Jump to content
BulForum.com

Проблемче с дисковото пространство


M-Star

Recommended Posts

Значи става въпрос за следния случай:Windows показва,че имам определено количество записана информация на харда,а след едно дълго ръчно преброяване остановявам,че всъщност имам много по-малко информация записана.Така ми се губят по около 3 GB на C: и на D:.Дайте ми някакъв акъл и евентуално някаква програма,която да ми помогне.

Link to comment
Share on other sites

Това вече няколко пъти го направих и макар че едва ли е от това,но компа ми започна да понасича...дай друго лечение на проблема.

Link to comment
Share on other sites

Ами съмнява ме да не е SWAP фаила ама и ти даи малко повече

инфо к`во е тва ръчно преброяване

Link to comment
Share on other sites

Дай повече информация. Какво имаш предвид под "ръчно преброяване"? Колко файла са, какви — малки, големи? Какъв е размера на cluster-ите (сиреч колко сектора имаш в един cluster)?

Link to comment
Share on other sites

Под ръчно преброяване имам предвид десен бутон>Properties върху всички файлове които имам на харда включително и на hidden files.Гледам колко са големи и си смятам,малко кръчмарската...ама.

Иначе не знам какво е това чудо cluster.

Link to comment
Share on other sites

Един сектор от диска съдържа 512 байта. Само че файловата система не ги помни всичките поотделно, а си ги групира — в cluster-и. Когато се записва файл, той заема един или повече кластъри, независимо дали ги изпълва. От това се получава и разликата между Size и Size on disk.

 

http://www.karbosguide.com/hardware/module6a2.htm

 

Но пък чак 3 GiB...

Link to comment
Share on other sites

Проблема ти е в антивирусната..предполагам Нортън, който пази сичко дето делваш ;). Поне такъв проблем имах аз преди :).

Link to comment
Share on other sites

Проблема ти е в антивирусната..предполагам Нортън, който пази сичко дето делваш ;). Поне такъв проблем имах аз преди :).

 

ето това е проблема. иди на кошчето и избери Empty Norton Protected Files ---->>> Purge All и гледай как се освобождава мястото. не може да е от систем рестор, защото restore информацията се пази на твърдия диск и се отчита като нормални файлове, а на него проблема му е че трие трие.. и свободното място не се увеличава, а си седи същото сякаш файловете стават хидден и просто не ги виждаш, а те в същност са си там. (поне аз така разбрах)

Link to comment
Share on other sites

Абе не ми се вярва да е от Нортъна,редовно си трия Norton Protected Files.Ще взема пак да пробвам с дефрагмент пък каквото стане.Все пак няма ли някоя програма,която показва най-вярно къде какви и колко големи файлове имаш?

Link to comment
Share on other sites

Има едни папки които XP създава наречени SYSTEM VOLUME INFORMATION те са скрити и под XP не можеш да ги видиш по никакъв начин.Ако имаш 2ра операционна система примерно 98 използвай нея и ги изтрии.Същото важи и за папките Find00001,Find000002........ Изтрии си Temporary Internet Files и Temp които се намират във директория :\Documents And Settings\Username\Local Settings\

Изключи си System Restore.

Съвет >>>>Разкарай Нортън!

Ако искаш можеш и да изключиш Хибернацията.

Провери колко ти е голям Page Filе.

Link to comment
Share on other sites

Има едни папки които XP създава наречени SYSTEM VOLUME INFORMATION те са скрити и под XP не можеш да ги видиш по никакъв начин.Ако имаш 2ра операционна система примерно 98 използвай нея и  ги изтрии.Същото важи и за папките Find00001,Find000002........ Изтрии си Temporary Internet Files и Temp които се намират във директория   :\Documents And Settings\Username\Local Settings\

Изключи си System Restore.

Съвет >>>>Разкарай Нортън!

Ако искаш можеш и да изключиш Хибернацията.

Провери колко ти е голям Page Filе.

 

System volume information му е System restore, за който вече споменахме,

 

Темпорари папките се виждат, така че проблема не е и в тях, дори и да има друг Windows пак ще му показва че са си заети тия файлове, точно единственото което се сещам е Нортъна, и макар и аз да не го харесвам съвсем не е това причината, поради която да трябва да го разкарваш :), просто си чисти по често протектнатите файлове!

