Jump to content
BulForum.com

топлоизолация на панелно жилище


Recommended Posts

Здравейте, решил съм да правя топлоизолация на панелно жилище в гр. Варна.

 

Искам да ме посъветвате какви материали от средния ценови клас да използвам и къде във Варна мога да ги закупя най-евтино. За топлоизолационен материал съм избрал 10 см стиропор или 7 см неопор. Относно марка Ангро не съм чувал нищо хубаво и не желая да ползвам техни продукти.

Изолацията ще се прави по алпийски метод.

Ето и списък на това, което ще ми трябва (надявам се да не пропусна нещо):

- топлоизолационни плоскости (стиропор или неопор)

- лепило за топлоизолационни плоскости

- дюбели

- стъклофибърна мрежа

- шпакловка

- профили за ъглите и за обръщането на прозорците

- мазилка - драскана

 

Благодаря предварително за съветите!  :))

Link to comment
Share on other sites

Аз работя основно с продукти на АНГРО и нямам никакви проблеми. Разбира се не са ултра качество, но затова са и най-евтини. Както и поради причината, че АНГРО са производител. Във Варна нямате големи студове и положението ви в това отношение е по-изгодно. Внимавай какъв материал взимаш, за да не го завариш след няколко години прегорял от слънцето изпод мазилката и ронещ се.  

 

Освен АНГРО, може да погледнеш и в ПОЛАРИС ПРОДУКТ. Сравни обаче цените да видиш разликата. Сам ще прецениш кое е по-добре. 

Link to comment
Share on other sites

А дали мога да се доверя на майсторите, които предлагат да работят с техни материали Ангро или е по-добре аз да си закупя всичко?

Link to comment
Share on other sites

Майсторите вече са обширна тема. Ние ползваме определени хора по нашите обекти. Нищо общо с доставчиците на материали. За Варна нямам възможност да те консултирам. 

Link to comment
Share on other sites

Майсторите вече са обширна тема. Ние ползваме определени хора по нашите обекти. Нищо общо с доставчиците на материали. За Варна нямам възможност да те консултирам. 

Как да нямаш ?! Отивам във Варна и правя на човека изолацията! Мога да го консултирам на място и за материала...7см. Neopor е перфектно, стига да е от BASF !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Бих ви посъветвал да се замислите и за покупката на добра дограма. Дали тя ще бъде алуминиева или ПВЦ вие решавате. Материалите така както чета ги знаете, а колегите от форума са ви дали допълнителни идеи. Ако имате нужда от помощ за остъкляването и вратите можете да я намерите в ***************** поне така постъпих аз. Обърнете внимание на видовете стъклопакети, които ще свидетелстват за по-добрата топлоизолация. Фасадната изолзация поврете на опитни алпинисти от професионални фирма а не на шанаджий. Ще ме прощавате за грешките но пиша с разбита клавиатура. Дано да съм бил полезен и ако имате още въпроси моля питайте.

Link to comment
Share on other sites

 Фасадната изолзация поврете на опитни алпинисти от професионални фирма а не на шанаджий. 

Що е шанаджия, че аз май съм такъв...ама не знам какво е?! Ама като знам как от професионалната фирма ви идва един професионалист...издокаран като на сгоден циганин брат му и ви прави консултацията и договора и после виждаш през джама как едни мангусти ти правят изолацията и затваряш яко да не ти се вмирише "изолираното" жилище  :sad1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...