Jump to content
BulForum.com

CPU Temperature


Recommended Posts

В момента температурата ми е на CPUто ми е 64 градуса, та се чудих дали това е нормално. Докато съм си в windows нямам никви проблеми, но като почна да цъкам на нещо (war3) и след определено време PC-то се рестартира само. И все пак дали от това е проблема?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Kakvo e CPU-to? Vpro4em Intelski processor absurd da raboti pri takava temperatura. Ne6to drugo oba4e e vajno - dali ima6 poslednata versia na BIOS-a, 6toto ako si s po-stara versia i s po-nov CPU, moje da si pokazva vsiakakva temperatura. Naprimer na edna moia ma6ina, na koiato me marzi da smeniam BIOS-a, pokazva 73 gradusa za Celeron 800 MHZ :woot , koeto si e 4ist maitap :lol:

Link to comment
Share on other sites

A kakvi sa vi procesorite? AMD, Intel? Chestoti? :confused

 

Moia e AMD 1700+ i sam go forsiral malko, ta v momenta darzi edna temperatura ot 42-3 gradusa, a kato se natovari vdiga do okolo 50. Zasega ne sam imal problem (dano i da niamam, shtot ide liato). B) :cry

 

Spored men tazi ti temperatura e malko visochka. Stom se restartira, tova sashto bi moglo da se talkuva v podkrepa na moeto mnenie.

 

Ima niakolko varianta da ia smuknesh.

1. Da smenish ventilatora na CPU-to. Moze da se e skapal ako e ma povechko vreme.

2. Da smenish radiatora s po-goliam.

3. Da slozish pasta mezdu CPU-to i radiatora. Tova e zadalzitelno ako niamash takava .

4. Da namalish (mahnesh) overklocka CPU-to ako ima takav.

 

Vsichki tezi raboti mozesh da gi kombinirash, sirech da gi napravish vsichkite. Ako imash drugi vaprosi, pitai.

Link to comment
Share on other sites

В момента температурата ми е на CPUто ми е 64 градуса, та се чудих дали това е нормално. Докато съм си в windows нямам никви проблеми, но като почна да цъкам на нещо (war3) и след определено време PC-то се рестартира само. И все пак дали от това е проблема?

6tom ti se restartira samo zna4i tazi temperatura koqto ti pokazva e naistina tolkova az sam vijdal

sa6tiq problem na AMD Duron 750Mhz tova naistina e seriozen problem vseki moment moje da ti

svar6i AMD-to trqbva da si vidi6 ohlajdaneto dali e nared ako e po barz ventilator :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

В момента температурата ми е на CPUто ми е 64 градуса, та се чудих дали това е нормално. Докато съм си в windows нямам никви проблеми, но като почна да цъкам на нещо (war3) и след определено време PC-то се рестартира само. И все пак дали от това е проблема?

Hmm s kav win si 6toto i az imah takav problem.V na4aloto samo v igri se restartira6e pak nakraq daje na instalciqta na XP se restartira.No sega kato sam s drug win nqmam takav problem :punk

Link to comment
Share on other sites

Ako pregriava CPU-to, kakavto i OS da mu slozish vse taia.

T'va e vse-edno da kazesh che ako v kolata se vozi samo edin chovek, to tia ste varvi i bez benzin (nafta ili gaz).

Ako problema sa gradusite, joeto e vazmozno kato gledam temperaturata, to triabva po niakakav nachin da se namali tia. Drug izhod niama.

Link to comment
Share on other sites

moia raboti na 34C (CPU usage 0%) a pri full 100% kum 49C pri 2.4GHz , ama as go overclockvam na 3.06Ghz i raboti na 40C pri 0% i 56C pri full CPU usage. (tova prez zimata i hladno vreme) ama vuv momenta si raboti na 2.4GHz shtoto temperaturata ze da bie 60C 'ta granitsa zaradi toploto vreme i se pretesniavam :)

 

btw, Daskull za kakuv protsesor stava vupros?

