Jump to content
BulForum.com

TV-out help


Recommended Posts

Значи имам Matrox Millenium G450- DualHead 16MB.

Взех си оригинален кабел от VGA2 => TV-out. Пробвах всякакви настройки да пусна телевизора към PC-то си ама все нестава и нестава. Възможно ли е да е от телевизора, защото той не е на чинч или S-Video, а използва една стара A/V-in букса подобна на големите аудио 5-ци?

Който може да ми помогне с някаква информация да пише, ще съм му много благодарен!

Link to comment
Share on other sites

Наръчник по бърза проверка на входните пинове (как беше българската дума).

Взимаш един кламер и го разгъваш. Почваш да го докосваш последователно до всички пинове при положение на телевизора AV in. Там където е видеовхода, ще се види на екрана преминаване на бели чертички или нещо от този род, бе усеща се. Ляв десен или само моно заудио вход се чува като пукане в съответните високоговорители. Проверяваш дали кабела ти съответства - това поне трябва да го знаеш как става. Ако всичко хардуерно е в ред - преминаваш към точка 2 - драйвери ;)

Link to comment
Share on other sites

Наръчник по бърза проверка на входните пинове (как беше българската дума).

Взимаш един кламер и го разгъваш. Почваш да го докосваш последователно до всички пинове при положение на телевизора AV in. Там където е видеовхода, ще се види на екрана преминаване на бели чертички или нещо от този род, бе усеща се. Ляв десен или само моно заудио вход се чува като пукане в съответните високоговорители. Проверяваш дали кабела ти съответства - това поне трябва да го знаеш как става. Ако всичко хардуерно е в ред - преминаваш към точка 2 - драйвери ;)

Е ще пробвам...

А драйвери си имам...

Link to comment
Share on other sites

Абе първия път кат пусках Матрокс бая се озорих с настройките докат го нацеля. Нещо DVD Max май се пускаше за да ти изкара видео на ТВ-то. А може да ти е думнал втория хед. Пробвай с втори монитор първо да видиш дали работи.

Link to comment
Share on other sites

Абе първия път кат пусках Матрокс бая се озорих с настройките докат го нацеля. Нещо DVD Max май се пускаше за да ти изкара видео на ТВ-то. А може да ти е думнал втория хед. Пробвай с втори монитор първо да видиш дали работи.

Пепел ти на клавиатурата.... :)

Ами DVD Max немога да го открия никъде за да го сваля....

Link to comment
Share on other sites

Значи кабелите и Телевизора са наред :) това е добре...

Сега остана Matrox-a я кажете вие как да пробвам втората head, защото един приятел твърди, че като спреш првата и втората спира така ли е? Имам предвид за проба без да разнасям втори монитор щото така sux...

Благодаря Ви!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...