако много те сърбят пръстчетата само и само да напишеш нещо - моля, можеш да почнеш да ги ползваш веднага, аз ги чета редовно. :excl: А аз ти обещавам да не те забелязвам в никоя тема, щото на тази възраст, за мен си наистина незабележим - просто се опитах да ти подскажа, след пререгистрацията ти, как да си нямаш много проблеми с другите юзери, но не би...Карай, като пораснеш, обади се пак.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Айде и аз да си изкажа моят скромен опит.

В момента съм с AthlonXP 1800+ 1600MHz, върви идеално. Обаче, ако реша да издуя процесора да кажем 100 MHz отгоре, веднага получавам kernel panic с дебъг код за CPU-то.

Няма значение с какви мегахерци съм инсталирал линукса или компилирал кърнела.

Пробвай примерно да свалиш малко надолу процесора.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...