Jump to content
BulForum.com

Ekzotika v doma


lucas_mm_bg

Recommended Posts

аз съм върл фен на тарантулите много имам мерак да си взема само че ако си взема и гаджето ми няма да стапи повече в нас :) пак и незнам от каде да си купя иначе мерак имам много

Link to comment
Share on other sites

аз съм върл фен на тарантулите много имам мерак да си взема само че ако си взема и гаджето ми няма да стапи повече в нас :) пак и незнам от каде да си купя иначе мерак имам много

moga da ti kaja che gadjeto ti shte se vlubi v tarantulata. moeto momiche po princip q e strah ot takiva neshta no sega veche mnogo q obicha. a za kupuvaneto na men mi q donesoha ot varna no sys sigurnost i v plovdiv ima po Zoo magazinite. i ne sa mnogo skypi ot porqdyka na 15-30 lv.

Link to comment
Share on other sites

Изпитвам страхопочитание към тези същества! Само като видя тарантула и настръхвам! Искам да си имам една вкъщи, но майка ми е арахнофобка, никога няма да позволи :(

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпрос(тарантулите да вървят по дяволите - щом не може да ме убие,не ми е интересно)-някой да е наясно с цените на малките отровни змии?

Да речем - каменарки,аспиди,пепелянки(за редките като котешката змия,няма да питам)?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си имам други четирикраки любимци в къщи, Едни такива кафяви и лъскави, по цяла нощ припкат из къщи, някои от тях дори са еволюирали до такава степен, че даже могат да прелитат по 4-5 метра :wir много си ги обичам даже отвреме навреме си ги парфюмирам с едно дезодоранче (Raid) само че след това малко се поомотват и отивад да спинкат, много си ги обичкам понякога им права и масаж я със вестник я със някой чехъл, това много им харесва чак се разплескват от густо, а ония ден се народиха и нови членове на Кирчо (Кирчо е една голяма черна хлебарка, която преди 1 седмица се опита да ме ухапи по малкото пръстче на крачето ми, но се наложи да му отстраня главата със една джапънка за да му избия лошите мисли, но той продължи да си живее и без нея вече 8-ми ден) Та поколението на Кирча се роди малко изрудено (всяка втора беше само с ляво око) и трябваше да ги убия, за да запазя поколението здраво и расово.

 

Малее момчета кви глупости взех да пиша, моля ви не употребявайте Карнобатска гроздова, ще ви избие и последната мозъчна клетка останала самотна лутайки се в необятната пустуш на черепната кухина.

НЕ употребявайте алкохол той е вреден за вашето здраве!

Link to comment
Share on other sites

Хмм... преди време много исках да си зема тарантула/не че сега не искам/ и търсих из Пловдив ма никаде нямаше.

Ако някои знае някаде да има веднага да прати едно ЛС :D

Link to comment
Share on other sites

харесвам тарантулите,но не знам от къде да си купя в Пловдив-някой ако знае,нека да каже от къде мога да си взема и как се отглежда?

Link to comment
Share on other sites

Abe da vi kaja ako iskate da gledate tarantula ne e mnogo trudno. ima takiva porodi podhodqshti za nachinaeshti. Az imam Gramostola Rosea i e perfektna. ne e skypa i e mnogo krasiva.ne moje da nqma v cql plovdiv pone edno mqsto kydeto da se prodavat. Tozi vid paqk ne e pretenciozen i se otglejda lesno. mnogo e krotyk i spokoino mojete da si go dyrjite v ryka(makar che vinagi ima opasnost da vi zahape) ;) http://tarantulas-bg.hit.bg na tozi sait ima vsichko za otglejdaneto im makar che e starichyk.

Link to comment
Share on other sites

бе за тарантули незнам,ама обикновенните паяци много си ги уважавам-оставил съм ги да си плетат паижинки из стаята ми,че да ловят гадните комари,и в мои и в техен интерес е тва-че от тия летящи кръвопиици направо не се живее вечерта когати си лягам да спя :music иначе е заибено да си имаш тарантулка-готино животно е,аз лично го намирам даже и за грациозно...но лично не бих си взел в къщи,най-веротно или ще пукне от глад,или майка ми ще го засмуче с прахосмукачката по погрешка :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Така ме зарибихте, че още в понеделник отивам да си купя една тарантула (е стига някой да каже къде в Пловдив продават)

 

Току що говорих с фенката от сайта tarantulas-bg.hit.bg и ми каза че бачка в природонаучния музей в София и от там може да се купи. И също така че зоомагазините ги взимали от тях и след това съдирали кожите на купувачите с високите цени. Може да се съберем да направим партия и да се отиде до София но като гледам колко желаещи има трябва да се обадим предварително да проверим дали ще имат толкова бройки :bgrin:

 

П.С. Ако знае момичето каква реклама и направих...

Link to comment
Share on other sites

харесвам тарантулите,но не знам от къде да си купя в Пловдив-някой ако знае,нека да каже от къде мога да си взема и как се отглежда?

Поразрови се из интернет. Варненския терариум имат сайт но не му знам точно адреса. мойе да имат онлайн поръчки.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Някой знае ли от къде могат да се вземат малки бели мишки с който се хранят змии да речем. Такива с каквито Зара в ББ се занимаваше? :)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпрос(тарантулите да вървят по дяволите - щом не може да ме убие,не ми е интересно)-някой да е наясно с цените на малките отровни змии?

Да речем - каменарки,аспиди,пепелянки(за редките като котешката змия,няма да питам)?

Пепелянките са безплатни, в Стара Планина ги има доволно по каманаците, отиваш и си фашташ една, с повечко късмет де :) Ама са едни такива малки, тънки гадни змиичета, уууууу :sick отровнички гадинки, не са за всеки :) Пък и има голяма вероятност да я убиеш, докато се опитваш да я хванеш тая гад :wacko:

Link to comment
Share on other sites

А lucas_mm_bg ти имаш тарантула нали?Можеш ли да ми дадеш малко инфо как точно се гледат, защото ако едни неща станат, може да подаря една на сестра ми :bgrin:

Да, имам тарантула. Гледа се изключително лесно. За повече инфо виж сайта който съм посочил по-горе в постовете ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...