Jump to content
BulForum.com

Kakva Video Karta da si Kupim???


Recommended Posts

Абсолютно излишно е да се зема 256МБ -такава карта ,даже мисля 4е ще е с по бавни памети от 128МБ-овата ,което ще ре4е по-малък клок и от там по-малка предполагаема производителност !

128МБ е напълно достатъ4но,на едни и същи 4естоти няма да видиш никаква разлика ........е айде - много малка ,която не оправдава парите който ще дадеш отгоре 128МБ-овата!

256МБ -според мен е живо набутване!

тук си прав ... ,ако видеото беше 256битово с 256 рам тогава щеще да е друго нещо ,но сега най-много да изкараш по-малки резултати

@Undyning искам да те видя как ще ги изкараш тези резултати ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply
Otnosno komentara na w00x na skoro v foruma nqkoi be6e kazal 4e si kupil Radeon 9800pro 256 Mb za 150 $ , pri polojenie 4e su6tata karta se prodava nad 300$ i to bez DDS . Vsi4ko e vuzmojno . Ako kartata ima i garanciq o6te po dobre . Za 120 lv. edva li 6te nameri6 po dobra oferta za video karta v momenta . Estestveno 4e sled godina cenite ste sa drugi no govorim za momenta.

 

ехехехе :) в същност.. този някой съм точно аз. :) хубаво че си забелязал все пак, но не мисля че такава оферта се среща навсякъде. :) (мойта даже е 256MB и е производство на ATI за 150$) Oще не мога да и се нарадвам. пу.. да не са и уроки.

Link to comment
Share on other sites

Awe tova kakvo shte reche

FX5950 ULTRA, nVIDIA GeForce FX 5950 Ultra, 256MB, 256bit, TV Out, DVI $372.00

and

GF FX6800, 128MB 256-bit DDR1, Memory Data Rate 800MHz, 3D Core Clock 325MHz, TV Out, DVI $289.00

grafikata na 6800 e po dobra ot 5950 Ultra nali taka

no senata i neshto e mnogo niska

Link to comment
Share on other sites

Oфф, след финансовия срив, който ме сполетя вчера, пак се връщам на варианта 9550. Имам въпрос - ако картата не е на АСУС, ще може ли да се клоква пак толкова?

Link to comment
Share on other sites

Oфф, след финансовия срив, който ме сполетя вчера, пак се връщам на варианта 9550. Имам въпрос - ако картата не е на АСУС, ще може ли да се клоква пак толкова?

Kartata ZADALJITELNO triabva da e na ASUS ili GIGABYTE.Edna ot dvete firmi bez zna4enie.Ili v kraen slu4ai moje i na SAPHIR.

Link to comment
Share on other sites

foxy неразбрах на едни и същи 4естоти на видеото...на 2.0мхз си изкаарал

3460 , а на 2.4мхз са 3920??? толкова ли да влияе процесора? това са 600 то4ки...

 

ne , ne e na edni i syshti napisal sym go :

"След което и върнах клока на 450/260 и конфигурацията от подписа ми ,само 4е на 2ГХз-Бартона изкара 12380 на 2001 СЕ и 3460 на 2003 СЕ, не виждам какво пове4е може да се иска от една 85$ -ова 4исто нова карта!"

Procesora ne vliae tilkowa mnogo na 2003-marka!

Tova go napravih specialno za da mogat hora s po slabi konfiguracii da precenqt kak shte se dyrji kartata na tehniq komp.

Link to comment
Share on other sites

Oфф, след финансовия срив, който ме сполетя вчера, пак се връщам на варианта 9550. Имам въпрос - ако картата не е на АСУС, ще може ли да се клоква пак толкова?

 

:))) Ами ти ще кажеш -като си земеш друга,ако не си земеш ще останем в неведение по този въпрос:)

4ел съм 4е вси4ки се клокват ,но не съм ги пробвал още, не мога да ти кажа!

..и все пак избягвай "MANLI" , понякога успяват да направят нещо свястно ,но в пове4ето слу4ай ....:(((( се дънят !

Link to comment
Share on other sites

Kartata ZADALJITELNO triabva da e na ASUS ili GIGABYTE.Edna ot dvete firmi bez zna4enie.Ili v kraen slu4ai moje i na SAPHIR.

 

Не бих рискувал с Гигабит,още не съм видял по българските форуми коментари за техния 9550-може да излезе голям звяр ...а може и нищо да не излезе , като ка4ество ще е добра що -годе, но за клок възможности -нищо не се знае ! А тази карта се взема за клок в крайна сметка !

А Сапфирската се клоква !

Link to comment
Share on other sites

Oфф, след финансовия срив, който ме сполетя вчера, пак се връщам на варианта 9550. Имам въпрос - ако картата не е на АСУС, ще може ли да се клоква пак толкова?

изчакай 2 дни ! хора си закупиха Манли 9550 казват ,че се клоква най-много от всички и е с Hynix 3.9 ns другите видеота са или с 4нс(в най-добрия случай) или 5нс ,нека да стане ясно как и колко се клоква Манли-то !

@w00x извинявай ,но Asus освен 9600XT и 9550 други добри карти нямат ..(говорим за клок)

Последната голяма глупост беше "евтината " 6800GT която чесно казано едва ли ще успее да победи по производителност обикновенна 6800 ,апък е по скъпа от 6800

Link to comment
Share on other sites

Вече си взех 9550. Срам ме е, ама нямам идея каква е. На чиповете пише Hynix. Сигурно е Manli.