 

Другата вероятност е Бад сектори, ама не ми се вярва. Бад Секторите стават с времето и то малко по малко, а не изведнъж да ти избягат 3 Гб :).

 

Бтв ако искате да ви разкажа една моя случка:

 

Та ходих у един приятел с харда си и после там кво правих с джъмперите вече съм забравил, обаче пуснах ПСто и то тръгна :). След време забелязах че хард диска ми като чели му липсват 7 Гб :). Доста се изплаших, ама кво толкова занесох си харда да го видят и видяха че съм сложил джъмпера на някъв ограничител. Изобщо не знаех че има такива възможности да се ограничава харда, ама просто ми се губеха 7 Гб. Не знам дали не си правил нещо с джъмперите, ама ако си разгледай добре описанието което е залепено за харда къде да сложиш джъмпера, щото на повечето хардове е различно :). Е аз от тогава вече ги знам наизуст местата за джъмпера си ;).

Link to comment
Share on other sites

Е че от джъмперите пък какво ограничение може да се сложи :confused

От джъмперите се настройва само дали да е Master , Slave.... (поне от тези които саотзад.Може и да има други не знам)

Link to comment
Share on other sites

Е че от джъмперите пък какво ограничение може да се сложи :confused

От джъмперите се настройва само дали да е Master , Slave.... (поне от тези които саотзад.Може и да има други не знам)

Да, да! Ама не само! С тях някои дискове можеш да ги ограничиш до 32GB, за да се виждат от по-старите дъна!

Иначе място се губи и от хибернацията. Като я забраниш, ти се освобождава място, колкото ти е RAM-а.

Link to comment
Share on other sites

А бре аз имах, ама 1:1 същия проблем, всичко бях направил, каквото сте казали, и все се губеха тези няколко ГБ(при мен мисля, че бяха 4-5ГБ)

Амн...доколкото си спомням, обяснението беше, че проблема е software, следователно с преинстал на бозата да се оправи....така и стана...

бтв на мен не само ми се губиха, ама щото харда е на 2 партишъна, едните 3 ГБ от С диск бяха на Д диск и т.н, а ве пълна каша беше

та..пробвай, мисля, че ще се оправиш така и няма да имаш повече проблеми

 

GL! :)

Link to comment
Share on other sites

А бе, ама тези гигабайти, дето ти се губят, имало ли ги е въобще някога или сега са изчезнали? Щото, ако имаш 40GB-тов (примерно!) диск и очакваш да ги видиш наистина, никога няма да стане, защото тези дискове не са 40GB, ами 40000000000 байта, а това е даста по-малко! (1024 не е 1000)

Link to comment
Share on other sites

А бе, ама тези гигабайти, дето ти се губят, имало ли ги е въобще някога или сега са изчезнали? Щото, ако имаш 40GB-тов (примерно!) диск и очакваш да ги видиш наистина, никога няма да стане, защото тези дискове не са 40GB, ами 40000000000 байта, а това е даста по-малко! (1024 не е 1000)

 

Аз долкото разбрах от първия пост проблема е примерно че му дава че са заети примерно 15 от 20 Гб, а пък той като ги преброи сички файлове на Partition-а вижда че има заето към 10-12 Гб и се чуди къде са тия 3 Гб...

 

 

Ако наистина нищо от тук не помага пробвай реинстал на Wina, с формат преди това, ако нямаш нищо важно на харда.

Link to comment
Share on other sites

Абе не ми се вярва да е от Нортъна,редовно си трия Norton Protected Files.Ще взема пак да пробвам с дефрагмент пък каквото стане.Все пак няма ли някоя програма,която показва най-вярно къде какви и колко големи файлове имаш?

 

 

Ами има ама в момента не се сештам за никакво име но може да пробваш

с диск клеанъп на уинаааааа пък ша погледна за такаа

Link to comment
Share on other sites

Както вече ти казаха няколко човека - това е от System Restore

На мен ми се губеха към 8 GB ....

има си опция за изтриване на всички Restore Points без последната.

Аз лично вече съм го изключил напълно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...