Jump to content
BulForum.com

CPU Temperature


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Има значение какво е дъното,защото един и същ процесор на едно дъно ми показваше 60 С а на другото 49 С при 100% натоварване

Link to comment
Share on other sites

Fon_Tomov napravo da te pitam : Systema-ta mi e s dano MSI MAX 2 845PE , CPU P4 2,4 533 i v BIOS-a mi dava normala temp / ne e natovaren/ 56-7 C , koeto si e mnojko za Intel. Obadih se na moite hora i mi vikat 4e pc_health-a na bios-a lajel?????. Ina4e radiator , ventilator si4ko sam vzimal ka4estveno...

Link to comment
Share on other sites

Vaprosa mi beshe dali i v dvata sluchaia si bil sas edin i sasht radiator, ventilator i pasta ili si gi smenial. Stoto ako si gi smenial moze da se poluchi takava goliama razlika. V protiven sluchai niakade ima "bug". Prekaleno e goliama razlikata spored men, celi 10 gradusa......... de da znam, moze, no spored men niakoi softuer luze.

Link to comment
Share on other sites

Fon_Tomov napravo da te pitam : Systema-ta mi e s dano MSI MAX 2  845PE  , CPU P4 2,4 533 i v BIOS-a mi dava normala temp / ne e natovaren/ 56-7 C , koeto si e mnojko za Intel. Obadih se na moite hora i mi vikat 4e pc_health-a na bios-a lajel?????. Ina4e radiator , ventilator si4ko sam vzimal ka4estveno...

Това очевидно не отговаря на истината. Виж дали няма някакъв нов БИОС за флашване за твоето дъно, може да ти даде тогава нормалните температури.

Link to comment
Share on other sites

Айде готово, смъкнах температурата на CPU и захранването с 10 градуса благодарение на прахосмукачката, сложих пак паста, но едва ли това е било проблема...

Link to comment
Share on other sites

hora slushaite sq THE POWER OF INTEL :

nachi :

1vo i na 60gradusa da e golqama rabota za procesor govorq kavto i da e bi triialo da nqama nikav problem

2ro : war3 zabiva ili se restartira ne ot ohlajdaneto na procesora a ot ohlajdane na zahranvane ili ot zahranvane imah 6 meseca sashtiq problem nakraq ttva se okaza vij si kabela na zahranvaneto vij dali e slojen dobre kato za nachalo .

3to : Termo Pasta - da ima znachenie za procesori nad 1 Ghz osobenno Athloni i Duroni za Intelskite ne e chak tolkova vajno shto ima znachenie za athloni i duroni shtoto otgore na procesora se pravi obivivka ot smola neznam dali ste chuvali i tq ponqakoga kato se izlee stava izpykanala za da se povishi platnosta mejdu vintilatora i procesora i da nqama nqakvi prazni prostranstva se slaga termo pasta nai dobrata e mislq che se vodishe SILIKONOVA termo pasta neshto takova . ta koito ima problem ot neq da si zeme takava ako sha zima nqakva .

3to Vintilator : ako varti na 3200 oborota moje da se vidqt kolko sa bez overclock NIKOGA ne bi dalo problem prosto i pishkata da si odreja nqama da zabie :) ili rebootne

4to : Vintilator ako sha zimash nqakvi ima super ludi za po 15dolara :)s Medno pokriti e i kvo li ne det karat po sumati oborota v minuta

5to : za zabivaneto na windowsite ( ne e ot XP .. s ME sha ti zabiva poveche reja si glavata :) vij si kabela !!!! vij da ne se ebava na ryb stena i t.n. da ne e vkaran tupo ili nai sigorno si zemi edin kabel ot nqakade nov.)

6to : za oniq det naduvashe nqakav procesor na 750 mislq i kato igrae war3 mu zabivashe ... basi za war3 ne ti triia po golqam procesor as go igraq s na 400 daje nqama .