Ще се намери ли някой любезен човечец, който старателно да ми обясни как точно става overclock-ването :rolleyes:

 

:( Пуснах 3дМарк2001се, изкара 5600 точки....а като гледам някои до 14000 са стигали...защоооо?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Вече си взех 9550. Срам ме е, ама нямам идея каква е. На чиповете пише Hynix. Сигурно е Manli.

Ще се намери ли някой любезен човечец, който старателно да ми обясни как точно става overclock-ването  :rolleyes:

 

:( Пуснах 3дМарк2001се, изкара 5600 точки....а като гледам някои до 14000 са стигали...защоооо?!?!?

за съжаление в такова положение (ако е Манли) кулера е много дървен и ще трябва задължителна смяна .. четох ,че дори неклокната кулера може да се прецака и да гръмне ядрото :( така ,че колкото може по-скоро смени кулера вече препоръка за кулер ... незнам някой друг да ти каже ,аз ще си взимам тия дни Залман ама той е 22 $ мисля ,че ще ти дойде малко скъпичко ,а и задължително рамсинкове те са евтинки 3-4 кинта мисля ,таа .. за кулер нека някой му препоръча на момъка :)

Link to comment
Share on other sites

Moже би задавам супер глупав въпрос, но все пак - Радеон9550 не е ли 128 битова карта?

На ати-туул като избера сетингс ми пише "memory bus width 64 bit".

Прецакали ли са ме с тази карта или аз нещо съм в грешка? :confused

Link to comment
Share on other sites

Moже би задавам супер глупав въпрос, но все пак - Радеон9550 не е ли 128 битова карта?

На ати-туул като избера сетингс ми пише "memory bus width 64 bit".

Прецакали ли са ме с тази карта или аз нещо съм в грешка? :confused

отвори аида и там пише колко бита е

Link to comment
Share on other sites

Moже би задавам супер глупав въпрос, но все пак - Радеон9550 не е ли 128 битова карта?

На ати-туул като избера сетингс ми пише "memory bus width 64 bit".

Прецакали ли са ме с тази карта или аз нещо съм в грешка? :confused

 

Нищо чудно и да са те прецакали :( от къде е взе ако не е тайна :confused

 

Асуса със сигорност е 128бита

Видео карта ASUS A9550GE/TD - ATI RADEON 9550, 128MB DDR, 128bit, AGP 8x, DVI-I, TV OUT( S-Video ), D-SUB, Mem. clock 400MHz, DVI to 2nd VGA output

Link to comment
Share on other sites

Na men puk mi e mnogo interesno kak karta koqto na defaut vadi 5600 s klok 6te izkara 14000 to4ki . Tova i v SLI rejim s dve karti trudno 6te stane .

 

Аве 4етете внимателно преди пишете глупости и за се у4удвате за о4евадни неща! ..:

""""Asus Radeon 9550 си струва секи цент който дадеш за нея!

Аз успях да я изцедя до 480/280, при което удари 14000 на 2001СЕ и 3920 на 2003СЕ, при конф . от подписа ми !

След което и върнах клока на 450/260 и конфигурацията от подписа ми ,само 4е на 2ГХз-Бартона изкара 12380 на 2001 СЕ и 3460 на 2003 СЕ, не виждам какво пове4е може да се иска от една 85$ -ова 4исто нова карта!

 

Като 4ета из форумите виждам 4е съм попаднал на доста яка бройка,защото много малко хора са я клокнали до толкоз ....,НО не видях никой да има проблем с 4естоти до към 420/ 240 !- Което също не е никак малко!"""

"""" - това го пише малко по-горе ,ама кой да 4ете !

Освен това при мен на дефолт 4естоти прави около 9000 то4ки ,,,а не 5600!

 

 

ПС: най - вероятно са ти набутали Манли -64 бита ., защото 5600 е то4но резултат за 64 битова карта Р9550..... .....това ако не са Джар комп.....все пак ще кажеш ли от къде си я купил и кой е набутва4а-хитрец:))) !

Link to comment
Share on other sites

За да не каже някой, че си говоря на "изуст" относно коментара ми за Ролдекс ето ви пресен коментар от страна на служител на Ролдекс на въпроса :

"Искам да си взема карта FX5200, но незнам на кой производител да е и колко бита да бъде"

и отговора е

"Всички карти FX5200(5600, 5900.....и т.н.) са еднакви и производителя и битовете нямат значение....." :woot :D :P :lol:

Link to comment
Share on other sites

За да не каже някой, че си говоря на "изуст" относно коментара ми за Ролдекс ето ви пресен коментар от страна на служител на Ролдекс  на въпроса :

"Искам да си взема карта FX5200, но незнам на кой производител да е и колко бита да бъде"

и отговора е

"Всички карти FX5200(5600, 5900.....и т.н.) са еднакви и производителя и битовете нямат значение....." :woot  :D  :P  :lol:

Тия не съм ги 4увал ,а като гледам отношението не искам и да ги 4уя:)))

Освен това да ти продават една стока ,при условие 4е ти си плащаш за друга е по- голямо престъпление от невежеството ,което са демонстрирали тея "Ролдекс":)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...