Jump to content
BulForum.com

Проблем с налягането


Recommended Posts

Та имам ужасен проблем с налягането на водата.

На предпоследен етаж съм.

Да знам че е нормално налягането да е по-слабо на горните етажи но не е нормално водата едвам да тече..

Интересното е че в банята налягането на водата е приемливо а в кухнята едвам тече..

Дайте съвет как да се справя с проблема и от къде може да става така

Link to comment
Share on other sites

Хидрофор с буферен съд, аз търпях, търпях и си реших проблема. Сега съм спокоен. И бойлера качих горе. 

Нямам идея какво е това... ако може да ми обясниш пък и линк ако имаш със Магазин/цена да се ориентирам какво е и колко струва

Link to comment
Share on other sites

След като си на последен етаж имаш жъзможност във въздушното пространство над теб да си направиш хидрофорна уредба. Аз като допълнение качих и бойлера горе, за да не ми заема излишно място и най-вече обем въздух в банята... 

 

Хидрофорът е помпа, която поддържа постоянно налягане след себе си. Използва се и буферен съд - аз ползвам 80 литра - за да не се тормози постоянно машината при всяко пускане на водата. Подкачаш хидрофора към централното захранване.

 

Ето как изглежда:

 

95431-1.jpg

 

В момента нямам подръка снимка на моята система, но ще я намеря.... 

Link to comment
Share on other sites

Никакъв смисъл - години наред търпях дивотиите им... Единствено може да си провериш спирателните кранове да не блокират притока... Ако не са те може да поискаш да се смени клавния кран на системата. Аз като домоуправител го смених директно със сферичен и наистина възвратният клапан бе ръждясал и блокирал и смущаваше налягането... Нищо от това обаче не ми подобри положението. Сега с хидрофора съм вече без проблеми... 

Link to comment
Share on other sites

Само не разбирам защо налягането в банята и кухнята е различно като ги дели реално само една стена (гръб със гръб са)

Не трябва ли налягането да е едно и също навсякъде ?

Link to comment
Share on other sites

Провери си проблемната батерия да не би при монтажа и, някой гений да и е направил "перде" с кълчищата или тефлоновата лента ;)

 

П.п. Също така, никак не е зле да провериш внимателно, дали все пак нямаш някой отделен спирателен кран за кухнята и дали той не е притворен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...