i posledno

As sam s P2 Celeron na 366Mhz daje ne sam go gledal na kolko gradusa e chesno me interesuva nikvi problemi i na 460 sam go puskal viarno zabiva ta po vaprosa : karah 1 godina bez vintilator na zahranvaneto shtoto me marzeshe da si kupq GOLQAMA raota i kvo nikvi problemi Intel RULZ pak kazvam

osven tva karah 6 meseca bez vintilator na procesora shtoto ne mi se davaha 3dolara za nov :) Hahaha smenih go predi mesec karam bez termo pasta shtoto ne mi triqaa.. btw za oniq det beshe napisal che e nevazmojno procesor na 400 li na kolko beshe da e na 60-70gradusa che kva e vrazkata megaherzi s gradusi ?? to kato e natovaren i edin Pentium 1 na 166 kato go pusna na 233 i sha odari 70taka :) . i posledno BEZ VINTILATOR na procesora sam si go naduval ot 366 na 413 naduval sam si rama naduval sam si Riva TNT vanta na 8mb i pak nishto ne zabivashe .... neznam kolko gi parjite ama e basi absurda

btw XP 1700+ v momenta rulz vidiah che mnogo ot vas sa s takav ta s MAXIMALNO iak vintilator dyno KT400 daje sigorno moje i s KT333 i silikonova termo pasta ( neznam dali sichki znaqt che 1700+ e po princip na 1450 Mhz ) ta toq procesor go puskame na 2200Mhz .. ne 2200+ a na 2200Mhz bez problemi ... Clerona i da se nasere nemoje da gi izkara tolkova a sa na edna cena ta triia mn da se kefite imate nai evtiniq no maximalno hubav procesor na pazara aaaaa

ZAMALKO DA ZABRAVQ za kutiata otvarqanen a kutia i t.n. kutiata e napravena taka che da se vsmukva vyzduh otzad da minava prez zahranvaneto ottam i prez cialata vatreshnost na pc-to ako ste s hubav zaden vintilator i vazduha da izliza otpred pod kutiata OTVARQANETO NA KUTIATA NARUSHAVA CIALOTO ohlajdane ta nai mnogo i na vas kato i na mene da vi izgori neshto

Link to comment
Share on other sites

A be ti s taia ma shina (na 366MHz ili na 400 beshe) kakvo iskash? Kak da peche tva neshto pri polozenie che to e dostatuchno slabo?

Az samia biah predi sas celeron 400 (pusnat na 500) i ne sam imal nikakvi grizi, prosto ne peche, taka kakto toia "kotlon", koito btw sashto e overkloknat ot 1463 MHz na 1826 MHz (T'va e AMD 1700+).

A t'va deto go kazvash che si bil bez ventilator na CPU-to ne go viarvam. Da go vidia niama da go poviarvam, kamoli taka. Imah edna 486-ca predi godini deto beshe na 100MHz i kato i se skapa ventilatora na CPU-to zabivashe zdravo, a kakvo ostava za 400MHz............. To che celerona niama da izgori, niama, a ma niama i da raboti ......

Link to comment
Share on other sites

ai na varzano po edin procesor Athlon na 1700+ oki ? maham vintilatora i puskam kvo da pusna ? quake2 da igraq da videsh che nqaa da zabie ( kazvam quake2 shtoto sam go igral bez vintilator ) wanna ?

Link to comment
Share on other sites

Imah edna 486-ca predi godini deto beshe na 100MHz i kato i se skapa ventilatora na CPU-to zabivashe zdravo

bas dyrja che e bila intel, shtoto na AMD 486 procesorite bqha po-byrzi i ne iskaha ventilatori ;)

az imah edna dx4/100MHz, amd, raboteshe overclocknata bez ventilator, na 120MHz, s 40MHz FSB :>>

Link to comment
Share on other sites

btw XP 1700+ v momenta rulz vidiah che mnogo ot vas sa s takav ta s MAXIMALNO iak vintilator dyno KT400 daje sigorno moje i s KT333 i silikonova termo pasta ( neznam dali sichki znaqt che 1700+ e po princip na 1450 Mhz ) ta toq procesor go puskame na 2200Mhz .. ne 2200+ a na 2200Mhz bez problemi ... Clerona i da se nasere nemoje da gi izkara tolkova a sa na edna cena ta triia mn da se kefite imate nai evtiniq no maximalno hubav procesor na pazara aaaaa

Аре стига глупости.Ти изкара АМД че се клокват по добре от Cелерон.1700+ бил най хубавия процесор на пазара.Не забравяй че при АМД ако случайно ти забие вентилатора за секунди се топи чипа. Да не говорим че ще ми клокнеш 1700+(1450MHz) на ~2200Mhz.

