Jump to content
BulForum.com

Problem s monitora


Recommended Posts

mi na4i sq problema mi e slednia:kakto si raboti monitora mi i izvednaj plavno (za okolo 7-8sec) se zatamnqva celia i posle ne iska da se opravi mnogo vreme. Ponqkoga kato pusna komputara monitora pak ne iska da pokaje kartina (ima zahranvane) no se 4uva kak prevkliu4va ot edin rejim na drug no kartina nqma :( ako nqkoi moje da mi pomogne 6te sam mu mnogo blagoraden.

Link to comment
Share on other sites

Ми, човеко, мониторът ти е на доизживяване. Знам че звучи гадно, но аз имах същия проблем преди известно време - CTX 17'', започна да проявява разни такива капризи и своеволия като в твоя случай и накрая угасна завинаги... :(

 

Не разбирам много от тези неща, но е възможно да е от всичко - хоризонталната развивка, н'ам кво си или пък имало там някакъв превключвател на напрежението дето много се развалял - това ми го казваха по сервизите като обикалях да видя дали не могат някъде да го поправят, но накрая ми писна и си купих нов. Ако е над 2-3 години е напълно възможно да изтрещи по някое време (когато най-много ти трябва), затова според мен започни отсега да мислиш за нов или провери в някой сервиз. В кой сервиз да отидеш - виж тук.

Link to comment
Share on other sites

Аз също имах подобен проблем преди време, но се оказа, че не съм сложила коректните драйвери за видеото (под Win 98) и монитора "цъкаше" в опитите си да се "запали". Тогава подкарах Уин-а под Safe mode и инсталирах драйверите. Близо 1 година работи без откат (да чукна на дърво!). Предполагам, че подобен проблем може да създаде и избора на режим, който монитора не може да поддържа.

Link to comment
Share on other sites

izpolzvam tozi topic za da spodelia problem s moia monitora.

 

Rabotia na 19" 1280x1024 @ 85Hz

 

Vsyshtnost mai niama znachenie zashtoto problemyt go ima pri vsichki rezolucii. A toi se systoi imenno v tova che v dolnia liav ygyl ima syvsem ama syvsem bledo sinjo petno s razmeri niakyde 3 na 10 sm. zabeliazva se samo pri vglejdane i na svetyl fon.

 

Obiasniavam go taka podrobno za da se dobie po-dobra predstava za eventualnia problem.

 

...ta niakoi znae li ot kakvo se poluchava tova i dali ima vyzmojnost "petnoto" da se razshiri i celiat ekran da stane sin :lol: ?

Link to comment
Share on other sites

izpolzvam tozi topic za da spodelia problem s moia monitora.

 

Rabotia na 19" 1280x1024 @ 85Hz

 

Vsyshtnost mai niama znachenie zashtoto problemyt go ima pri vsichki rezolucii. A toi se systoi imenno v tova che v dolnia liav ygyl ima syvsem ama syvsem bledo sinjo petno s razmeri niakyde 3 na 10 sm. zabeliazva se samo pri vglejdane i na svetyl fon.

 

Obiasniavam go taka podrobno za da se dobie po-dobra predstava za eventualnia problem.

 

...ta niakoi znae li ot kakvo se poluchava tova i dali ima vyzmojnost "petnoto" da se razshiri i celiat ekran da stane sin :lol: ?

Аз го имам същия проблем. Нещо с екранировката на кинескопа е свързано. Не се притеснявай, всеки път е с различен размер. Ту е по-голямо, ту по-малко, не съм забелязал да се увеличава само.

Link to comment
Share on other sites

izpolzvam tozi topic za da spodelia problem s moia monitora.

 

Rabotia na 19" 1280x1024 @ 85Hz

 

Vsyshtnost mai niama znachenie zashtoto problemyt go ima pri vsichki rezolucii. A toi se systoi imenno v tova che v dolnia liav ygyl ima syvsem ama syvsem bledo sinjo petno s razmeBi niakyde 3 na 10 sm. zabeliazva se samo pri vglejdane i na svetyl fon.

 

Obiasniavam go taka podrobno za da se dobie po-dobra predstava za eventualnia problem.

 

...ta niakoi znae li ot kakvo se poluchava tova i dali ima vyzmojnost "petnoto" da se razshiri i celiat ekran da stane sin :lol: ?

 

твоя проблем се дължи на неточност на лъча. Мисля че червения/зеления не си улучват добре дупчиците. Няма управия щото тази неточност е предмет на много фина настройка в завода. Едва ли ще се разшири. Дължи се на стареене на катодите на съответния лъч и лекото му разфокусиране. Може и да е деформация на самата решетка.

Имам подобно петънце (ама зеленичко) но не ми пречи. Едва се забелязва. Крайните пиксели (ъгловите) дори могат да загубят цвета си и да светят само в един от основните цветове, но не е болка за умиране според мен.

Link to comment
Share on other sites

Едва се забелязва.

3x10см? хмммм мисля че за друго говориш mobo ;) Това за което говориш го има и на чисто нови монитори. Това мисля че му се викаше сходимост /може и да се бъркам/ Про мониторите имат корекция на това нещо поне в 4-те ъгъла /има и изключения при който монитора е разделен на 10-20 зони и всяка може да се коригира/.

Link to comment
Share on other sites

3x10см? хмммм мисля че за друго говориш mobo  ;) Това за което говориш го има и на чисто нови монитори. Това мисля че му се викаше сходимост /може и да се бъркам/ Про мониторите имат корекция на това нещо поне в 4-те ъгъла /има и изключения при който монитора е разделен на 10-20 зони и всяка може да се коригира/.

ок, моя грешка. не бях забелязал размерите. А това за което говоря не е сходимостта или поне при мен не е това проблема защото не се поддава на корекции.

тогава за петно с тези рамери има лечение. електрошок на решетката да се изтръска от налепите. има си по-инженерни наименования, ама не съм ТВ техник и ги забраих. във всеки сервиз могат да го направят.

Link to comment
Share on other sites

Верно има някви решения ама в повечето случаи са временни. Мой познат, техник ми е казвал че е попадал на монитор в който размагнитващия кабел на кинескопа е намагнитен! А това е пълен абсурд! Ама така ще е, с тия китайски гаражни изпълнения. При мен е на монитор 17" Mitsubishi от най-високия им клас който се продава в БГ!! Кво остава за по-ефтините монитори. Да не говорим че първия който взех, това синьо петно беше на половината екран.

Link to comment
Share on other sites

Петна причинени сходимост са тези, които към края на екрана се увеличават по интензитет. Тук може да става въпрос и за намагнетизиране. Може и да е завиван с магнитна отверка и болчетата да са станали магнити. Ако след размагнитизиране на кинескопа пак ги има - лошо.

Какъв ти е кинескопа, че сходимоста при Тринитрон и обикновен кинескоп са две различни неща?

 

----

Забравих най елементарното :) Ако имаш някакво устройство с трансформатор, високоговорител или друг източник на (ел)магнитно поле - махай го надалеч. Имам един приятел, дето живее точно над трафопоста (сложили са им трафа в блока :angry1 ) Той отдавна премина по неволя на TFT дисплей, щото с кинескоп беше отврат.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...