Jump to content

Photo

Увисване, дали е захранването..

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8957 posts

Posted 07 December 2018 - 02:04

Точно в 00:00 след около 2-3 месеца ъптайм, както си пишех в браузъра нещо (idle общо взето компа), спря да реагира и ни мишка, ни Num Lock, нищо. Чаках 10 мин. и натиснах Reset на кутията.

Monitora изгасна, но рестарт не последва. Натиснах и задържах за 5-6-7 секунди Power бутона на кутията, НИКАКЪВ ефект, LED-а на кутията си светеше, и вентилаторите си въртят.

Загасих го едва с физическия прекъсвач на самото захранване отзад. То e Cooler Master B700, първа ревизия, на около 5 години 24/7. Почти не е товарен компа, 99% от времето е под 5% CPU.

След това компа си запали нормално.

Ако не беше това с Пауър бутона дето не се загаси, щях да си помисля, че е някой драйвер, или софтуерно нещо. Наспоследък само един Скайп съм инсталирал, та първо за него се бях сетил.

За мен това клони към захранване, ама дали...?

#2 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24593 posts

Posted 07 December 2018 - 03:06

Провери си Event Viewer-а.

Posted Image

#3 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8957 posts

Posted 07 December 2018 - 09:47

Това беше първото, което направих. Нищо няма дори 1-2 часа преди 00:00ч, и първото изобщо след това е към 00:09, където има стандартните "the previous shutdown was...." и т.н.

Преди над половин година се сещам, че и в BIOS увисна веднъж, докато настройвах кривите на вентилаторите.

Може да пробвам да ъпдейтна BIOS-a, защото е Ryzen и последно го направих към септ/окт 2017 и е възможно да е някакъв бъг. Тогава вече уж бяха оправили доста бъгове, но при мен остана, че не работи XMP профила на паметта - при него на 2933МХц компа не тръгваше, а паметта е 3000C15. Тръгваше на 2933 само при ръчна намеса и разхлабване на някои тайминги над тези в XMP. Текущо си карам на 2666/C14 оттогава.

И пак да кажа, беше в idle, иначе съм играл тежки игри с часове и дни без проблем, последно преди около 3 месеца.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users