Фон_Томов - вярвай че Селерон върви без вентилатор.Моя CPU (Cel 700)без паста и дотолкова зацапан куулър че не се въртеше изобщо,работеше 3 месеца на 800MHz.Така че чудесата нямат край :tongue

Link to comment
Share on other sites

Не забравяй че при АМД ако случайно ти забие вентилатора за секунди се топи чипа

abe izbiite si gi veche tezi gluposti ot glavite:

A few weeks later, at a meeting with a small number of select attendees, AMD presented a circuit logic, which immediately turns off the power supply when the die temperature overheats to about 85 degrees Celsius. To guarantee failsafe protection, the CPU temperature is monitored frequently, in very short time increments, by the thermal diode. This ensures that the power is switched off in a timely manner. Since a few months ago, AMD has been distributing a new "Thermal Guide" to motherboard manufacturers in order to guarantee thermal protection for all new boards.

 

...osven tova momchetata ot asus imat i drugo podsigurqvane za tova:

overheat.gif

...i ne sa samo te, ama vse pak, trqbva da si kupite kachestvena dynna platka, sys Acorp, nikoi ne moje da vi garantira nishto ;)

AMD has given the following guideline to the motherboard makers: starting June 10, all motherboards must have integrated thermal protection in order to receive certification from AMD.

 

...plus tova, shto mi sravnqvate celerona sys athlon? estestveno che athlona e po-byrz... celerona go sravnqvaite s duron, athlona go merete s p4...

...btw, ako athlon i p4 beha na edna cena, pak shteh da si kupq AMD ;)

Link to comment
Share on other sites

abe ne iz4etah cqlata tema ama dokolkoto razbrah problema e v restartirane na ma6inata, koeto po4ti 100% e ot kuco zahranvane ;)

drugiq variant, koito naistina e mnogo malko veroqten e da se stiga zadadenata v biosa temp pri koqto se restartira pc-to, ako razbira dunoto podurja takiva "shits"

p.s. tva koeto pro4etah 4e edno cpu dava razli4ni tempereturi na razli4ni duna e suvsem normalno. vsu6nost problema e v tova 4e sqko duno si meri razli4no, kato po veroqtno e i pri dvete duna da ne suvpada s realnata temperatura. da ne govorim 4e dvete temperaturi moje da sa bili izmereni ot vun6niq i vutre6niq dat4ik, koeto suotvetno dava okolo 10 C razlika za koqto stava6e duma.

 

sori ako sum povtoril dumite na nqkoi drug ama prosto ne mi se 4ete6e celiq thread

Link to comment
Share on other sites

btw XP 1700+ v momenta rulz vidiah che mnogo ot vas sa s takav ta s MAXIMALNO iak vintilator dyno KT400 daje sigorno moje i s KT333 i silikonova termo pasta ( neznam dali sichki znaqt che 1700+ e po princip na 1450 Mhz ) ta toq procesor go puskame na 2200Mhz .. ne 2200+ a na 2200Mhz bez problemi ... Clerona i da se nasere nemoje da gi izkara tolkova a sa na edna cena ta triia mn da se kefite imate nai evtiniq no maximalno hubav procesor na pazara aaaaa

Аре стига глупости.Ти изкара АМД че се клокват по добре от Cелерон.1700+ бил най хубавия процесор на пазара.Не забравяй че при АМД ако случайно ти забие вентилатора за секунди се топи чипа. Да не говорим че ще ми клокнеш 1700+(1450MHz) на ~2200Mhz.

Фон_Томов - вярвай че Селерон върви без вентилатор.Моя CPU (Cel 700)без паста и дотолкова зацапан куулър че не се въртеше изобщо,работеше 3 месеца на 800MHz.Така че чудесата нямат край :tongue

HAHAHAHA HAHAHAHAHAHAHA celeron e SUPER V GAZAAAAAAAAAAAA

super v gaza e choveche neznam nqaash ideq za kvo govorish Celeron Vs Athlon prosto nqama shans btw za vintilator ami da sha izgori ama to se pak si imash zashtiti na procesora da se shut downe nali ili si mislish che to ei taka vintilatora zabiva izvednaj kato e maximalno natovaren procesora ? uau .. ami moje i ako go poleessh s voda da spre :) inache no way :) aa da moej i da go otkachish :P stiga govori gluposti Celeron shinata e super v gaza 1vo 2ro ne staat za overclock specialno celeronite na 1700 e vij tiq det sa box sa dobre ama dr. koito sa na edna cena s Athlon na 1700+ sa super v gaza :) idi kadeto i da e i pitai :) ne dei goori naizus

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...