Link to comment
Share on other sites

Prez zimata i moia darzeshe takiva tepmeraturi. Sega obache e drugo. Vaobshte nemoze da stava vapros za sravnenie, kogato v staiata e 20 gradusa i kogato e blizo 30. Tia 10 gradusa sa mnogo goliama razlika.

Link to comment
Share on other sites

3. Da slozish pasta mezdu CPU-to i radiatora. Tova e zadalzitelno ako niamash takava .

prav si, ama neznam zashto as sum bez pasta. kupih si nov vintilator (staria beshe mnogo shumen) kupih si pasta (ka4estvena :cry ) i ia slojih, temperaturite zeha da ska4at ne veroiatno visoko , sled tva triabvashe da mia sus voda i sapun jeliaznata 4ast na ventilatora i CPU'to, 4udnO!

Link to comment
Share on other sites

Variantite mai sa 2.

1. Da si slozil pasta za zubi (takava sa ti prodali) vmesto termo pasta.

2. Da si ia slozil ne kakto triabva.

 

Pastata e neobhodima za da ima po-dobra toploprovodimost mezdu radiatora i CPU-to. Ako ia niama tazi toploprovodimost PADA i dori i goliam ventilator da slozish KPT-to (Koeficienta na Polezno Deistvie) pada drastichno poniakoga.

Sega predpolagam se ubedi zashto e nuzna pasta.

Link to comment
Share on other sites

Variantite mai sa 2.

1. Da si slozil pasta za zubi (takava sa ti prodali) vmesto termo pasta.

2. Da si ia slozil ne kakto triabva.

 

Pastata e neobhodima za da ima po-dobra toploprovodimost mezdu radiatora i CPU-to. Ako ia niama tazi toploprovodimost PADA i dori i goliam ventilator da slozish KPT-to (Koeficienta na Polezno Deistvie) pada drastichno poniakoga.

Sega predpolagam se ubedi zashto e nuzna pasta.

to 4e sum neadikvaten sum si neadikvaten. :lol:

ama ne mi se zanimava shtom temperaturite sa O.K.

 

btw, vzeh dve pasti edna sreburna druga beshe biala

Link to comment
Share on other sites

A be pri polozenie che temperaturata na PC-to e kam 70 gradusa, niakak si ne mi se viarva da e drugade kusura. Prosto si pregriava. Kogato pusnesh igra CPU-to se poburkva ot smetki i saotvetno vdiga oste poveche "toploto".

Tova vazi samo pri uslovie che temperaturata, koitato e napisal choveka e viarna.

Link to comment
Share on other sites

Absoliutno ne e normalno da raboti na takava temperatura CPU-to ako 6te s duron da si. Kaji kakvo e dynoto i kakvo e CPU-to za da moje da se dade adekvaten syvet 6tot do momenta 6to prostotii izpisaha maistorite po gore bez daje da znaqt kakvo ti e CPU-to predstavqm si kato kaje6 kakvo e 6te stane 4udo nqkvo. Ta nai dobre obadi se v kanala tam v realno vreme 6te mojem da ti dadem pravilniq syvet. Btw moito CPU e Athlon 1700+ i ne vdiga pove4e ot 45 gradusa pri zatvorena kutiq. Govorq za lqtoto.

Link to comment
Share on other sites

В момента температурата ми е на CPUто ми е 64 градуса, та се чудих дали това е нормално. Докато съм си в windows нямам никви проблеми, но като почна да цъкам на нещо (war3) и след определено време PC-то се рестартира само. И все пак дали от това е проблема?

Moq e cel na 700 i kato go ka4a na 788 i vlena v War III sled okolo 20-30 min mi se restartva sam.Tva go pravi edinstveno na tazi igra.Drugade nikade ne se duni kogato e overclocknat. No pri teb ot 1 na 1,5 hi4 ne se i u4udvam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...