Jump to content
BulForum.com

DVD player CROWN


Recommended Posts

Дъщерята иска да купя DVD най-вече да слуша дисковете с MP3-ки.Бях в магазин Зора и понеже нищо не разбирам искам съвет. Предлагат ми

 

DVD/Видео/Kамера Производител: CROWN

Модел: 4333 DivX

Поддържани формати:

- DVD, DVD+R/RW, DVD-R/RW, AUDIO CD /

HDCD / CD-R / CD-RW / MP3 / JPEG

VCD / SVCD

- DivX декодер

- Prologic декодер

- Вграден 5.1 канален декодер

- 3D стерео вирт. съраунд

- Субтитри на 32 езика

Цена: 155.00

 

или

 

промоционален комплект CROWN 4816 без DivX с тонколони HR 5830 5x10W с вграден усилвател за 200 лв общо

 

Някой ако ползва тази марка да драсне два реда дали е доволен.

 

Такива машинки съм виждал само по магазините и не знам нито как се включват към телевизор изобщо нищо не знам.

Може ли, ако се спра на първия дето е без колонки да му включа обикновенни стерео колони? Или по-добре да купя с колони?

Дайте ми някакви съвети, ще съм ви много благодарен

Link to comment
Share on other sites

Za vtoriq variqnt bez DivX. Predpolagam 4e nqma da moge6 da gleda6 videodiskove( razlikata m/u DivX i DVD e v ka4estvoto i tuk ogromno predimstvo ima DVD-to) a za sound-a: mnogo e vagen. ako ima6 sobstven sound 5.1 suvmestim(ne zadylgitelno) kupi bez tonkoloni. ina4e vsi4ko moge da bude svurzano

 

6tom du6terq ti iska da slu6a MP3 vzemi si komplekta 5-te tonkoloni po 10w 6te dadut mnogo dobur zvuk

Link to comment
Share on other sites

А ако снимките на диска са подредени в папки могат ли да се разглеждат?

 

да,поне от двд-тата с които съм пробвал всички си имат вграден "браузер" демек си преглеждаш директориите от диска на телевизора чрез дистанционното на двд-то .. ;)

Link to comment
Share on other sites

Може ли, ако се спра на първия дето е без колонки да му включа обикновенни стерео колони? Или по-добре да купя с колони?

Дайте ми някакви съвети, ще съм ви много благодарен

 

не можеш да включиш колоните директно. можеш да ги включиш чрез усилвател и то на аналогов изход. при аналогов изход.. дали е DivX или DVD диск.. няма да разбереш, по простата причина че от аналогов изход можеш да изкараш съраунд (генериран от два канала.. прави си сметка какъв съраунд е, но все пак е по-добре от стерео) единствено ако имаш прикачен Reciver с потдръжка на Dolby ProLogic 2. другия вариант е да изкараш дигитален звук ако имаш комплект 5.1 тонколони с дигитален вход.

 

аз не бих заложил на тази марка. по-добре си земи нещо по-марково за 50 лева отгоре или направо.. защо трябва да взимаш DVD? нали все пак е за музика? за 200 лева ще вземеш доста добра уредба.. че даже и MP3 ще може да пуска. При музика, полза от това дали е DVD или обикновена система, няма да видиш.

 

Naskoro brat4etka mi si vze CROWN DVD. Raboti pone zasega dobre dage moge6 da razglegda6 snimki ot diskove. Te vaob6te zalagat na Markata CROWN i za sega sa dovolni

 

всяко DVD може да разглежда Снимки. освен най-скъпите. те не могат. те пускат само DVD-та и можеби аудио дискове.

 

Za vtoriq variqnt bez DivX. Predpolagam 4e nqma da moge6 da gleda6 videodiskove( razlikata m/u DivX i DVD e v ka4estvoto i tuk ogromno predimstvo ima DVD-to) a za sound-a: mnogo e vagen. ako ima6 sobstven sound 5.1 suvmestim(ne zadylgitelno) kupi bez tonkoloni. ina4e vsi4ko moge da bude svurzano

 

6tom du6terq ti iska da slu6a MP3 vzemi si komplekta 5-te tonkoloni  po 10w 6te dadut mnogo dobur zvuk

 

1. видеодиск не означава DivX. видеодиск е VCD i SVCD.

2. не разбрах какво точно каза за звука, но не съм съгласен с това което разбрах.

3. всичко може да се свърже ДА, но зависи с какви изходи разполага DVD плейъра.

3. по 10 вата тонколони Crown комплект с DVD за 200 лева, няма да ти казвам какъв "хубав" звук ще вадат.

 

А ако снимките на диска са подредени в папки могат ли да се разглеждат?

 

ДА могат.

Link to comment
Share on other sites

А защо не вземеш едно комбо CDR/DVD за компа и да си решиш всички проблеми. Цената е по-добра. С TVout и го пускаш на ТВ-то. От изхода на звуковата карта към уредбата. И мисля, че ще ти излезе дори малко по евтино :) Пък и ще си пишеш дискове

Link to comment
Share on other sites

А защо не вземеш едно комбо CDR/DVD за компа и да си решиш всички проблеми. Цената е по-добра. С TVout и го пускаш на ТВ-то. От изхода на звуковата карта към уредбата. И мисля, че ще ти излезе дори малко по евтино :) Пък и ще си пишеш дискове

 

може човека да пише от работното си място. иначе закво му е DVD да слуша MP3, след като има компютър?

Link to comment
Share on other sites

зависи от Плейъра. погледни на страницата Divx.com ..там пише кой плейъри са сертифицирани за DivX. всичко друго е пунта мара.

Link to comment
Share on other sites

може човека да пише от работното си място. иначе закво му е DVD да слуша MP3, след като има компютър?

Домашен компютър е. Просто искам плеера да може да се пренася от стая в стая, същевременно да може да се гледат филми на DVD. А си имам записвачка и планирам по-нататък да купя и DVD записвачка

Link to comment
Share on other sites

еми в такъв случай.. виж какво съм ти написал и вземи решение.

има Микро системи който пускат DVD. може да се замислиш и над тях.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...