Jump to content
BulForum.com

Съвет за дъно и процесор


drago_tr

Recommended Posts

Здравейте. Иискам да посъветвам с вас дали на това дъно ASRock ALiveNF6G-DVI става този процесор AMD Athlon 64 X2 6400+

Ако този процесор не става, какъв друг двуядрен мога да сложа на това дъно горе-долу със същите показатели. Даже може на ЛС да ми дадете оферти за него.

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Хора, я дайте мнение. За следните части:

 

MB: ASUS P6T Deluxe V2 socket 1366
CPU: Intel Core i7-920

 

струва ли си да се дадат 430 лева?

Link to comment
Share on other sites

За 100-на лева отгоре може да си вземеш новичък haswell i5 и някакво интелско или асуско дъно. Поне ще са актуални, гаранционни и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

Хора, я дайте мнение. За следните части:

 

MB: ASUS P6T Deluxe V2 socket 1366

CPU: Intel Core i7-920

 

струва ли си да се дадат 430 лева?

Не. и7 920 вървят по 150-200 лева, дъното ти е към 100, може и за по-малко да се намери. Някой иска да те цака с топла бира.

Link to comment
Share on other sites

За 100-на лева отгоре може да си вземеш новичък haswell i5 и някакво интелско или асуско дъно. Поне ще са актуални, гаранционни и т.н. :)

Или (ако е за игри) за 450-60 лв Айви и дъно за него,нещо такова-3470+В75.

Link to comment
Share on other sites

@johny01 - благодаря!

 

Добре, наистина с бюджет 500 лева какви дъно и процесор бихте препоръчали? Държа на интелски процесор!

 

Също и евентуално място, от което да купя втора ръка.

 

Ред: И май предпочитам да ги взема втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

Не предпочитай втората ръка,а за хард,захранване и видео направо забрави,за да не береш ядове.Иначе за дъно и проц (нови,до 500 лв,ако е за игри)-Asrock Z77 Pro3 и i5 3470.Не давам линкове,защото може и по-евтино от мен да ги намериш;погледни за промоции в:e*mag,n*ikem,s*ky.bg,it*leader-bg,като първите и май и последните,са с безплатна доставка.

Link to comment
Share on other sites

Не предпочитай втората ръка,а за хард,захранване и видео направо забрави,за да не береш ядове.

Не съм съгласен. Много зависи от кого и от къде купуваш. Ако е от правилните места и хора, забрави да береш ядове.

 

Asrock Z77 Pro3 и i5 3470.

Защо предлагаш клокерско дъно със заключен процесор? Z дъна са предназначени за К процесори.

 

Скорпионе, един пич от друг форум, който за теб е заключен, продава 4670к с 36 месеца гаранция за 399 лева. Може да се договорите за цената. Има и някакво дъно към процесора, не знам какво. При интерес, пиши ми ЛС, за да ти дам телефона му и да се разберете. От София е.

Link to comment
Share on other sites

Предлагам 3470 с Про3,защото с това дъно и боксовото охлаждане,ще го качи на 4.0 ГХз,пък и дъното има и още благини и си заслужава малкото повече пари от В75.

Знаем,че компонентите имат "стареене/износване",така че и от коректен човек да ги купиш...,аз не бих разчитал.(Мое мнение,не искам да споря или променям чуждо виждане.)

Link to comment
Share on other sites

Защо изобщо да взима Ivy ? Да купува последното поколение, съответно когато реши да го продава ще му е с една идея по-лесно.

Клок на i5-ца има смисъл единствено ако го влече да се забавлява да разбере колко ще изстиска от процесора. Реално едва ли ще го натовари това CPU. Вкъщи имаме 5ци от последните 3 поколения, само Haswell ми се губи за сега. Не съм изпитал нужда да клокна който и да е от тях. :)

Антарес - Вземи си примерно i5-4570 . А дъно си харесай според нуждите ти. Все пак имат различен брой сата портове и т.н. Лично аз, различно от интел или асус не бих си взел.

Link to comment
Share on other sites

Asrock z77 Extreme4 за 180 лева ми предлага пича в кварталното магазинче. Мнения?

 

Предпочитам наистина да има clocking възможности. Имам и захранване и охлаждане в запас, та искам да си поиграя.

Link to comment
Share on other sites

Дъното е много добро и на невероятна цена,ако говорим за ново.Има си всичко.Ще му легне идеално 3570К или 3770К.Какво ти е охлаждането?

Link to comment
Share on other sites

Ако е моделът с 4 тръби-няма да имаш проблем да го държиш на 4.5 ГХз (3570К);дано улучиш на добра бройка,която не е лакома на волтаж,че иначе айвитата греят ужасно;ако идеята ти е само заради клока ("искам да си поиграя")-търси Санди 2500К.

Link to comment
Share on other sites

Честито!

Да,малко е поорязано дъното,но ще върши работа и за клок на 4670к (не съм слагал Хасуел,но четох,че и В85 и Н87 клокват),така или иначе процесотът е топъл и трудно се държи с по-голям клок и някои момчета съжаляват,че са взели скъпи клокърски дъна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...